Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hátrányt jelent ismerkedésnél,...

Hátrányt jelent ismerkedésnél, ha picit "tucatlány" vagyok?

Figyelt kérdés

(Nem annyira fontos végigolvasni)

Tudjátok, ez az iPhone, Adidas Superstar, Tumblr, H&M, Bershka stb... Habár nem legújabb iPhone-nal szaladgáló (sőőt, csak 4s, de ezért is kapom a sz@rozást épp elégszer) buta plázapcsa vagyok, leginkább metált hallgatok és most megyek gimnáziumba, de úgy vettem észre, hogy emiatt lenéznek (?!), nem próbálnak velem beszélgetni, ismeretlenül is elkönyvelnek egy beképzelt csitrinek. Jo, lehet, hogy nem csak ezért, de ameddig nem voltam ilyen (mert a kínais cuccaim menőbbek voltak, hahahahnem), barátságosabbak voltak velem, talán nem is néztek ennyire levegőnek. Nem vagyok egy társasági ember, amióta az eszemet tudom, barátokat sem akartam (most sem nagyon vannak), de jön a középsuli és nem akarom ezt az 5 évet is egyedül végigszenvedni. Alapból sem megy a beilleszkedés, az előző osztályom nyolcadik év végére is alig tudott valamit rólam, egyszerűen nem közeledtem mások felé. Szóvaal, az új osztályomból már 1-2 emberrel találkoztam, szimpik is meg minden, de úgy érzem, nekem nem fog menni az, hogy összebarátkozzak velük. Amúgy is nagyon kevesen leszünk (13), de... Ők annyira jól elvannak egymással, én meg levegőnek érzem magamat. Mindegyikőjükben van valami különleges: van, aki jól rajzol, van, aki gyönyörű, vannak, akik viccesek, én meg... Én meg csak én. Talán ezzel az Adidas-Tumblr-H&M és stb.-vel próbálom elnyomni a szürke kisegér énemet:D, vagy én nem is tudom. Mindenhol azt látom, hogy az ilyen lányok népszerűek, harmonikus, rendezett életük van. Nos, a rendezett élet-dolog nekem is valamilyen szinten összejött, mert picit drágább cuccokban legalább elhiszem, hogy érek valamit. Vagy ha nem is én, de na. Oké, tudom, ez nagyon szarul hangzik, de szerintem nem kevesen vagyunk így ezzel, csak a többség nem meri (?) leírni/kimondani. Szóóóval én nem szeretném hanyagolni ezt a "tucatlányságot" (vagy nem is tudom, hogy nevezitek), én így érzem jól magam a bőrömben.:D ugyanakkor (...oké, tudom, ezt a kifejtést nagyon elrontottam) a gimiben szeretnék végre barátokat, akár egy állandó társaságot is.


! A kérdésem végülis az lenne, hogy nálatok mennyire indul "hátránnyal" barátkozás terén az, aki kb. úgy néz ki, mint minden harmadik nagyobb városban élő lány?



2017. júl. 9. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha Pesten elmész sétálni egyet, akkor észreveszed, hogy rajtad kívül még egy csomó tucat lány van. Ha úgy nézzük, én is annak mondható vagyok, de a superstartól meg a tumblr-től kiráz a hideg. Azért meg nem fogok lila trapéznadrágot hordani, hogy egyedi legyek, mert úgy csak egy majomnak fogok kinézni.

Én csak annyit mondok, hogy hordd azt, amiben jól érzed magad. És mivel nagyon sok ember hasonló, mint te, nem feltétlenül emiatt ítélkeznek rólad.

2017. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami árthat az ismerkedésénél, a kapcsolataidban, az a szemlélet, hogy "tucatlánynak" tartod magad. Minden ember egyszeri, megismételhetetlen csoda.

Ezt el lehet rontani: hogy valaki rossz, gonosz - akkor nem "csoda", de akkor is egyetlen a világon.

[link]

Tudtad, hogy egy (ráérős) japán tudós megvizsgált több ezer hópelyhet - és azt találta: bár mindegyik hatszögletű kristály DE NINCS KÉT EGYFORMA!!!!

[link]

2017. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam hátrány lenne, de szerencsére én már régen nem járok iskolába. :D
2017. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emberek megismerésében, majd kapcsolatok kialakításában, ahogyan te az vagy, igen.


Ez kinézetfüggetlen.

2017. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki szeret öltözködni, és ha te a "tucat" ruhákban érzed jól magad akkor hord azt! Kicsit szerintem túl nagy feneket kerítenek ennek az "akkor vagy egyedi ha egyedien öltözködsz " dolognak, nevetséges ha valakit ez határoz meg, mondom ezt ugy, hogy én is imadom a ruhákat :)

Gimiben én is olyan osztályba jártam ahol nagyon kevesen voltak, 10-13 fő, legyél nyitott és akkor nagyon jó kis közösség lesz. Tudom könnyű mondani, de ilyen kevés embernél ha már nem depressziozol a sarokban, akkor akaratlanul megkedvelnek, mert olyan mintha egy baráti társasággal lennél. Tudatosan kell magadat afelé irányítanod, hogy igenis barátkozz, még ha az adott pillanatban azt is érzed, hogy milyen kínos lenne random oda menni valakihez, hidd el nem az, és meg kell erőlttned magad a hosszútávú siker érdekében :) Ha az első lépést meg tetted már minden könnyedén fog menni !

2017. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! ^^ próbálok pozitívan viszonyulni ehhez az egészhez, de nehéz, ha úgy érzem, minden részletemben csak a hibákat látják...:/
2017. júl. 12. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!