Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnám elfogadni...

Hogyan tudnám elfogadni magam? És hogyan "töröljem" ki a rossz dolgokat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Volt baratom ota teljesen lement az önbizalmam. Ha belenezek a tükörbe csúnyának latom magam. Regen rovid haju voltam es ilyen kis magamnak valo. Es par eve mikor "kezdtem noiededni" megnovesztettem a hajam lefogytam es igenis büszkén álltam a tükör ele es szepnek lattam magam. Es a fiúk is a probalkozasaikkal megemeltek az önbizalmam. Utana novemberbe lett baratom, aki januárra engem mentálisan es lelkileg tönkretett. A porig alázott (ezt nem redzleteznem).. Es azóta ha belenezek a tükörbe csúnyának latom magam. Neha ha kiugrok a borombol oromombe meg azt mondom magamra,hogx nem is vagyok csúnya de a hetkoznapokba ez sajnos nem igy van. Most tetszik egy fiu, de ugy erzem hol vagyok en hozza a tobbi nőhöz kepest, es he meglatom is alig merek ra köszönni (nem beképzelt) csak ugy erzem elbujhatok a tobbi lany kozott...

2017. szept. 26. 20:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Es 18L
2017. szept. 26. 20:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szabad folyton máshoz viszonyítani magad! Nem vagy kevesebb másoknál, de ha még is ezt érzed akkor tegyél érte, hogy több légy.


Egy lány is kezdeményezhet szóval nyugodtan vágj bele. Az esetleges kudarcok pedig ne bátortalanítsanak el!

Mellesleg az új kapcsolat talán segíthet kiheverni az előzőt.

2017. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ka.ka.o ***** válasza:

Nem javaslom, hogy új kapcsolatba kezdj, amíg nem heverted ki az előzőt. És azt még kevésbé, hogy egy fiútól tedd függővé az önbecsülésed. Ne függjön más emberektől, hisz nem ők azok, akiktől értékes leszel. Az önbizalmad alapja legyen az, hogy ismered magad, és tisztában vagy az értékeiddel. Ne pedig az, hogy más mit mond rólad, hogyan bókol, stb. Persze ezek jól tudnak esni, tudom, és ez tök jó. De ne függj ilyesmitől.


Szerezz önbecsülést.


1. ISMERD MEG ÖNMAGAD

Ismerd meg az értékeid, az erősségeid, a gyengeségeid, a jó és rossz tulajdonságaid, a személyiséged. Minden emberben van ezekből minden. Gond lehet, ha mikor tükörbe nézel, csak a negatív tulajdonságok hatalmas sötét fellegét látod, és az átszűrődő fényt észre sem veszed. Értékes vagy, hisz minden ember az. Mind mások vagyunk, és mindannyiunkban vannak hibák is. AMIN nem lehet változtatni, fogadd el, amin lehet, változtass. De fontos, hogy láss tisztán: milyen jó tulajdonságaid vannak? És mik a rosszak benned? - Felírhatnád őket egy papír két oldalára.


2. DOLGOZZ MAGADON

Most válassz ki tulajdonságod, amit nem szeretsz magadban. Nem szereted? Változtasd meg. Nem lehetséges? Fogadd el. (például ha tolószékes lennél, és nem tetszene, hogy nem izmosak a lábaid, kénytelen lennél elfogadni. De amin lehet, igyekezz javítani, ha jobb, értékesebb embernek akarod magad érezni).



3. NE HASONLÍTSD MAGAD MÁSOKHOZ.

Semmi jó nem származik belőle. Vagy az lesz, hogy az önbizalomhiányod erősödik, vagy az, hogy lesz önbizalmad, de annak az alapja az lesz, hogy jobbnak érzed magad másoknál (ingatag lenne egyébként).


Mondtam, hogy minden embernek vannak erősségei és gyengeségei is. Neked is, másoknak is. Szerinted logikus lenne a saját gyengeségeid mások erősségéhez hasonlítani? Például ha nem vagy jó matekban, de gyönyörűen rajzolsz, miért egy matekzsenihez hasonlítanád magad a matektudásban? Mindannyian mások vagyunk, mások a képességeink, és ez így van jól:) Ne másokhoz hasonlítsd magad, hanem önmagadhoz, ahhoz, aki tegnap vagy egy hete voltál - annál a személynél próbálj meg jobb lenni^^



4. A SZERETET EREJE

Szereted, ha szeretnek?

Mások is szeretik:) Adj szeretetet, és te is kapni fogsz. Nem gondolok karmára vagy ilyesmire. Egyszerűen az ember könnyebben lesz kedves olyasvalakivel, aki hozzá is kedves. És ha szeretettel vesznek körül, értékesebbnek fogod magad érezni^^


Ezenkívül "a szerető-kedvességű ember jót tesz saját lelkével" (Példabeszédek 11:17). Nem tudom biztosan, mire gondol itt a Biblia.. Talán arra, hogy ha szeretet adsz, te is kapsz, és az jó lesz neked? Vagy talán arra, hogy ha van benned szeretet, és adsz másoknak, és kedvesen bánsz másokkal, ez örömet okoz, és elégedett leszel? Nem tudom, de én mindkettőt tapasztalom.


Sok szeretetet kapok a szülőktől, barátoktól, és mindez jól esik, segít. És az is örömet okoz, hogy igyekszem kedves lenni, segít, hogy elégedettebb legyek önmagammal.



5. FEJLESZD MAGAD

Azt tapasztalom, hogy ha valamiben egyre jobb vagyok, mert keményen küzdök érte, erőfeszítéseket teszek, az segít. Hiszen, tudom, hogy keményen dolgoztam, és ha látom az eredményét..az fantasztikus^^


Például kezdj el tanulni egy hangszeren, és mondjuk 2 év múlva gondolj bele, mennyit is fejlődtél, és akkor jusson eszedbe, hogy igen, ez a te érdemed. Lehetetlen, hogy ne értékeld.


Bármi jó, a lényeg, hogy igyekezz benne fejlődni, dolgoztam keményen, és ez biztosan javít az önértékeléseden.



ÖSSZEFOGLALÁS:

Tudd, mi benned a jó, és mi a rossz - mindkettő van, ahogy mindenki másban is.

Dolgozz magadon: a rossz tulajdonságaidon javíts, a jókat tedd még jobbá. Amin nem tudsz változtatni, mert TÉNYLEG lehetetlen, azt fogadd el. És azt is fogadd el, hogy vannak hibáid, hisz tökéletes nem lehetsz.

Ne hasonlítsd magad más emberhez, csakis önmagadhoz. Vagyis persze példaképet választhatsz.. Úgy értettem csak, hogy ne az alapján határozd meg az értéked.

Szeress, és tegyél jót: mások is jobban állnak hozzád (nem állítom, hogy mindenki), és te is értékesebbnek fogod magad látni, ha a jóra törekedsz.



Egyébként sokat segítenél nekünk abban, hogy tudjunk segíteni, ha konkrétan leírod, mi a gondod magaddal.


Még szeretném hangsúlyozni, hogy az, hogy javíts az önértékeléseden, egy nagyon hosszú folyamat

2017. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!