Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem lehet jó külsejű,...

Miért nem lehet jó külsejű, igényes embereket látni a budapesti tömegközlekedés járművein? Ők mind autóval járnak?

Figyelt kérdés
Kivétel néhány belvárosi vonal ahol a turisták közlekednek.
2017. jan. 1. 20:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
47%
Én is sokszor gondolkodom ezen. Rendszeresen úgy érzem, hogy én vagyok az egyetlen jól öltözött ember a metrón, annyira kopott, esetenként piszkos, máskor szétmosott cuccokban vannak az emberek. Ez a szegénység jele -- az emberek jelentős részének nincs pénze minőségi, legalább viszonylag új ruhákra. :-( Szomorú helyzet, mindig arra gondolok, hogy én is olyan leszek-e, mint ők, és csak remélhetem, hogy nem. :-( Aki teheti, autózik. Az Arany János utca - Kálvin tér között lehet rendesen felöltözött embereket látni munkaidő elején és végén.
2017. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet.

Egyrészt még a tehetős ember sem akarja felhívni magára a figyelmet, hogy aztán kirabolják, vagy valami.

Másrészt a tömegközlekedés biztos, hogy nem lehet olyan tiszta, mint a saját autó, nem érdemes, sőt pocsékolás a jobb ruhákat hordani.

És kényelmesebb is kell. hogy legyen a föl-le szállásokhoz.


Nem csak Pesten, máshol is legföljebb a belvárosban, metrón látni hosszú szövetkabátos kalapos embereket, és azok se ülnek le. Se nem veszik le a kesztyűt.

Más kérdés, hogy a tengeren túlon még külön látni, hogy fehérek inkább csak a belvárosban tömegközlekednek, aki máshol véletlenül buszra száll vagy vár, azon látszik, hogy nem szokott busszal járni. Javítják az autóját, vagy probléma van a jogosítványával.

2017. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!