Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mitől lesznek érzéketlenek az...

Mitől lesznek érzéketlenek az emberek? Ez egy betegség? Ezeken az embereken hogy lehet javítani?

Figyelt kérdés

#tulajdonoságok
2017. ápr. 25. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lehet rajtuk javítani. Nekem a környezetem jó része ilyen. Mintha robotok lennének. A párom is ilyen, rajta sem tudtam hosszú évek alatt változtatni, nem hiszem, hogy máson lehetne. A legjobban egyébként az olyan embereket nem bírom, akik úgy néznek ki, mint akik be vannak nyugtatózva. Szerintem ott már végképp nem stimmel valami, olyanok, mint egy élettelen robot, ami mindenre csak ugyanolyan érzelemmentesen reagál.
2017. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1, Mindenki vár a másikra, hogy majd az lépjen (pl.: fekszik valaki az utcán). Talán mert sokan félnek a felelősségtől, ami ragályossá válik egy idő után;

2, A sok válás, félrement kapcsolatok miatt;

3, Munkahelyek elvesztése után, sikertelen állásinterjúk garmadája miatt;

3, A média, internet "jótékony" hatásai miatt (pl.: "inkább netezek, minthogy beszélgessek a feleségemmel");

Hogyan lehetne segíteni nekik?

Külföldön sikeresen, itt szinte reménytelen a helyzet...

1, Értelmet adni az életüknek: hogy mit, azt nekik kellene kitalálni, az erre alkalmas szakemberek csak az utat tudják megmutatni nekik;

2, Beszélgetni, beszélgetni és beszélgetni (netezés és tsi. helyett);

3, Az állatokkal való foglalkozás (pl.: menhelyi kutyákkal) hatásos lehetne.

2017. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!