Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért az olyan ruhák divatosak...

Miért az olyan ruhák divatosak, amik kényelmetlenek, és az egyszerre már kicsit teltebbeken nem áll jól?

Figyelt kérdés

Vagyis már divat lett azt mondogatna, hogyha egy 90 kilós asszony húz fel macskanadrágot/farmernadrágot, hogy ilyen kövéren hogy merészel, nem áll jól neki, dehát ha egyszer az a divat? Mindenkinek joga van öltözni úgy, ahogy akar, nem? Ha meg nem öltözik divatosan, akkor meg mi ez a gönc, ez hatvanas èvekben volt divat.

Vagy gondolok arra, az alatt, hogy a divat szinte mindig kényelmetlen ruhákból kiegészítokbol all, hogy felhúzok egy farmert, és rohadt kényelmetlennek tartom. Vagy gondolok itt a chokerekre. Szeretem oket, de úgy érzem, mintha meg lennék folytva, pedig nem szorosan csatolom be öket. Vagy például a magassarkú. Nos, azt hordani sem bírom :D

Nem értem, miért mindig az olyan ruhadarabok lesznek a legkedveltebbek, amiket hordani felér nekem egy kínszenvedéssel. Már elegem van, hogy nem hordhatok az utcán a felsöm alatt csak ùgy simán sportmelltartót, vagy randira, nem, az igénytelen, meg egyszerüen nem oda való. Meg hogy ha az ember nem miniszoknyát meg magassarkút húz meg kosztumot, akkor már sportosnak titulálják.

Sosem értettem, miért nem olyan ruhadarabok lesznek a divatosak, a kedveltek, amik olyanok, hogy jól állnak 40 kilóson meg egy 70 kilóson is.



2017. máj. 9. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudom felfogni, hogy miért kell mások véleményére adni, miért kell minden áron a divatot követni.

Persze, majd jönnek a válaszok, hogy azért mert a modellek vékonyak és hozzájuk igazodnak a tervezők, ami részben igaz is, de mindig van kiskapu.


Normál, kissé vékony alakom van, hordhatnék leggingset/macskanadrágot, meg passzos farmert, de nem teszem. Mert gusztustalannak tartom vékony nőn legalább annyira, mint egy kövéren. Fel nem venném a világ minden kincséért sem rövid felsővel (ahogy sokan hordják) meg pláne nem, hiába ez a "divat".

Olyan ruhadarabot pedig, amit kicsit is kényelmetlennek érzek meg sem veszek.

Az egyszerű, stílusos, letisztult öltözéket kedvelem. Nem a divat érdekel, hanem hogy jól érezzem magam a ruhában, amit viselek.

Ha nem érzed jól magad a ruhában ami rajtad van, lehet az akármilyen divatos és menő, nevetségesen nézel ki benne. Ugyanis nem mindegy, hogy viselsz, vagy csak hordasz egy ruhadarabot.

2017. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"ha egyszer az a divat?"


Szerintem vannak divatos, ízléses ruhák a testesebb embereknek is. Szerintem például sokkal jobban mutat ha jól van megválasztva a ruha, vagy minimum a méretéhez jól választva.


Csak ugye sok nagyokos megveszi a 2-vel kisebb nadrágot és büszkén álltatja magát hogy ő nem is olyan kövér, közben meg kibuggyan mindenhonnan a hurkája. Vagy mikor azt látom, hogy konkrétan a fél seggét nem fedi a nadrág mert annyival kisebb...De ott van ennek az ellentéte, a "trottyos" nadrág aminek az ülepe a térdüknél van és úgy néznek ki mint kik teleszarták a bugyijukat...és ez utóbbit főleg "cicababák" hordják.


"Mindenkinek joga van öltözni úgy, ahogy akar, nem?"


Igen, de a másiknak meg joga van véleményt formálni.


"ha az ember nem miniszoknyát meg magassarkút húz meg kosztumot, akkor már sportosnak titulálják"


Nem tudom te merre laksz, de én a nők 90+ %-án nem látok kosztümöt és magassarkút. Azért a sportos és miniszoknyás-magassarkús között van némi választék.

2017. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!