Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ciki, ha valakinek...

Szerintetek ciki, ha valakinek nincs magáról egy képe se facebook-on?

Figyelt kérdés

Már többen is megszóltak amiatt, főleg a családtagjaim, hogy tök szánalmas, hogy nincs kint magamról egy képem se, csak a macskámról vagy az animékről, filmekről, amiket nézek. Ilyeneket állítottam be profilképnek is.

És mostmár nekem is ciki egy kicsit, amikor végignézem pl. az osztálycsoportban a tagokat, hogy mindenkinek olyan profilkép van kirakva, amin ő szerepel, az én nevem mellett meg ott egy cica. De nem merek képet feltölteni magamról, mert az osztályban van pár ember, akik gyűlölnek és mindenért beszólogatnak, kibeszélnek a hátam mögött, ha kiraknék magamról egy képet, biztos kiröhögnének és olyanokat mondanának, hogy ilyen fejjel ők inkább elbújnának..Tényleg nem vagyok valami szép amúgy....Meg azt sem akarom, hogy a barátnőim olyanokat írjanak a képem alá, hogy "de szép vagy", mások meg közben ezen röhögjenek, hogy uhh de szánalmas, hogy így írják, milyen szép vagyok és közbe milyen gusztustalanul nézek ki..

Nem segít az sem, ha magamról csinálok képeket, az előlapi kamerámmal szoktam magam fotózni, mert úgy legalább látom magam és kevésbé nézek ki Down-kórosnak, de egyszerűen amikor megnézem az elkészült képet, mintha nem is én csináltam volna. Mármint mielőtt megnyomtam volna a fotózós gombot, direkt beálltam egy olyan pózba, amiben jól néztem ki meg az arcomat is ott "igazgatom" csomó ideig, hogy a lehető legelőnyösebben nézzek ki a képen, de amikor visszanézem a képet, valahogy más..Az arcom mintha el lenne torzulva az elkészült képen. Azt hittem egy ideig, talán elfáradnak az arcizmaim, mert annyi ideig próbálok normális képet vágni, vagy talán a telefonommal van baj, de mások telefonjával vagy kamerájával is ugyanolyan undorítóan nézek ki, legalább is szerintem..Amikor mondjuk neten ismerkedek valakivel és küldök magamról egy képet, általában azt mondják, aranyos vagyok, de én mégse bírok még csak rá se nézni a képemre..És hiába mondják ezt mások, talán igaz is, hogy nem vagyok olyan vészes, ha kiraknám ugyanazt a képet facebook-ra, az osztálytársaim akkor is beszólnának..

Szerintetek ez gáz?


2017. szept. 4. 18:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia szerintem egyáltalán nem ciki, hogy nincs kint képed facebookon., sőt. Szerintem aki ismer az úgy is tudja, hogy hogy nézel ki. Ha beszólnak pedig csak hagyd rájuk. :)
2017. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Na és? Én meg nem használom nagyon a facebookot nincs értelmes dolog rajta. Mindenki elalszik a sok buta kommentben, az emberek öntudatlan dolgaikon. Ráadásul amiket írnak az fele se igaz vagy pedig van rajta sok undi ripost aminek logikája és kész olvasható tartalma nincsen. 18 éves fiú vagyok és mégis jobban átlátom az internetes tartalmakat. Szerintem Zuckerberg alaposan átvette ezt a bolygó uralmat. Létrehozta ezt a buta oldalt marketinget és népszerűsítette majd eladta hirdette meg csapattal csinálta és most már lehet egy pár billió dollár a zsákjaiban. Több mint undorító de az emberiség ellen van. Sorry a kiborulásomért csak én nem értek egyet a mai jelenkorunk helyzeteivel. És hogy miket csinálnánk másképp azt meg se hallgatnának mert csak egy rabszolgát látnak mindenkiben és engem. Ne csodálkozzunk hogy hogyan létezik a manipuláció és számtalan olyan trükk amit én is megtudnék csinálni és aljas. De mindegy majd lesz itt más világ egy jobb egyszer.
2017. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ciki. Ha most nem akarsz kirakni magadról képeket az internetre, akkor nem kell. Ha viszont szeretnél, akkor ne érdekeljen az, hogy mások mit gondolnak, mindenkinek úgy sem fogsz tetszeni.


De szerintem az nem ciki, hogy nincs rólad kép. Akik ismernek, úgy is tudják hogy nézel ki. Rólam sem volt kép sokáig, épp a napokban állítottam be profilképet. Olyan furának tartom azt a képet, de most okéé, nem érdekel mit gondolnak mások rólam.


