Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Létezhet, hogy valaki ennyire...

Létezhet, hogy valaki ennyire magányos legyen?

Figyelt kérdés

Lehet valaki annyira magányos hogy az év 365 napján egyedül legyen otthon minden este? 27 éves vagyok, programozó. Tagja vagyok egy civil szervezetnek ami szervez programokat hetente, ahol összegyűlünk néhányan és csinálunk dolgokat. A programok végén van néha közös sörözés, DE ha nem lenne ez a szervezet akkor kb. mintha nem is léteznék. Az úgymond "barátaim" kb. le se sz@rnának. Eszébe nem jutna egyiknek se, hogy

"Na mi lehet vajon XY-al."

Vagy hogy

"Hmm.. vajon XY-nak lenne kedve mozizni vagy sörözni egyet?"

Én szoktam kezdeményezni de általában az is süket fülekre talál.

Van úgy hogy beszélek valakihez ő meg fogja magát és egyszercsak egy másik emberrel kezd el diskurálni. Nem érdekli, hogy épp neki beszéltem, sőt egyszer még meg is jegyezte, hogy "Te meg itt magadban beszélsz. Hehe"... Pedig nem vagyok valami negatív alak, az előbb említett eseményeken szoktam poénbombákat is dobni elég nagy sikerrel, szóval nem vagyok egy búskomor figura, ráadásul bármiről lehet velem beszélgetni. Ma is Dec. 31 20:27 van, az év utolsó napja. Mindenki bulizik, mindennki partizik a barátaival van, én meg most is itt ülök a gép előtt, pötyögöm ezt a sz@rt és ha itt döglenék meg a billentyűzet fölött az se tűnne fel senkinek... Pont mint az előző 365 napon :'(


2016. dec. 31. 20:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a helyzetedet. Engem még hívtak is szilveszterezni, de egy másik városba, 2-án pedig új lakásba költözöm ott, ahol egyetemre járok, ami onnan 5 óra út. Ehhez most kevés lettem volna, azt hiszem. El is magyaráztam az illetőnek, még jóval előtte, hogy minek maradok itthon. Erre mégis meghívott, elutasítottam, és még bűntudatom is van miatta. Tudom, hogy ez egy kedves gesztus volt tőle, de akkor is... én még az ilyenen is felbosszantom magam, mert nem ért meg, ha egyszer teljesen világos és érthető voltam, akkor inkább hagyna békén. Sajnos és szinte mindenkivel ilyen vagyok. :( Úgyhogy azt hiszem, nem is reménykedem már, hogy valaha is lesz valaki, aki elfogad, vagy igaz barátnak tekinthetem. Igen, senki sem tökéletes. Én viszont azt érzem, hogy sem én nem vagyok jó senki, sem senki nekem. Persze, az a pár ember, akivel tartom a kapcsolatot, mindig azt mondja, hogy nem vagyok normális, és mindent túlgondolok. Sajnálom az egészet, de az a helyzet, hogy amíg az ember nem akar változtatni dolgokon, addig nem is fog sikerülni. Leszögeztem magamnak, hogy mire vágyom igazából és mi is a tényleges érdeklődési köröm, amire szívesen szánok pénzt is, mert valljuk be, egyetemistaként nem olyan egyszerű. Ilyen gondjaim vannak például, hogy más inkább nem eszik húst, csak hogy berúgjon. Nem tudom ezt megérteni. Én inkább színházba járok, más meg koncertekre. Szeretem a múzeumokat, a verseket a művészetet. Egyetlen embert sem találtam még, aki korombeli és érdekelnék ezek a dolgok.
2016. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, barátaim nincsenek, de be kell vallanom, hogy erről csak én tehetek, és ez ellen is csak én tehetek. Értéktelennek érzem magam, olyannak, aki senkit sem érdekel, mert a pozitív dolgokban is kreálok valami negatívat, bebizonyítván, hogy sz.rt sem érek.
2016. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, drága barátom, létezik.


