Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha introvertáltkén...

Mit tegyek, ha introvertáltként nem érzem otthon magam a vallási közösségemben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben már nem is járok, pedig amúgy hetente mentem.


Korábban sem éreztem jól magam, mert nem szeretek társaságban lenni. Introvertált vagyok és ez végig hátráltatott.


Lehet ez ellen valamit tenni?



2016. nov. 15. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ezzel semmi baj nincs, ha nem akarsz egy halom birkát követni, akik egy régi mesekönyv, meg egy önjelölt vezető kénye-kedve alapján alakítják az életüket.
2016. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az introvertált emberek mindent szeretnek megtervezni, akkor érzik úgy hogy minden a legnagyobb rendben van és akkor nyugottak. Viszont ha valami olyan dolog történik ami nincs betervezve akkor totál kiborulnak meg eshet az is hogy le blokkolnak mert hirtelen nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Ha te valóban introvertált vagy akkor nem csak a vallási közösségbe nem érzed magad jól, hanem úgy egyébként az emberek közt sem. Lehet tenni például úgy hogy felhagysz a folyamatos tervezéssel nem csak a saját gondolatmenetedre igazítod a körülöted lévő világot,hanem megpróbálod elfogadni hogy bizony akármi megtörténhet akármikor. Próbálj szocializálódni fokozatosan.
2016. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemcsak a vallási közösségemben jelentkezik a dolog, hanem máskor is, ha nagyobb társaságban vagyok.
2016. nov. 15. 23:35
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező.


Könnyebb és egyszerűbb lenne jól megválaszolni, ha tudnánk és ismernénk konkrétumokat.


Ugyanis vannak erőltetett hamis és téves dolgok, tanítások, közösségek, melyet egy józan gondokodású ember nem szívesen látogat.


Ám vannak közösségek, ahol az igazságról van szó és az igazságról beszélnek, ám a hallgató a bűnei terhe miatt, a gőgős és önös büszkesége miatt, a hatalmas egója miatt nem szívesen látogat.


Nálad mi a helyzet? A közösséggel van a baj, vagy pedig veled? Hol van az igazság és a józanság és a bölcsesség, nálad vagy náluk?

2016. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mint azt már írtam hogy ha így van hogy folyton be pánikolsz a nagy emberi tömegben akkor folyamatosan próbáld magad hozzászoktatni a nagyobb ingerekhez. Amit a külvilágból kapsz. Persze semmi sem megy egyből tehát ez alatt nem azt értem hogy akkor 2 nap alatt diszkópatkány lessz belőled hanem kis lépésekben haladj előre ebben. Persze ez az én véleményem.
2016. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért nem hallgatsz a belső hangodra?

Miért kérdezed inkább meg itt, hogy külső forrásból kapj validálást?

2017. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem érzed jól magad, akkor ne menj oda. Senki nem kényszeríthet rá. Van egy csomó értelmes, kellemes időtöltés a világon, amit egyedül vagy szűkebb társaságban csinálhatsz.
2017. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!