Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Félek, hogy ki fognak közösíte...

Félek, hogy ki fognak közösíteni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most megyek hatodikba. Igen,lehet,hogy egy kicsit fiatalnak tűnhetek de szerintem én valahogy mindig is érettebb voltam a koromnál. Ha ez nem így van,akkor kérlek javítsatok ki!


Szóval az a helyzet,hogy négy évig volt egy legjobb barátnőm,de sajnos külön váltak útjaink. Ebbe most nem mennék bele részletesebben,de a lényeg,hogy búcsú nélkül,haragban váltunk el és ez nagyon megviselt.

Szerencsére ötödikben találtam egy barátnőt,aki az én támaszom volt. De ő is sajnos elköltözött és így nagyon félek a sulikezdéstől...félek,hogy egyedül leszek,félek,hogy ki fognak közösíteni,félek...!!!

És egy plusz ráadás,hogy egy régi fiú osztálytársam is visszajön,aki egy időben "megszállt" engem és hát én nem igazán vettem észre akkor,de nagyon csúnyán bántam vele és ezt csak azért tettem,mert azt hittem,hogy soha többé nem találkozunk. De azóta ezt NAGYON MEGBÁNTAM és minden egyes mondatot visszaszívnék,amit Neki mondtam.

Szóval ő is bekavarhat.


Na mindegy. Bocsánat,hogy ilyen nagy regényt írtam!


Van valami tippetek/tanácsotok,hogy ne stresszeljem magam és ne kattogjak,ne hergeljem magam? Csak mert voltak ilyesmi jellegű problémáim és pánikrohamaim és érzem,hogy most megint elő fognak jönni.

Kérlek segítsetek!

12/L


2017. aug. 22. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt ilyen jellegű problémám még nem is olyan régen (valószínűleg még folytatódik is) eleinte nagyon zavart de aztán megfogadtam a tanácsot hogy ne foglalkozzak vele és bejött, ők ugyanúgy bántottak lelkileg de elengedtem a fülem mellett. Emellett próbálj meg barátkozni nem is kell osztálytárssal olyat keress aki kedves veled és megbecsül könnyebb lesz ha van melletted valaki. Ha pedig annak ellenére is bunkók veled hogy kedves vagy hozzájuk, segítesz nekik,stb. nem járnál jól velük ha a barátAid lennének. Az igaziak mindig jobbak! :)

A sráccal meg talán az lenne a legjobb ha megbeszélitek.

Remélem tudtam segíteni ha lenne még kérdésed vagy szeretnél beszélni nyugodtan írj! :)

12/L

2017. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Ha új iskolába mész, (vagy maradsz? Akkor ismered többnyire a többikeket?) az ilyesztő lehet, de semmi ok hogy félj vagy pánikolj emiatt ;)

Neked szerencséd van hogy csak 1 embert fogsz ismerni, és nem is vagytok jóban (elsőre lehet nem így tűnik)

Minél kevesebb ember ismersz annál könnyebb barátkozni, mert nen maradsz meg a régeknél.

Nekem az a helyzetem volt, hogy rengeteg embert ismertem az új osztálytársak közül (8 osztályos gimi, 5. osztálytól) és emiatt kialakult egy amolyan "mindenki a barátom és megbizhatok bennük" érzés

Ami nem volt igaz, ugyanis ment tönkre "kapcsolatom" ilyen osztálytársaim miatt mert megbiztam bennük, mostanra viszont már csak olyan barátaim vannak akiket nem ismertem eddig, és ők megbizhatók :D

Tehát neked egyszerűbb lesz ezt elkerülni, hogy visszaforduljon egy barátság

A sráccak beszélj, vagy csak üzenet formályában (viber, facebook messenger, whatsup vagy ami van mindegy) kérj bocsánatot

Nem kifejezetten kell jóban lennetek, csak ne legyen harag :)

Én is féltem új suliba menni, igazat megvallva megszállotja vagyok a videójátékoknak, és piszkátak is ezért :/ attól tartottam ugyan ez lesz, de nem :D

A barátaimat nem érdekli, nem is erről dumálunk csak tudják de nem zavarja oket (haleluja)

Biztos nem te leszel az egyetlen aki egyedül van, és hidd el hamar nem leszel egyedül ;)

Annyi a titka hogy merj odamenni az emberekhez és beszénini: helo! ... vagyok! Te? :)

És mesélj magadról valami olyat ami érdekelheti őt és ha mesé valamit, kérdezz vissza

Barátnőnek meg a legszimpibb lánnyal kell kezdeni, maximum mással próbákozol ha nem megy simán :))

Illetve hallgass zenét többet a lehető legtöbbet mert az megnyugtat és feltölt energiával, vagy ha szomoru vagy a szomoru zenék olyan mintha együtt éreznének veled <3 (én Michael Jackson rajongó vagyok őt ajánlom, de ha ujat akarsz akkor a mi megy a rádióban és teccik, bár nemtudom van e zenei stílusod, tehát hallgatsz e zenét és mit) illetve könnyíti a beszélgetést ha hasonló az izlésetek (könyv sorozat bármi ami mindkettőtöket érdekli)

Tehát én azt mondom ne félj és remélem tudtam valami hasznosat mondani amellett hogy a fél életem elmeséltem, ja és én is néha érettebbnek érzem magam az osztálytársaimnál:D

13/L, 7.a

2017. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!! #2 válaszoló! Nagyon jó a válaszod,de nem megyek új suliba...(sajnos)

De azért Neked is köszi és pár tanácsot így is tudni fogok hasznosítani.

Pont ma volt az évzáró és egy kicsit megnyugtatott az egyik lány akivel tavaly is egy csomót voltunk együtt végül nem ment át másik suliba. Szóval legalább 1 ember lesz akivel lehetek napközben.

És megint köszi a válaszokat!!!!

2017. aug. 31. 19:46
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsi,elszúrtam...csak szeretném ha az évzáró lenne. Évnyitó

volt.

2017. aug. 31. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!