Felmondtam az előző munkahelyemen, jelenleg programozónak tanulok. A munkatársaim úgy elfelejtettek, mint a pinty. Ha felhívom őket, még szabadkoznak, hogy nagyon elfoglaltak, de... Tudjuk, hogy megy ez.


Ha elmegyek mondjuk a piacra, megállok a hentespultnál, a hentes rámnéz, aztán elfordul és elmegy. Vevő vagyok waze, és otthagy, mintha nem is léteznék. És ez nem egyedi eset.


33L vagy... ilyenkor mit kell írni. 33N? :D

2016. dec. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
80%
Egyébként itt vagytok ti magányos emberek. Mind szeretnétek társaságot, barátokat gondolom. Valszeg. hasonlóak is vagytok valamennyire. Miért nem találkoztok,és alakítotok ki egy társaságot?
2016. dec. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is infóra készülök. Nem valami jó előjelek... :|
2016. dec. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
100%
Amit a 14-es ír nem is rossz ötlet szerintem. Mit gondoltok? Hátha össze tudnánk hozni. 30F
2016. dec. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
100%
Informatikusok :) Ha megcsináljátok amit írtam tanács, hogy ne face csoportot alakítsatok, hanem találkozzatok élőben! :)
2016. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen igen, Te legalább valamennyire eljársz közösségbe, de sokan vannak olyanok akik még ezt sem tudják megtenni. Van akinek az emberek társaságát a heti egyszeri bevásárlás jelenti a Te@kóban. Én pl. évek óta így élek, ha véletlenül össze is futok az utcán valaki ismerőssel, akkor sem történik semmi más a "helló, hogy vagy" néhány mondatos kötelező társalgáson kívül. Nem hívjuk egymást sehová sem, nem beszélünk meg programokat stb. Ja igen, a programokról jut eszembe: sajnos Neked is, mint programozónak (tehát mint értelmiséginek) valószínűleg azért nehéz megfelelő társaságot találni, mert a hozzád hasonlóak közül már nagyon sokan nincsenek Magyarországon. S mivel jelenleg az állam arra törekszik, hogy tanulatlan, magatehetetlen kétkezi rabszolgamunkások tömegeit állítsa elő az egyébként nagyon is jó képességű és tehetséges fiatalok lebutításával; ezért ne csodálkozz, ha nem találkozol olyanokkal, akikkel komolyan közös témákról tudnátok beszélgetni. Ha a társaság nem jó ahová jársz, akkor nézz utána más lehetőségeknek, pl. akár hallgasd a Klubrádiót, ahol folyamatosan nagyon értelmes beszélgetések zajlanak. Esetleg ott hallhatsz is majd olyan más civil szervezetekről, akikhez esetleg be tudnál kapcsolódni és nyilvánvalóan jobban megbecsülnének mint önkéntest.
2016. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Informatikusok :) Ha megcsináljátok amit írtam tanács, hogy ne face csoportot alakítsatok, hanem találkozzatok élőben! :)"

Ezt nem javasolnám. Csak mert full idegen emberek találkoznának - akik valószínű kevésbé járnak társaságba s magányosak is - ezért valószínű, a szociális képességeik is arányosak lehetnek. Persze biztos van valaki aki társasági itt, de így sincsenek barátai, de szerintem a többség introvertáltabb típus. Azért a többség úgy hirtelen nehezen menne el bármi előismeret nélkül egy találkára idegenekkel.


Szerintem legyen face csoport, aztán picit később élőben, nem kell olyan nagyon halogatni de azért legyen valami előtte. Vagy nem muszáj face csoport, csak előtte picit beszélgessetek, mert kínos helyzet is alakulhat még ebből... Csak tanács :D

2016. dec. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
19! Csak azért írom, hogy ne facecsop legyen, mert az valszeg. meg is marad annak. Jó persze egyeztetni kellene, helyet, ilyesmit. Most komolyan üljenek tovább a gép előtt, cseten ahelyett, hogy kimenjenek az "életbe"? Persze félnek a csalódástól, de nem az a bátor, aki nem fél.....
2016. dec. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!