Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azok akik egészségtudatosan...

Azok akik egészségtudatosan élnek és sportolnak, de mégis szoktak kocsmázni azoknak hogy fér meg a kettő együtt?

Figyelt kérdés

2016. dec. 18. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Bűntudattal. :D Vagy az egyiket műveled komolyan, vagy a másikat. Kb. kéthavonta elmegyek sörözni (nem totálra), szerintem az még belefér.
2016. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hacsak nem profi szinten sportol, akkor simán beleférhet néha egy kis kocsmázás.


Egészségtudatos táplálkozásnál is azt mondják, hogy néha belefér, sőt kell is egy kis "bűnbeesés", és nem lesz bajod attól hogy néha megeszel egy hamburgert vagy megiszol egy sört.


A lényeg mindig a mérték.

2016. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ritkán és visszafogottan csinálják, akkor általában elég jól, különben nem csinálnák.

Igen, sejtméreg, attól még néha belefér probléma nélkül. Sokan munkába is járnak és ott stresszelnek, pedig az napi rendszerességgel tuti jóval károsabb, mint némi értelmes szintű relaxáló kocsmázás.

Van, akinek fontos, muszáj beleférnie s csak választhat, hogy próbál egészségesen élni vagy hagyja az egészet a csudába. Nem csodálom, ha az elsőt választja, ez a jó.


Ha valaki rendszeresen lerészegedik amúgy jó életmód mellett, az kicsit olyan, mint a dohányzó orvos vagy a durván elhízott egészségügyi miniszter... Nekem már komoly skizofrénia kellene hozzá (bár szerintem ha 3 énem lenne, akkor sem akarna gyakran kocsmázni egyik sem...).

Nálam a sültkrumpli fér bele az egészségtudatosságba. Ritkán, mert szénhidrátbomba, majdnem olyan rossz, mintha pl. zabot vagy rizst ennék. Mert az embernek megvannak a maga kis egyéni dolgai. Még az ital sem hat mindenkire ugyanúgy.

2016. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit más, de hasonló "összeférhetetlenség": volt dokim eléggé ki volt gyúrva, szóval biztos edzőtermezett, közben meg a cigi rendeléskor is ott volt előtte. Nem egyszer mentem be hozzá úgy, hogy tuti, hogy cigizett, mert érezni lehetett a cigiszagot. Szerintem ivott is (vagy ivott valamikor), mert az arca eléggé piros volt, orr stb.
2016. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egészségesen táplálkozom azonban ez nem azt jelenti, hogy néha nem eszek meg egy hamburgert, palacsintát, vagy nemet mondok a barátnőm által számomra készített sütiknek.

Sőt néha még 1 kocka csokit is megeszek.

Persze ennek van következménye, másnap annyival többet kardiózom.

Illetve ezeket nem viszem túlzásba. Emellett egy hamburger simán lehet még "egészséges" kategóriában is. Csak jó helyen kell enni, vagy saját magad elkészíteni.

Az egészséges életmód nem arról szól, hogy mindent megvonsz magadtól, és akkor csak a kőkemény szívás.

Emellett edzek is.


A bulizáskor nem érzek semmilyen bűntudatot, mert megittam pár sört, tequilát, vodkát, stb-t. :)

Hiszen én nem vagyok profi testépítő!!!

S ezen van a hangsúly! Kiakarom hozni magamból a maximumot, de egy bizonyos módon. Nekem nem ez a "munkám" ezért nem kell maximálisan erre figyelnem.

Ennek ellenére nem viszem túlzásba az alkoholt és bulizást sem. Kinőttem már abból az időkből..

2016. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az érdekelne, hogy az első válasszal mi volt a probléma. Nyugodtan írhat privátban is az, aki lepontozta, kíváncsi vagyok a véleményére és az ellenérveire.
2016. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!