Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem szemtelenség meghivni...

Nem szemtelenség meghivni valakit magunkhoz süteményre ha utána nem marad sütemény?

Figyelt kérdés
Az illető meghivott szülinapi süteményre,majd másnap lemondta az aznapi találkát,mert családi vendégeik voltak.Rákövetkező nap amikor mentem azzal kezdte képzeljem el készitett előző nap tiramisut,de vendégei voltak és mind elfogyott pedig próbált volna félretenni.Helyette hozott be bio kekszet.Ez nem első eset.Nem a sütiről van a szó hanem arról,hogy azt érzem mintha ezzel megpróbálna valamit érezteni,csak nem tudom pontosan mit.Lehet túl bonyolitom.Mondjuk egyszerübb ilyen esetben kávéra hivni mást,az jó esetben mindig van otthon :-)Ha tortára vagy vacsorára hivok valakit akkor igyekszem ahhoz tartani magam.

2017. szept. 5. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mintha meghívnál valakit bográcsozni, de mire odaérsz kész a kaja és már meg is ették, ez nem szemtelenség, ez tahóság.
2017. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég hülye dolog az biztos. Egyszer még bárkivel megesik, de ha rendszeresen, az már gyanús. Én meglehetősen büszke ember vagyok, és oda biztos nem mennék többet, akkor se ha hívnának. Azt érezném, hogy direkt szívatnak.
2017. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja,arra gondoltam én is,meghivok valakit vacsorára utána meg odarakoko egy tál csipszet :-) Jól irod tahóság vagy illetlenség.
2017. szept. 5. 13:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"mind elfogyott pedig próbált volna félretenni"

Nem próbálkozni kell, hanem félretenni. :DDD

Ilyenkor előre ki kell szedni azt, amit félre akarunk tenni, és a többit bátran adhatjuk a vendégeknek.

Szóval igen, szemtelenség és bunkóság.

2017. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ez csak egyszer fordulna elő, akkor is nehezményezném, mert tiszteletlenség. Ha valakinek félre akarok tenni, akkor félre teszem, ez ennyi :)

Mivel viszont már többször előfordult, én egyértelműnek venném, hogy azt akarja sugallani, prioritásban messze nem az első vagy a szemében, így jó lesz neked a "gagyibb" dolog is.

2017. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igaz,akiben benne van az akarat az 1-2darabot félrerakhat a frizsiderben és szólhat a családtagoknak,hogy azt vendégnek rakta félre.Báris ugy csináltam amikor egy barátnőm késve jött a születésnapomra.

Az emberek a mai világban elég felelőtlenek a meghivásokat illetően.

2017. szept. 5. 14:15
 7/13 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: igen, ezt jól leirtad,kimondtad amit nem tudtam megfogalmazni-ez tiszteletlenség és nem vagyok a prioritás listáján ez a viselkedés ezt támasztja alá.Még az,hogy családi vendégek miatt lemond valamit rendben is van,lehet ez a meghivás is csak úgy odavolt veteve.Meg ha sütire hivlak és téynlegesen elfogy lehet venni a boltban vagy cukrászdában, vagy eleve nem arra hivom meg a vendéget.
2017. szept. 5. 14:19
 8/13 anonim ***** válasza:

De az, szemtelenség. Nem feltétlen direkt csinálja, csak tapintatlan és figyelmetlen, ill. a családi vendégeknek meg sem merte mondani, hogy ne zabáljátok már fel az egészet, mert másnak már ígértem egy adagot / szeletet.


Amúgy hasonló sztorit egy ismerősömtől hallottam... jó, ott nem kajálni hívta át a barátnő, de kivette a hűtőjéből az utolsó megmaradt Magnum jégkrémet, és a felét már megette, amikor megszólalt, hogy "ugye nem baj bocccsi, már úgyis csak egy volt"...

2017. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az egészben az volt a felháboritó,hogy meghiv sütire,majd lemondja a váratlanul bejelentkezett vidéki vendégek miatt,utána meg mindenkinek jut süti csak annak nem akit először arra hiv.
2017. szept. 6. 10:46
 10/13 A kérdező kommentje:

A témához kapcsolódóan.Szombaton ismét egy születésnapra voltam hivatalos,d sajnos a hétvégi suli miatt csak ma jutottam el egy másik barátnőmmel együtt,aki a huga esküvője miatt ne tudott elmenni.A barátnőnk aki meghivott bennünket a születésnapjára tett félre tortát.Oda is figyelt rá kell-e valakinek félretenni,a tortából nem sok volt már,egy szeletet félrettett a szomszédasszonyának aki igérte,hogy átmegy hozzá.A torat mellett volt még sós túrós pogácsa és két fajta apró sütemény is.

Tehát akiben benne van az akarat az tud félretenni.Az illető személy a fent emlitett példával szemben nem hangsúlyozta,hogy tortára hiv bennünket egyszerűen csak a születésnapjra hivott.

2017. szept. 25. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!