Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mondják (főleg a fiatalo...

KoDan kérdése:

Miért mondják (főleg a fiatalok) azt, hogy "Boldog nyuszit"?

Figyelt kérdés

Ez valami új hipszter őrület hogy húsvét helyett nyuszit kívánnak az emberek??? Mert őszintén szólva elég idegesítő. Valaki el tudja magyarázni honnan ered?


(és mielőtt valaki le zsémbes öregemberez, jelentem zsémbes 17 éves vagyok).



2017. ápr. 17. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mert fogalmuk sincs s húsvét jelenteserol, ilyenkor csoki nyuszi stb és így jött gondolom.
2017. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

mert a magyarban a húsvéti köszöntésre nincs és nem is volt tökéletes formula.


Karácsonykor ízlés szerint boldog karácsonyt vagy kellemes ünnepeket kívánunk.

Családon belül többnyire boldogot, mert ennek van erős érzelmi töltete, vallásos közegben áldott karácsonyt, mert vallásos értelememben a áldottat szó jobban tükrözi az ünnep értékét. az üzleti életben maradunk az udvariasan elegáns semmitmondó kellemesnél.


Húsvétkor viszont, bár az üzleti kellemes és a vallásos áldott formula itt is elfogadott, az érzelmi töltetű, családias köszöntésre nincs hivatalos alernatíva a magyarban

- boldog húsvétot senki se szokott kívánni, és ezért furán is cseng.


a boldog nyuszi erre kínál egy viccesen kedves alternatívát, ami szerintem, főként kisgyerekes családokban teljesen használható, aranyos, de nem kötelező átvenni


szerintem túldramatizálod a dolgot :) ha a társadalomnak szüksége van rá, úgyis megtartja, ha nincs, pár év múlva feledésbe merül... konzervatív szemléletű fiatalként mondom, hogy a hagyományok megőrzése nem feltételezi az új dolgok automatikus elvetését. Ahogy a hipszterek is igazából az őrültségeik jó részét a múltból élesztették fel újra.


Na mentem, boldog nyuszit! :D ;)

2017. ápr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért van 2 füled, hogy az egyiken be, a másikon ki. Ha meg látod, akkor ugye megint csak nem kötelező elolvasni.
2017. ápr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

hihetetlen min van időd gondolkozni, és mérgelődni..

az is baj, ha a fiatal iszik, az is, ha cigizik, az is, ha boldog nyuszit kíván.. komolyan, jobb lenne szerintem is, ha káromkodna ehelyett.. gratulálok drágám! :)

2017. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Én nem vagyok vallásos, így eszembe sem jut, hogy a húsvétot a nyúlon-locsolkodáson-tojáson(stb hagyományokon) kívül mással is össze lehetne kötni


Mondjuk Karácsonykor még sosem mondta azt, hogy boldog fenyőünnepet 😃 nyuszi valószínűleg azért sikeres, mert rövid frappáns cuki, szóval jól hangzik :)

2017. ápr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
mondtam*
2017. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez laza és frappáns, főleg barátok között, és semmi közünk az egyházhoz. Te nyugodtan kívánj "Békés, áldott húsvéti ünnepeket", engem nem érdekel, és tudod, ez a boldog élet titka. ;) Azért kíváncsi leszek, hogy 60 évesen mi mindenen fogod felhúzni magad, ha már 17 évesen egy egyszerű kifejezésen rágódsz, ami eltér a hagyományostól. Hacsak addig el nem visz egy infarktus persze.
2017. ápr. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Általában nem érdekelnek az ilyen és ehhez hasonló hülyeségek de ezen valamiért felhúztam magam :/ .
2017. ápr. 18. 13:26
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem vicces, a húsvétot pedig nyusziünnepnek hívom. Nem vagyok hipster :) De jópofának tartom, a húsvét meg eléggé hidegen hagy, mármint a vallásos eredete.
2017. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
ez egy kijelentés . azt jeleni hogy egy boldog nyuszit szeretnének .
2017. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!