Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy a lakótársam beleszól ebbe?

Figyelt kérdés

Ez az első év,hogy ilyen helyzetben vagyok, szóval nem igazán tudom mi a normális és mi nem, ezért kérlek ne szóljatok le emiatt, csak megfogalmazódott bennem ez a kérdés és nem tudom,hogy jogosan mondta-e.

Szóval egy idegen lánnyal kerültem egy szobába, az elején szépen felosztottuk a szobát...

Bevallom, nem vagyok a legrendezettebb lány, de pl a közterületeken, amit többen használunk, mindig takaritok magam után és rendet hagyok.

Amennyire tudok, a szobában is, habár nagyon kevés helyre kell berendeznem a sok dolgom, ezért van, hogy sok minden van az asztalomon, a szék karján meg csak a táskám, vagy a másnapi öltözékem.

Az ágyam reggelente úgy hagyom, hogy kettőbe türöm a paplanom és egy takaróval letakarom.

Erre egyszercsak elkezdi a szobatársam,hogy nem tudnám kicsit rendezetebben hagyni az ágyamat ,mert nem szép látvány mikor jön be a szobába...

Kicsit fura volt, mert akármennyire sietek, mindig letakarom, habár lehet nem épp egyenletes és sima a paplan.

De én igy érzem jól magam, sosem tudtam mindent eldugni, hogy a szobába tiszta rend legyen és ne látszódjon semmi.

Szerintetek jogosan mondta ezt és alkalmazkodnom kell ebbe is ? Mert azért szeretném otthon érezni magam itt is ,már amennyire lehet, mert még nagyon fura az új környezet és végülis ez már az én privát szférám,nem?

Mit gondoltok erről?


2016. okt. 21. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fogtok kiegyezni, hiába írunk itt bármit. Őt zavarja a te rendhez való hozzáállásod, téged pedig az övé.
2016. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor kinek kell engednie? Azért kérdem mert tényleg tapasztalatlan vagyok ilyen téren.
2016. okt. 21. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél több napos használt zoknit a párnájába! Majd megtanulja kivel kekeckedjen!
2016. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nincs igaza és mindkettőtöknek igaza van. Mivel egy szobában laktok és eltérő a rendről alkotott véleményetek, ez a jövőben is ütközőpont lesz. Mivel te nem szívesen laksz katonás rendben, őt pedig zavarja a "trehányságod", jobb lenne hosszabb távon hasonló mentalitású lakótársat keresnetek.
2016. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Hát ezt az évet már igy kell lehúznom, de akkor én mindig üljek kényelmetlenül és ne legyen semmim elé , mert neki zavarja a szemét, vagy éljek ahogy nekem kényelmes és ne érdekeljen mi zavarja őt?

Egyébként ez csak az én kis 'sarkamban' van igy, konyhában , fürdőben ,előszobában mindig rendet rakok...

2016. okt. 21. 13:06
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Oszinten szolva magasrol tennek ra, ha beszolna a szobatarsam - akivel amugy sem lennenk a legjobb baratsagban - h az agyamat jobban rendezzem el. En sem szolok bele abba, h o hogyan rendezgeti a sajat cuccait, ugyh ez legyen igy forditva is es kesz :D
2016. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen a hozzáállása akkor nem valószínű hogy javulni fog a helyzet. szerintem kicsit felfújja a dolgot, de hát vannak ilyen emberek, nem kell ezen meglepődni.

Mi például le sem takarjuk a paplant.

Szerintem kicsit megpróbálhatod valahogy rendezettebb összerakni a holmijaidat, amúgy én is ugyanabban a helyzetben vagyok, kevés hely és sok cucc, szóval elég nehéz... de felesleges idegeskedned a dolgot, vannak olyan emberek akik abba kötnek bele amibe csak akarnak.

2016. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!