Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan illeszkedjek be?...

Hogyan illeszkedjek be? Valami baj van velem?

Figyelt kérdés

Nekem nem megy olyan könnyen a barátság kötés. Mindig is egy kicsit sztoikus gondolkodás módom volt. Mindig azt csináltam aminek értelmét láttam és valamivel előrébb tolhat az életben.


Sokszor megpróbáltam elengedni magamat barátokkal, de valahogy nem tudom. Mindig is voltak barátaim, csak nehezebben szereztem meg őket és kicsit lentebb voltak a társadalmi hierarchiában.


Most, hogy beköltöztem egy egyetemi kollégiumba be kerültem egy új környezetbe, ahol mindenki nyitott és valamilyen szinten "party állat" és látom, hogy nekik nagyon fucsa, hogy én képes vagyok egy egész napot a gép előtt űlni és programozni.


Nem az a baj, hogy nem lenne lehetőségem. Az átlagnál izmosabb vagyok heti 3-5x járok kondiba már 3 éve (pár kihagyással), jó ruhákban járok (saxolondon és springfied leginkább) plusz ápolt a külsőm.


Az a baj, hogy valamiért kicsit sem érdekel az alkohol ivás, bulizás megilyenekek inkább az zavar, hogy kivűl álló vagyok és egyátalán nem izgatnak olyan dolok amiktől az átlag fial élni sem tudna.

Kicsit az, hogy kimaradok valamiből...


Valami baj van velem? Pszichológiai probléma?


20 éves fiú.



2017. aug. 24. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Önbizalommal hogy állsz? Olvastam, hogy írod, hogy az átlagosnál izmosabb vagy, figyelsz magadra, de ettől még lehetnek problémák. Esetleg nem tartod magad elég érdekesnek mások számára?
2017. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van pár terület amiben nagyon magabiztos vagyok és néha felsőbbredűnek tekintem magamat.

Pl.: 16 évesen leraktam az angol felső és most az anyanyelvit és külföldön tanulok.


Vagy pl.: a külsőmre is valamilyen szinten. 30 kgot fogytam majd szépen lassan megizmosodtam.


De amikor más emberekkel kell beszélnem vagy valamilyen új környezetbe mennem mindig magambahúzódó vagy ok és kicsit félink.

2017. aug. 24. 23:34
 3/6 anonim ***** válasza:

"kicsit lentebb voltak a társadalmi hierarchiában"


Ezt hogy érted?

2017. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azok akik a háttérbe szorúlnak. Inkább személyiség alapján, mondanám őket annak. Hozzám hasonlóak.
2017. aug. 24. 23:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Valami átlagon felüli elvárás szülőktől? Mintha valamiért bűnnek éreznéd, hogy bulizz, vagy haverkodj. Amúgy nem muszáj berúgni, mint az állat. Heti egy alkalommal, ha elmész és megiszol néhány korsó sört valakivel, még nem dől össze a világ. És a feszültség is oldódik, könnyebb a kommunikáció, kapcsolatépítés.
2017. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs. Anyukám akkor is szeretnének ha kukásnak állnék.
2017. aug. 25. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!