Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki 23. -án meghalt, annak...

Aki 23. -án meghalt, annak két ünnep közt meglesz tartva a temetés?

Figyelt kérdés
:(
2016. dec. 25. 07:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Elmúltál 18, nagykorú vagy már? Van valamilyen jövedelmed? Javaslom, hogyha túl lesztek a temetés nehéz napján, pihenj pár napot. aztán keress föl egy családsegitő szolgálatot, és érdeklődd meg az árvaellátást, a temetési segély lehetőségét, stb., elég bonyolultak ezek az adminisztrációs dolgok, hagyatéki tárgyalás, stb., költségesek is. Fontos, hogy a hivatalos teendőkről tájékozódj. Jó, hogy a barátod anyukájára , tapasztalatára számithatsz, iszonyuan fiatalon egyedül maradtál. Akkor is borzasztóan nehéz végigcsinálni, hogyha az ember jóval idősebb, mint te. Ha kérdésed akad, tedd majd föl itt nyugodtan. Én az idén vesztettem el apukámat, tudom, mennyi mindent kellett intézni, ráadásul gyorsan és milyen nehéz, az ember még csak sir egész nap, de mégis csinálni kell a különböző hivatalos papirokat, mindent. Sok erőt kivánok neked, őszinte egyyüttérzésem.
2016. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Elmúltam 18. Áprilisban töltöttem be. Jövedelmem nincs. Nyáron külföldön dolgoztam 3 hónapot az ott megkeresett pénzből fizettem most ki a temetés költségeit. Gimnáziumba járok. Most vagyok 12.-es. Most fogok majd májusban érettségizni. Barátom Anyukája azt mondta hozzájuk költözhetek ha szeretnék. De nem tudom,hogy jó ötlet e. Semmit sem tudok. Gondolkozni nem tudok. Nem tudom mi a jó és mi a rossz a helyes és a helytelen..
2016. dec. 28. 15:43
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám december 22-én halt meg hosszú szenvedés után, nagypapám pedig 24-én, szenteste éjszaka. Papámat holnap temetjük, mamámat pénteken. Nem férj és feleségről van szó, hanem az apai nagymamámról és az anyai nagypapámról. Szörnyen teltek az ünnepek, pláne, hogy már apukám sem él. Szóval igen, el lehet intézni 2 ünnep között a temetést, semmi akadálya nem volt. Semmiképpen sem akartuk az újévre tolni.

Ami Veled történt, az rettenetesen szomorú dolog, kitartást kívánok holnapra és a továbbiakhoz és sose feledd, hogy édesanyád is azt szeretné, hogy talpraállj és lépj tovább az életben! Nagyon nehéz lesz, de fiatal vagy, menni fog, mert mennie kell!

2016. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, talán pár hétre célszerű elfogadni a barátod anyukájának nagylelkű felajánlását, hogy odaköltözhetsz. Néhány nap múlva ki fog törni rajtad a szorongás, a rettegés a jövőtől, sirógörcseid lehetnek, ez teljesen normális gyászreakció, és nagyon jól fog jönni egy tapasztalt felnőtt segitsége, az, hogy tudod, nem vagy teljesen egyedül ebben a nehéz világban. Az, hogy elmúltál 18, és jogilag nagykorú vagy, az ügyintézést megkönnyiti. Amig diák vagy, jogosult vagy árvasági segélyre. A halál napjától jár, és a nyugdijfolyósitónál kell intézni. Szerintem a barátod anyukájára anyagilag is számithatsz ezekben a napokban. Ha van biztositásotok, akkor arra is kaphatsz pénzt. A temetési segélyt az önkormányzatnál kell igényelni, ez komolyabb összeg is lehet, 50-100 ezer forint, mindenképp járj utána.Minden temetési költségről kérj számlát, ezeket be kell mutatni, a hagyatéki tárgyaláson is. Sok erőt kivánok a holnapi naphoz. Nyugodjék békében anyukád! Bizzál mindazokban, akik melletted állnak és segitenek.
2016. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Apukáddal semmilyen kapcsolatod nincs? Gyerektartást fizet? Ebben a helyzetben neki nagyon nagy lenne a felelőssége irántad, és biztos, hogy a hivatalokban rá is fognak kérdezni az ő személyére.
2016. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Apámra nem számíthatok. Nem fizet gyerektartást. Lemondott Rólam.

Mindannyiótoknak nagyon szépen köszönöm a sok támogatást és,hogy lelkileg itt vagytok Velem! Sokat jelent ez Nekem. Köszönöm!!!

2016. dec. 29. 05:56
 17/24 anonim ***** válasza:

Fogadd el a barátod által felajánlott ottlakási lehetőséget, egyelőre mondd meg nekik, hogy max. amíg leérettségizel, ha a lakás a saját tulajdonotok, amiben eddig édesanyáddal laktatok.

Amennyiben az a lakás esetleg önkormányzati bérlakás, semmi esetre se költözz ki belőle!!!! mert jóakarók mindig vannak, és aki esetleg szemet vetett a lakásra, ha kiköltözöl belőle, gyorsan elintézik, hogy el is vegyék tőled.

Ha önkormányzati lakás, mielőbb indítsd el, hogy írják át a te nevedre, mert...


Viszont, ha le tudod zárni, és egyelőre barátodéknál laksz, akkor a rezsi-költségeket is meg tudod spórolni, legalábbis egy részét. Kérdés, hogy távfűtéses panel, vagy kertes ház...


Gyere, írj, itt vagyunk, amiben tudunk segítünk...

2016. dec. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A lakás a miénk,ezzel nincs gondom. Páromék pedig kertesházban laknak.

Jól esik ez a sok támogatás amit itt Tőletek kapok!!!

2016. dec. 29. 08:10
 19/24 anonim ***** válasza:

Ahogy itt olvasom, igen-igen sok intézni-valót írtunk itt neked, még tiszta fejjel is nehéz lenne észben tartani. Ha van egy kis időd-erőd, most csinálj az intézni-valókról egy listát, egy-egy sor, amiben írod, hogy hol-mit kell/tudsz intézni, és majd amikor eljön az ideje, akkor már lista alapján tudsz haladni.

Mert hidd el, nagyon sok szaladni valód lesz, jó dolog, hogy melletted áll "anyósod", kapaszkodj bele.

2016. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Azon gondolkozok,hogy mit is mondjak a beszéden. Sosem kellett mondanom még...
2016. dec. 29. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!