Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti hogyan viszonyulnátok egy...

Ti hogyan viszonyulnátok egy olyan börtönviselt emberhez mint én?

Figyelt kérdés
Fiatalon rossz társaságba keveredtem. 18 évesen amint meglett a szakmám (autószerelő) leléptem otthonról és belekeveredtem az alvilágba. Munka mellett mindig voltak kis balhéink/ü gyeink amik sok pénzt hozták. Konkrétan drogot árultunk, és behajtóként/verőemberkébt funkcionáltunk. A bajok ott kezdődtek, hogy drogfüggő lettem és az alkoholra is kezdtem rászokni. Végül többrendbeli súlyos testi sértésért és kábítószer birtoklásért ítélték el. 10 évet kaptam. 2 hónapja vagyok szabad, de nem találom a helyem. Jelenleg a legnagyobb gond, hogy nem találok munkát. A börtönben leérettségiztem és angolul is megtanultam. A szakmámban viszont senki nem akar alkalmazni. Így nincs pénzem. Ideiglenesen a szüleimnél lakhatok, de nem szeretnék a terhükre lenni. Csak nehéz így önállónak lenni. A másik gond, hogy nincsenek emberi kapcsolataim, a régi barátaimt akik bűnöztek, kerülöm. A többiek viszont engem kerülnek. Párt sem találok, pedig így 35 évesen megálapodnék szívesen. Viszont amint megtudják, hogy miket csináltam elhajtanak a nők. Pedig megváltoztak. Nem iszom, drogozom, cigizem. Dolgozni akarok és komoly kapcsolatra vágyom. Egy átlagos életet élnek. Megbántam amiket tettem, de hiába, úgy látszik az egész életem tönkrement. A kérdés viszont az, hogy ti adntok munkát, barátkozntok vagy járnátok egy ilyen emberrel? Vagy ti is megvetnétek?
2016. szept. 1. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Jóval fiatalabb vagyok, de elég összeszedetten írtad le a kérdést, és ebből úgy veszem le, hogy talán tényleg a helyes útra szeretnél áttérni. 20/F
2016. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem barátkoznék és nem járnék, mert félnék tőled, ahogy attól is, ha nem is te de a múltad megtalál és velem zsarolnának (nem személyes, de közeli ismerőssel kapcsolatos tapasztalat). Munkát sem adnék neked, de ez csak azért mert olyan helyen dolgozom. Máskülönben ennek nem látnám akadályát. Úgy gondolom, ha változtál, ha változtatni szeretnél megérdemelnéd, hogy dolgozhass. Egy tesco árufeltöltő, rakodó, karbantartó bármi miért is ne lehetnél,onnan pedig már meg lehet indulni, ah látják az emberek, hogy hajlandó vagy, okos. Összességében tehát, a munka munkaterülettől függ, a kapcsolatok pedig a másik ember személyiségétől bátorságától. Én nem ismerlek így semmi bizalmam nincs feléd, de ha elkezdesz szép lassan nyitni az emberekfelé, hagysz időt nekik, hogy bebizonyíthasd hogy nem vagy már ugyanaz, akkor idővel talán elfogadnak..
2016. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Hát én a közelébe sem mennék egy ilyennek, már bocs.
2016. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem külföld lenne a célszerű ilyen esetben. Főleg, hogy tudsz angolul.
2016. szept. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is fiatalabb vagyok nálad. Engem nem zavar(na). Barátkoznék veled és segítenék munkát keresni, ha amúgy jól kijövünk. Nem vetnélek meg. Nekem úgy tűnik megváltoztál. A múltodtól nem félnék, mert nagyjából ismerem amiről írtál.
2016. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bàr jóval fiatalabb vagyok nálad,és bár nem ismerlek,elítélni nem itélnélek el,de a három lépés távolságot megtartanám.Valóban jó dolog,hogy felismerted a hibáidat,és szembe tudsz nézni a múltaddal,de sajnos az emberek előítéletesek,és a legtöbbjük amint meghallaná a történetedet,azonnal továbbállna.Valóban jó ötlet lenne szerintem is külföld,ahol senki sem ismeri az életedet,a hibáidat,a múltadat.10 év baromi hosszú idő,és gondolom,hogy nem is volt egyszerű túlélni a börtönt,de légy erős,és olyanokkal vedd körül magad,akik építenek és úgy fogadnal el,ahogy vagy.Kívánom,hogy egyszer teljesüljön az álmod,és megtaláld önmagad!!:)
2016. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!