Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jól gondolom, hogy szabadelvű...

Jól gondolom, hogy szabadelvű emberek gyakran neveletlenek és antiszociálisak?

Figyelt kérdés
Ezeknél szokott előfordulni az a mentalitás,hogy azt csinálok amit akarok,nekem ne mondja meg senki. Sokszor szándékosan megszegik a szabályokat vagy egyszerűen tudomásul sem veszik,még akkor sem ha ártanak a közösség többi tagjának,mert hogy ők így érzik jól magukat. Meg ezeknél szokott előfordulni az,hogy hajnal 3-kor fúr mert neki olyan kedve van,meg neki amúgy se mondja meg senki hogy mit csináljon mert ő szabad. Ha kell magassarkúba kopácsol a fejed felett csak mert neki úgy kényelmes,meg különben is ő azt csinál amit akar. Meg ezeknél szokott előfordulni hogy részegen üvöltöznek az utcán,mert hogy ő neki ne mondja meg senki hogy mit csináljon. Meg ezek szoktak lenni mindig akik ha kell minden társadalmi szabályt megszegnek csak mert ők így érzik jól magukat,de azzal nem foglalkoznak hogy ez sokszor a másik ember kárára megy.
2017. júl. 30. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

"3-kor fúr mert neki olyan kedve van"


Úgy hajnali háromkor, az a bunkó szomszédom elkezdett dörömbölni az ajtómon. Úgy megijedtem, majdnem elejtettem a fúrógépet...

2017. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Minden ember szabadelvű. Te is szabadon írsz ide ki kérdést és szabadon ítélsz el másokat. Szerintme nincs összefüggés. Részegen sokana zért ordibálnak, mert nincsenek a tudatuknál, túl sokat ittak..stb.. Sokan azért kopognak magassarkúban reggel, mert eszükbe se jut, hogy az esetleg az alattuk lakókat zavarja. Nekem pl ha apáromnál vagyok még nem jutott eszembe hogy esetleg valakit ennyire zavar, hogy reggel indulás előtt felveszem a magassarkúm és, ha bennmarad a telefon beszaladok érte benne. Ezzel nem másokat akarok bántani, nem azért teszem mert nekem mindent lehet, hanem egyszerűen sietek, eszembe se jut ilyen.. Nem mindenki akar neked ártani. Aki hajnali 3kor fúr az simán bunkó, és nem érdekli más. Ezek az emberek nem feltétlenül ártani akarnak vagy hiszik azt, hogy nekik mindent szabad. Az meg, hogy antiszociálisak vagy neveletlenek végképp nem tudom, hogy jön ide. Szerintem szociális és jól nevelet emberekkel is megeshet, hogy néha zavarnak valakit.
2017. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Igen, jópár ilyet ismerek én is. Ezek ilyen lázadó fajta emberek, érdekes mentalitással.

Jóadag agresszivitással is. Az a nekik mindent, másnak semmit.

Hogy milyen nevelést kaptak anno, csak tippelni lehet, de valószínű nem túl sokat, és jót.

2017. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Én szabadelvűnek tartom magam, de nem vagyok antiszociális. Az értelmetlen szabályokat nem szeretem, amelyek csak arra jók, hogy valaki hatalmat gyakoroljon mások felett, de se gyakorlati, se közösségi haszna nincs. Az emberekre is figyelek, elég empatikus alkat vagyok.

Akikre te gondolsz, inkább csak önzők, másokra nem gondolnak, csak magukra, legfeljebb a szűkebb köreikre (közeli rokonok, barátok).

2017. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod!

Minden ember azt csinál, amit akar!

- Ez önmagában még nem problémás!

De az általában le nem írt része az, - amely nagyjából ezzel a tartalommal bír:", de nem mások kárára!", - mert sok gyökér leszarja, hogy neked hol, mikor, hogyan és hányszor kell(ene) helytállnod, nem hagy másokat pihenni, feleslegesen keseríti meg mások életét, ill. viszi haza a közterületekről, rombolja le azokat a tárgyakat, amelyek személy szerint nem képezik a tulajdonát!

A farönköt hiába öntözöd, úgy sem fog kirügyezni!

2017. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!