Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy buszon,...

Miért van az, hogy buszon, vonaton stb. az emberek csak végső esetben akarnak egymás mellé ülni?

Figyelt kérdés
Sokan kettes ülésnél kívülre ülnek direkt, hogy nehogy leüljön valaki melléjük, odapakolják a szatyrot, az egész vonaton végigmegy, hogy egyedül ülhessen stb. Ez régen is így volt, vagy ez valamiféle elidegenedés és utálat mostanában az emberek között?

2016. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
43%
Én nem szeretem ha mellém ülnek, kivéve ha valami jó csaj ül mellém. Amikor felszállok a buszra feltételezem, hogy mások se szeretik ha melléjük ülnek és ezért nem ülök más mellé, még akkor se ha jó csajról van szó.
2016. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elidegenedés. Régebben is így volt. Buszon is így van.

Én is szeretek egyesre ülni, "biztonságosabb". Ha kettes ülések vannak, akkor megnézem, hogy ki mellé ülök le. Nem jó olyan mellett utazni, aki pl. koszos, büdös, vagy látszik rajta, hogy nincs ki a négy kereke és majd egész úton hallgathatod a hülyeségeit.

Persze direkt nem torlaszolom el a másik ülést. Nyilván mindenkinek van joga leülni. De volt már olyan, hogy amikor nagyon gázos alak ült le mellém, akkor felálltam és átmentem a busz másik végébe.

2016. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem elidegenedés, hanem normális tudatalatti folyamatok, személyes tér ( private space ) törvényeinek a betartása. Idegenekkel kb 2 méteres távolság megtartása, ismerösök , baratok tudnak csak behatolni a maganszférába. Zsúfoltság esetén borulnak a szabályok.
2016. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
97%
Manapság a modern járműveken igen keskeny ülések vannak.Sokkal közelebb kerül az ember a másikhoz.A mi komfortzónánkhoz képest túl közel.
2016. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
14%
neked anyukád nem tanított meg, hogy ne állj szóba idegenekkel?!
2016. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
95%

én is utálom ha mellém ülnek.főleg ha kicsi az ülés és nagyobb darab az illető.akkor állandóan hozzámér,ami szerintem kellemetlen egy idegentől. bőven belül esik a privát szférámon.

ha ismerősök vagy barátok ülnek le persze nem zavar,de vadidegen igen. ha tehetem én is az üres helyekre pályázom.

bár a szatyrot felrakni az ülésre szerintem pofátlanság.

2016. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
16%
Na, az ilyeneket akik 2 ülésen ülnek mindig szépen megkérem hogy adja át a helyet...eddig nem volt olyan aki ellenkezett. De ha lenne akkor mondanám: FEL LEHET ÁLLNI, ÉS EL LEHET HÚZNI.
2016. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
61%

Szálljatok fel Londonban egy buszra. Szó nélkül leül mellétek bárki.


Ami itthon van az elidegenedés, zárkózottság. Mert, ha leülök az ablak mellé a buszon az k_rvaélet, hogy inkább áll 10 utas, minthogy bármelyik is leüljön mellém pedig ápolt vagyok és normál testalkatú, külsejű.

2016. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem , h elidegenedés.

Peldaul ha sok üres hely van , de egy ferfi mégis egy nö mellé ül , akkor az akár úgy is értelmezhetö , mégha lehet téves is, h kikezd vele , keresi a közelségét , érdeklödik iranta. Ezek iratlan szabályok, es az ismeretük pontosan megmutatja a valóságot

2016. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
90%

Én sem szoktam leülni idegenek mellé soha, mert nekem ez egyfajta betolakodó érzetet ad, hogy behatolok a másik privát szférájába kéretlenül.

De kettes üléseknél mindig direkt belülre ülök, és kivétel nélkül minden ilyen esetnél szoktak mellém ülni, nők, férfiak, idősek, akárki. Érdekes, ez nem zavar ha mellém ülnek, de én semmi áron nem ülnék más mellé.

20L

2016. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!