Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám és nem tudom...

Meghalt a kutyám és nem tudom elfogadni. Annyira rossz?

Figyelt kérdés

8 éves volt, ma altatta el az orvos mert rákos volt. Azt mondta, semmi esélye a túlélésre, már ígyis csont és bőr volt és alig bírt felállni. Nagyon szomorú vagyok, nagyon sajnálom. Ezzel az altatással sok szenvedéstől megkíméltük, de mégis bűntudatom van nagyon miatta. Annyira sajnálom Őt, hogy ezt kellett megtalasztalnia hogy már nem bír felkelni és biztos fájt is a hasa. Annyira megszoktam már őt, 8 éve hűséges társam volt és szinte vele töltöttem a legtöbb időt. Amikor megkaptam, még sokáig együtt is aludtunk. Aztán kikerült az udvarra, hogy nagyobb mozgástere legyen de még akkoris naponta 1-2 órát játszottunk, sétálni vittem, és szinte óránként kinéztem hozzá. Gyönyörű, okos kutya volt. Az vigasztal, hogy nagyon jó élete volt, én mindent megadtam neki és jó gazdija voltam. De azért is lelkiismeret furdalásom van, hogy sokszor leöntöttem vízzel, főleg nyáron, pedig tudom hogy utálta. Olyankor mindig megsértődött. Az fáj a legjobban, hogy a kiskutyámnak ennyit kellett szenvednie élete utolsó napjain.... borzasztó volt! A szívem megszakadt. Nem részletezném, de már nagyon beteg volt. Nem tudom felfogni, hogy az évek óta hűséges barátomat ilyen szenvedés után elveszítettem. Állandóan az eszemben van és többször is elindultam az udvarra, de utána pár mp múlva esett le hogy ott már nincs senki. Mától nincs kutyusom és soha többet nem tudom majd megsimogatni őt. Ő volt az első kutyám, tökéletes volt. Nagyon rajongtam érte, szinte mindig az eszemben volt, főleg hogy idén szeptemberben kezdtem az egyetemet és kolis vagyok... tehát élete utolsó évét úgy töltötte el hogy csak hétvégente látta a gazdiját :(

Fel fogom tudni ezt valaha dolgozni? Hogy ilyen szenvedések közepette vesztettem el ilyen fiatalon? Olyan ez, mint egy rossz álom, nem akarom elhinni


2017. aug. 6. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Neki így volt a legjobb. Felesleges azt mondogatnod magadban, hogy így nem kellett volna leönteni vízzel, meg, hogy többet kellett volna meglátogatnod az utolsó évben stb. A legjobb testvérek is veszekednek néha, megviccelik egymást. A kutyádnak jó élete volt. Szerető családban élt, ezt ő is biztosan tudta. Egy fejezet lezárult az életedben. Semmi sem tart örökké, arra kell mndig törekedni, hogy a jelenből kihozzuk a lehető legtöbbet. Te ezt tetted az elmúlt 8 évben, írtad is. Nincs mit bánnod.


Új kutyán gondolkozol (nem most rögtön, hanem a következő pár hónapban, évben?), vagy az egyetem+kollégium miatt nem lenne ideális?

2017. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A kutyának így volt a legjobb,az írottakat alapján jó gazdija voltál,nem szenvedett hiányt semmiben.Ő örökké emlékezni fog rád ahogyan te is rá.Boldog élete volt nem sok kutyának adatik meg ez!!
2017. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Idővel fel fogod tudni dolgozni, de elfelejteni soha! Most még nagyon friss az "élmény", ez enyhülni fog, de a szívedben az első kutyád mindig ott marad. Megértelek, fel a fejjel! Tudom, ez most nem nagy vigasz, de tapasztalatból írtam azt, amit...
2017. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia részvétem.

tudom min mész keresztül ...igen idővel jobb lesz de ő mindig a te legjobb kutyád lesz az emlékeidben.

rövid idő múlva szerezz be egy kutyát de ne olyat mint ő teljesen más fajtát.hidd el segít.

én 6 éve vesztettem el de mivel a kertben temettem el ki járunk hozzá nézzen bolondnak aki akar.

2017. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

(valamelyik előző kommentelő vagyok, de nem tudom, hanyas voltam)

+Én az 1. kutyám halála után elmentem egy menhelyre. Olyan sok szeretetet, boldogságot akartam nyújtani megtört állatoknak, hogy egyból 2 testvért vittem haza. Azóta több menhelyes kutyám volt. :) Mindig az motivál, hogy ezeknek a kutyáknak már csak azzal 100X jobbá tettem az életét, hogy hazavittem őket.

2017. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt mondom mig nen fejezed be a sulit NE legyen uj lutya vagy kkor a szüleidnek, mert te nem sokat látod, plusz ha allbiba kell költpznöd a munka miatt, oda nem biztos h viheted.


De ne bánkódj, a leirtak alapján jo élete volt az meg, hogy leöntptted mert meleg van... ugyan, elfelejtik hamar.

2017. aug. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokat írtatok.

Mi is a kertbe temettük el, így mindig meg tudom látogatni ha akarom.

Lesz új kutyánk, a szüleim és a testvérem szeretnének. Az, hogy én nem vagyok annyit itthon nem lényeges, mert ők tudnak foglalkozni vele. Az előzővel is foglalkoztak, amikor én nem voltam itt.


Gondolkodtam a menhelyen, már régóta szeretnék onnan kutyát, mert meg akarok egyet én is menteni. Egy hónap múlva szeretnénk új kutyát, nem akarok én sem rögtön, még a mostanit szeretném "gyászolni", aztán ha feldolgoztam akkor foglalkozni az új kutyival. Annak viszont lehet nem én leszek a gazdija, hanem tesóm

2017. aug. 7. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!