Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki 23. -án meghalt, annak...

Aki 23. -án meghalt, annak két ünnep közt meglesz tartva a temetés?

Figyelt kérdés
:(
2016. dec. 25. 07:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ha pap temeti, lehet, hogy jobb lenne őt megkérned, hogy ő mondjon néhány mondatot anyukád életútjáról. Falun nem is szoktak a hozzátartozók beszédet mondani, ott mindent a katolikus pap mond. ez borzasztó nehéz, sirásba fullad az ilyen beszéd, én nem várnám el tőled abban a helyzetben, hogy beszédet mondj. Az életúthoz a papnak le szokták irni a főbb adatokat, és a pap szépen beleszövi a mondokájába. Az én apukámnak igen szép beszédet mondott a pap.


Itt van egy lista arról, hogy milyen elemeket lehet megadni az életúthoz. Nem kell persze mindent, csak amit szeretnél, hogy elhangozzék róla.


"

Milyen adatokra van szükség az életút összeállításához?


Az elhunyt neve:

Mások hogyan szólították

Születési hely, idő:



Szülői ház, milyen volt a gyermekkora, testvérek száma, velük való kapcsolata felnőttként


Tanulás, iskolai végzettség, szakma szerzés, milyen volt fiatal korában, mivel foglalkozott, munkahelye,



Családi élete: közös élmények, nyaralások, közös családi ünnepek.


Hobbijai, kedvenc időtöltései


Halálának körülményei: hirtelen halállal halt, vagy hosszan tartó betegségben szenvedett, kellett-e ápolni, ágyban fekvő volt-e, hogyan viselte a betegségét, a család mellette állt-e, hogyan tudták segíteni őt, tisztában volt-e a betegségével, kórházban, vagy otthon halt meg,


Kik búcsúznak az elhunyttól, szülők, feleség, gyermekei, veje, menye, unokák, további rokonok, barátok, munkatársak, ismerősök stb.

"

2016. dec. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez sokat segített most. Megírom.. Délután 3-kor lesz a temetés :(
2016. dec. 29. 10:24
 23/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem tudom,hogy fogjátok e még olvasni ezt,de remélem. A temetés nagyon nehéz volt. Meglepő modón nagyon sokan jöttek el(ismerősei,barátai)

Köszönöm mindannyiótoknak,hogy kiáltatok mellettem,pedig nem is ismertek engem.

A legtöbb dolgot elintéztem. Barátom Anyukája segített mindenben. Most Náluk lakok. Eközben képzeljétek felkerestem apámat. Külföldön van, Németországban. Kiutaztam hozzá. Hát furcsa most minden. Lemondott Rólam,de most egy nagyobb összeget adott Nekem(18 évi gyerektartást plusz ehhez még adott egy jókora összeget) azóta is tartom a kapcsolatot Vele.

Tényleg köszönöm Mindenkinek!

Ui:. Mindenkinek ment a zöld kéz :)

2017. jan. 4. 20:12
 24/24 anonim ***** válasza:

Igen, itt vagyok, ahogy ígértem.


A legnehezebb dolog volt életedben, az a perc, amikor...

Jól tetted, hogy megkerested a papádat, és annak is örülök, örülj, hogy nem futott el előled. Legalább van egy szál, egy vonal még az életedben, akit ugyanúgy "vérszerinti" rokonnak tudhatsz.

A pénz? Talán a lelki ismerete, talán egy végkielégítés részéről, ki tudja miért is adta??? Úgy értelmezem, hogy nem 2 fillér. Tedd be takarékba, ne aprózd el hétköznapi kiadásokra! Vigyázz rá, ki tudja, mikor lesz szükséged hirtelen egy nagyobb összegre.


Ezek után próbálj meg a vizsgáidra koncentrálni.

(Ha meg lesz a hagyatéki, a végzés birtokában még a lakásban az órák (= víz, villany, fűtés) átíratása a nevedre, ne feledd!

2017. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!