Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem akar fizetni a lakótársam!...

Nem akar fizetni a lakótársam! Ez így normális?

Figyelt kérdés

A lakótársam ebben a hónapban csak néhány napot töltött a közösen bérelt lakásban, ezért közölte, hogy ő nem szándékozik kifizetni a ráeső részt, vagyis a rezsi és a bérleti díj felét.

Mit gondol? Hogy saját zsebből fenntartom neki itt a helyet? Miből?

Összevesztünk, aminek az lett a vége, hogy a fejéhez vágtam, hogy ennyi pénzért már holnap találhatnék mást a helyére, aki hajlandó fizetni is (az én nevemen van a bérleti szerződés).

Ez így lenne természetes?

Azt még megérteném, ha a rezsit nem akarná fizetni, de abból is a számottevő a közös költség, a szemétdíj, a gáz átalány, a lakásbiztosítás, a tv-net, ami állandó, fix költség. Felajánlottam neki, hogy a villanyt és vizet kifizetem én 100%-ban, mivel ő alig használt és ez tényleges fogyasztás alapján fizetendő (kb. 2 ezer forint lenne ebből a része), de még így sem tetszik neki.

Mit csináljak vele? Rakjam ki?


2016. aug. 17. 21:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
92%

Szerintem a lakbért köteles kifizetni az ö felét mert gondolom vannak ott dolgai és te azt tárolod meg tartozkodott a lakásba

A villany meg a viz probáljátok ugy elosztani amenyit használtok kb

Én kitenném!!!

2016. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Rakd! Ez igy nem állapot.

Jól p*csán is rúgnám az ilyet....

2016. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Holnaptól lakjon ahol akar.
2016. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, a tényleges fogyasztás alapján számlázott dolgokat ilyenkor mi a lakótársaimmal úgy osztjuk el, hogy aki nem volt ott, az nem fizet, ez nálunk normális. De a lakbér, közös költség, és a többi állandó előfizetés mindig közös. Ha ezt nem képes felfogni, és még az engedményed sem hatotta meg, akkor küldd el a híd alá, majd ott megnézheti, milyen az igazi takarékoskodás.
2016. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki
2016. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ki. Szerintem korrekt volt az ajánlatod, hogy az ehavi áramot és vizet átvállalod.


A többit állnia kell, a cuccát ott tárolja, gondolom alkalmanként meg is fordult a lakásban. Ha aktívan nem is de használta.

2016. aug. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ha te csak 1 hetet lennél a lakásba akkor is a teljes díjat kellene fizetned. Hiába csak pár napot volt ott a hónapba akkor is a fele lakbér őt illeti miután nem napidíjat fizet. Viszont miután csak néhány napot volt ott így a rezsi fele már nem korrekt.
2016. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Benne van a bérleti szerződésben, hogy befogadhatsz a lakásba másik bérlőt?? A tulajdonos tud róla? Az lenne ugye a szabályszerű helyzet, hogy a lakótársad nem neked, hanem a lakást bérbe adó tulajnak fizet. És akkor neked nem lenne most ez a problémád.

Egyébként meg rakd ki persze, de ezt a hónapot biztos be kell nyelned pénzügyileg...

2016. aug. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rakd ki és nincs több vita vele.

A legközelebbivel meg előre tisztázd ezeket a dolgokat.

2016. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, akkor én fizettem több villanyt, vizet, de a lakbért attól ugyanúgy kifizette a lakótársam...
2016. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!