Ha beszólnak az osztálytársaid, akkor azzal csak magukat minősítik. :)

2017. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtató, hogy így gondoljátok :) Egyébként volt már, hogy kérdezték, miért nincs rólam kép és én is ezt válaszoltam, hogy mert minek rakjak ki, amikor úgy is tudják, hogy nézek ki, akikkel ismerjük egymást. Erre megkaptam, hogy hát de egy db képet miért olyan nehéz feltenni, meg így honnan tudják, én vagyok-e az az XY nevű ember, akit ismernek? És hogy tök ijesztő, ha valakiről nincs kint egy darab kép se, mert így lehet, hogy nem is az, akinek kiadja magát, stb..
2017. szept. 4. 18:59
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Sokszor én sem vagyok elégedett a rólam készült képekkel. A legtöbbet kifejezetten undorítónak találom. De rájöttem, hogyha egy kicsit távolabbról fényképezem magam, természetes fénynél és egy olyan színű felsőt veszek fel, ami kiemeli az arcomat (vagy hogy mondjam :D), jól áll, akkor 1-2 kép egész elfogadhatóra sikeredik. Rólam összesen 3 kép van fent és az egyiken nem is látszik az arcom, mert a táj felé fordulok. De szerintem hamarosan már csak 2 lesz, mert az egyik, már több, mint 1 éve fent van. :D Olyan szempontból tényleg jó, ha van képed, hogy így könnyebben megtalálnak. Például ha gyakori neved van és kiad rengeteg találatot, akkor beletelik egy kis időbe, mire megtalálnak. Ráadásul az szerintem "vonzóbb", ha van rólad kép, mert anélkül lehet esetleg azt gondolják ez egy kamu profil...
2017. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tök természetes.


Nekem sincs fotogén arcom. Gyűlölöm, ha fényképeznek, saját magam fotózását meg hülyeségnek tartom. Gimiben nem is volt "rendes" profilom. Többnyire a karakterem arcával nyomultam, a nevemet sem vállaltam -- ez azért szembeszökőbb egy profilképnél --, de nem egyedül voltam "fura", így nemigen tűnt fel a dolog, pedig biztos, hogy kibeszéltek.

Azóta készült egy kép, amin tetszem magamnak, azt ugyan használom, de a nevem továbbra sem teszem közzé, és nem izgat, kinek milyen hasfájást okozok ezzel. *My* life, *my* way.


Egy általános érvényű tanács: ha nem muszáj, az "ellenségeid" ne legyenek az ismerőseid. Így, ha be is szólnak (bármikor, bármivel kapcsolatban), az hozzád alig (vagy egyáltalán nem) fog eljutni. Egyre kevésbé fog érdekelni, pár életunt kis görcs mit gondol rólad. Egyszer majd *te* neveted ki *őket*, mert rájössz, hogy egy rakás szánalom az egész banda, akinek az élete jóval sekélyebb a tiédnél. :D Tapasztalat.


Gondold át, *te* mit szeretnél, *neked* hogy jó -- az érveid közül húzd ki azt, amelyik úgy kezdődik, "a többiek". Hirtelen egész másképp fogsz magadhoz viszonyulni.

2017. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2011 óta van meg a profilom és én is az akkori cicámról raktam ki képet.Soha nem szerettem ha fotóznak legyen akármilyen jó vagy rossz egy idő után rá sem tudok nézni.Most vagyok végzős a suliban és már előre félek,mert itt ahol én élek a ballagási ebédre meghívót kell adni és muszáj benne lennie egy képnek is így értelemszerűen el kell menni egy fotóshoz. Az a baj hogy kamera előtt zavarban vagyok és még pózolni se tudok és emiatt is nincs kép rólam pedig nem vagyok csúnya.
2017. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is mindig zavarban vagyok, ha más fotóz :( A tablóképemen is úgy nézek ki, mint egy fogyatékos, mondjuk nálam rátett egy lapáttal még az is, hogy a fotósunk egy bunkó p-csa volt..Amikor mondtam, hogy nem igazán tetszenek a képek, amiket elsőnek csinált rólam, elkezdte húzni a száját, hogy jajj mer ezek mér nem jóóók és kb úgy kellett könyörögnöm neki, hogy csináljon már rólam még vagy 2 képet..És így rólam csinált vagy 7-et összesen, másról meg 20-at. Meg közben állandóan ordibált velem..

Ráadásként még az osztályfotókon is mindig én néztem ki a legszarabbul :/ Főleg azokon, amiknél azt mondták, hogy csináljunk valami vicces dolgot, én meg hirtelen nem is tudtam, mit csináljak és mindenki így felugrott vagy szamárfület mutattak egymásnak a haverjaikkal, stb, én meg ilyen búvalb4szott megszeppent képet vágtam :"D

2017. szept. 4. 21:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sem teszek ki képet facebookra.Olyan kiszolgáltatottnak érzem magam,ha belegondolok,hogy bárki megláthatja azt a képet,véleményt formálhat rólam.Ráadásul az sem hiányzik,hogy valaki oda kommenteljen,hogy de szép vagy,meg milyen csini stb. A lájkok száma is sokszor aggaszt:az se szeretném ha sokan lájkolnák,azt se ha csak pár ismerős,mert az meg olyan szánalmas szánalmas képet festene.
2017. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki? Vannak szégyenlős emberek is, ezt el kell fogadni.
2017. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!