Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A távolsági buszok csak nekem...

A távolsági buszok csak nekem kényelmetlenek nagyon?

Figyelt kérdés

Nem lehet felállni (még helyben sem), nem lehet egyet járni. Nem lehet WC-re menni adott esetben órákig (nekem pl gyors az anyagcserém, és nem olyan kellemes 3-4-5 órát kibírni mosdó nélkül).

Alig lehet megmozdulni az ülésben. Nem lehet a lábat kinyújtani stb.

Az ember a kezét nem tudja kinyújtani, egy jót nyújtózni se lehet.

Nem lehet lehúzni az ablakot. Abban a kicsi "dobozban" nagyon elhasználódik a levegő, a légkeringtető számomra úgy tűnik, csak a belső levegőt forgatja.


Engem még zavar a sötét színhasználat is... a vonatok miért tudnak fehérek, világos színűek lenni?


Nekem, aki szereti a világost, a nagy tereket, a friss levegőt és nem bírok egyhelyben ülni, kínzás a busz.


Nem tudom, a négyesüléses, fekete műbőrüléses vonatkocsi-e a BHV?

Szóval még olyan vonaton is szívesebben utazom, mert van mozgástér.


2015. máj. 6. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A négyesüléses, fekete műbőrös, húgyszagú kocsi valóban a Bhv. Meg van még a By jelű változat, a belső tere ennek is hasonló.

Egyébként én se szeretem a távolsági buszt, nekem is szűkös, kényelmetlen. A WC is hiányzik. A vonat - méreteit tekintve - kényelmesebb, csak ott meg a szolgáltatás színvonala borzalmas.

De egy hosszabb nyári út során kiderül, hogy a vonatok szellőzése sem ér semmit. Légkondi csak az IC-ken és az újabb motorvonatokon van, néha még működik is. A régebbieken sokszor még légkeringető sincs, ezért vagy meg lehet gyulladni odabenn, vagy leviszi a fejedet a huzat (már ha le lehet húzni az ablakot, nem szorult meg).

2015. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amióta van valós idejű utastájékoztatás a vasúton, sokkal kevésbé érzem problémának a buszhoz képest valóban durvább késéseket. A kényelem pedig egyértelműen a vonat mellett szól - én pl adott esetben plusz egy átszállást is simán vállalok mondjuk Eger felé, hiába van közvetlen és gyors busz oda.
2015. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is irtózom hosszabb úton a busztól. Hasonló okok miatt. 3 óránál többet nem igazán bírok pisilés nélkül. Meg egy helyben ülni is nagyon kényelmetlen.

Én is inkább vonat párti vagyok, ha mindenképpen tömegközlekedéssel kell menni.

2015. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ugye? :)


A BHV nem feltétlen húgyszagú, van egy szaga, én azt pl. simán vonatszagnak hívom.

Viszont a buszokon a másik kajájának szaga terjed szét az egész járművön. Nem mindig kellemes kajaszagok. ;)


Én kezdem megutálni a légkondit. :/

Vagy túl hideg, vagy túl meleg és oxigénhiányosak, levegőtlenek a fix ablakos, légkondícionált járművek. Megy hangosan a ventilátor, csak épp olyan a levegő, mintha egy hálószobában sose nyitnának ablakot reggel, csak ajtót egyszer este mikor bemennek és reggel mikor ki. Lehúzható ablaknál meleg van - és nem jön le az ülő arcáig a levegő, talán jobb is, mert erős huzat lenne - de legalább levegő van.



A 30a, 100a és 70-es vonalakon utazom igaz évente párszor, nem akarom elkiabálni, de az elmúlt pár évben a késések öt percen belül vannak - de nem egyszer pontosan érkezik.

Bezzeg a távolsági - távolsági, nem helyközi, tehát végülis nem reprezentatív az összehasonlításom, de ez van - buszok, amiken az elmúlt egy éven belül utaztam, büdösek, levegőtlenek voltak, majdnem be..khm bepisiltem - és késtek is!

2015. máj. 6. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kényelmesebbnek találom a vonatot. A szellőtetés mindenhol lehet béna vagy jó is, ez nem busz vagy vonat kérdése. A régi fekete bőrfoteleket kifejezetten kényelmesnek találom. Vonaton sehol nem lehet ilyen kényelmesen elterpeszkedni egy széles, puha, rugózott fotelban. Az új szerelvények ülései olyanok, mint a buszban, hosszú távra nem olyan kényelmesek.
2015. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Buszrajongóként is azt mondom, hogy ~3-4 órás úton CSAKIS A VONAT. Legalábbis busztól függ. A távolsági kocsi maga a halál az Ikarus 250-est leszámítva a zéró lábtér, nemlétező kilátás és a teljes feketeség miatt. Viszont a helyközi buszokat imádom. Nem takarja ki a látótér 90%-át az üléstámla, el is lehet férni általában normálisan, és úgy egyáltalán, világosabb, rendszerint a színek is változatosabbak. Persze ezek se nagyon hosszú utakra lettek tervezve, de ha választani kell, hogy egy E95-össel/Setrával/Neoplannal/akármivel megyek, vagy egy EC12-vel/E94-gyel/BN12-vel, akkor egyértelműen az utóbbi.
2015. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, hogy ennyien értenek egyet. :)



Valóban olyan ülések vannak az új vonatokon, mint a buszokon, de még mindig több a lábtér. Fehér vagy törtfehér a plafon, ha ugyanúgy levegőtlen is, legalább nem fekete és tágas - tehát kevésbé van fulladásérzésem legalábbis nekem, fel lehet állni stb.



A helyközi buszokat én is kevésbé utálom, leginkább azért, mert nincs fejtámla és messze van a plafon. Persze "helyközileg" is a vonatot fogom választani, hacsak lehet.

2015. máj. 7. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!