Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon zárkózott vagyok, mit...

Nagyon zárkózott vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régóta nem voltam már közösségben, ősztől újra kezdem az egyetemet.

Korábban már jártam egy évet, de akkor sem sikerült még csak felületes ismeretséget se kötni a csoporttársakkal, egyedül a tanáraim érdeklődtek komolyabban irányomba (volt, aki megkért óra/vizsga után, hogy maradjak bent, szeretne beszélgetni velem).

Az eltelt idő óta szerintem csak még introvertáltabb lettem. Régóta szeretnék beiratkozni jógára is, az egyetemi városomban nyilván több lehetőség lesz, mint otthon, de mindentől óckodom, ami közösség.

Nem akarok a fura lány lenni ismét, aki senkivel sem beszél.


Megoldás?


23l


2017. aug. 28. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj!
2017. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én is az vagyok, voltam, nálam valahogy az évek múlásával lazult egy kicsit.

Alapvetően mindenki szeret magáról beszélni, vagy a véleményét elmondani, így elég, ha "beszélteted" a másikat, akkor már kialakulhat valami kapcsolat.

Minkdenkiben lehet valami érdekeset találni.

Mindenkinek van valami, ami foglalkoztatja, amit szeret, és ezt kitalálni érdekes, még ha nem is direktbe kérdez rá az ember.

Vagy talán az is segít, ha arra gondolok: a többiek is a saját ügyes-bajos dolgaikkal vannak elfoglalva. Mit látnak belőlem? Milyen lehetek kívülről? Ha én egy ilyen emberrel találkoznék, mint én vagyok, mit szólnék? Mikor érezném úgy, hogy nem feszengek a társaságában?

2017. aug. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!