Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Állandóan dominanciára töreksz...

Állandóan dominanciára törekszem. De miért?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy mindig éreztetni akarom a környezetemmel,hogy én vagy az alfahím és ez sokszor a kisugárzásomból is lejön sajnos. Ezt onnan vettem észre hogy csomószór amikor ránézek valakire vagy hozzászólok azt hiszi hogy bántani akarom. Meg ez a dominancia főleg az utcán szokott nálam előjönni amikor kicsi a hely a járdán,szinte éreztetem a kisugárzásommal hogy vagy kikerülsz vagy ütközni fogunk,de én nem fogom árrébb állni. Meg sokszor már a megjelenésemmel tekintélyt akarok parancsolni,azt akarom elérni hogyha már rám néz valaki ezt gondolja:"Hú,ezzel a csávóval inkább nem kezdek ki." De tudom hogy ez rossz,ezért változtatni szeretnék rajta,de ahhoz hogy változtatni tudjak meg kellene találnom az okot,hogy miből eredhet ez a viselkedés: Rossz gyerekkori emlék,elnyomottság érzet,egoizmus,vagy valami más?
2017. jan. 15. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha 3 100kilós roma jön szembe akkor is kemény vagy?

Nem állsz félre?

2017. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már felismerted ezt a roppant unszimpatikus vonásodat, az már félsiker.

Hogy miből ered?

Nos ezt csak te tudhatod, nem ismerjük az életedet.

Lehet genetika, önértékelési zavar, védekezés, a fene tudja, de valójában nem mindegy, ha változtatni akarsz?

Gondolom azt azért te is tudod, hogy effajta viselkedés nem az intelligens, kulturált, tanult réteg sajátja.

A döntés a kezedben van, hogy hova akarsz tartozni!

2017. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magával a dominanciára való törekvéssel nincs baj, vannak ilyen típusú emberek. Természetes az is, hogy egy csoportban hamar kiemelkednek a vezető típusú emberek (tréningeken szokták az ilyet tesztelni például). Ha ez agresszióval, a másik elnyomásával párosul, az viszont már nem jó.
2017. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem összességében nem lenne baj veled. Az számít, hogy hogy viselkedsz. Ha megtudják, hogy nem kell tőled félni, akkor hozzád is bátrabban fognak majd viszonyulni.
2017. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez béta viselkedés.

az alfa annyira magabiztos,annyira stabil,hogy nincsen szüksége az állandó megerősítésre,visszaigazolásra.

a béta viselkedés utalhat kisebbségi komplexusra,bizonytalanságra,megfelelési kényszerre.

általában az ilyen embereket könnyű manipulálni,mert merev és magát figyeli nem az ellenfelét és nagyon könnyen bedől a bókoknak,vagy a rá irányulú áll érdeklődésnek.

aki meg ennyi magára figyel azt igen könnyű kibillenteni.

amivel tudnál ezen változtatni,hogy megtanulod elhelyezni magad egy rangsorban.

ezt megtehetnéd ha eljársz küzdősport edzésre és rendszeres nemi életet élnél.

küzdősport edzésen küzdelemnél egyértelműen ki fog derülni,hogy ki is vagy te,pont ugyanúgy mint ahogy a csajozás eredményességében is kiderül mennyiség,vagy minőség szempontból.

2017. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!