Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Erős szociális fóbia ellen...

Erős szociális fóbia ellen mit javasoltok nekem?

Figyelt kérdés
Bármire nyitott vagyok.

2017. febr. 5. 23:35
1 2
 11/12 harminezer oxigén ***** válasza:

Szia.


Csak a saját tapasztalatot tudok leírni.


Ez ellen nem sok mindent tudsz tenni, ez mindig ott lesz veled az életben.


Sajnos a mindennapi élet megköveteli hogy, emberekkel érintkezz, ezt nem fogod tudni elkerülni. Annyit tudok javasolni hogy, próbáld meg magad hozzászoktatni az emberekhez.


Bizonyára neked is van egy-két olyan ember az életedben akik társaságában ha nem is érzed kicsapongóan jól magad de, nem feszélyeznek annyira mint az idegenek (család, közeli barátok, hozzád hasonlóak vagy akárki akivel nem érzed annyira sza**rul magad) és elfogadnak/megszoktak olyannak amilyen vagy.


Kezdetben próbálj meg velük több időt eltölteni, aztán velük eljárni valahova (kávézó, söröző akármi) ahol nincs akkora tömeg amekkora már nagyon kellemetlen lenne.


Később fokozatosan növelve az ingereket, egyre nagyobb társaságok elviselése sem lesz annyira nyűg mint most. Ez nem fog menni egyik napról a másikra és igazán sose fog véget érni ez a folyamat.


Akik nem szembesülnek ezzel, azok soha nem fogják igazán érteni, érezni hogy, mi is az ami neked gondot okoz a szociális érintkezések terén, és megragadnak az önsegítő könyvek "fogadd el önmagad" filozófiájánál.


Párkapcsolatok terén igencsak nehéz dolgod lesz a fóbiád miatt, komolyabb kapcsolatot szerintem csak hozzád hasonlóval fogsz tudni kialakítani, de ehhez sajnos végig kell menni a minimálisan kötelező, komfortzónádon kívül eső dolgokon.


Én a mai napig ha belépek egy idegen helyre, idegen emberek közé, azzal kezdem hogy, felmérem az ott tartózkodókat és a helyet magát is. Alapvetően nem szeretem az embereket, a tömeget, az ismeretlen helyeket szituációkat.


"Gyakorlás/szoktatás" céljából ajánlom még a netet, a kibertérben az emberek kevésbé érzik magukat feszélyezetten mint, a való életben, ha már ott viszonylag komfortosan érzed magad akkor lehet próbálkozni a valóéletben is a kapcsolatokkal. Nálam legalább is segített.


Remélem tudtam segíteni.

2017. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha mèg elérhető vagy kérdező . Írj rám privátban . Ugyan ebben a cipőben járok .
2021. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!