Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » "Halogatók"! Ti milyen kifogás...

"Halogatók"! Ti milyen kifogásokat, magyarázatokat szoktatok kitalálni? Hogyan lehet ezt orvosolni?

Figyelt kérdés

Én tipikus halogató vagyok. Ha valamilyen feladatról, tanulásról vagy munkáról van szó, akkor is mindig mindent az utolsó pillanatra hagyok, de mindent megcsinálok ahogyan kell és időben el is készülök vele. Persze, utólag mindig megjegyzem, hogy azért ennek nem ez a legjobb módja és akkor majd legközelebb időben nekiállok, aztán természetesen ez sosincs így. Ilyenek miatt már nem is szoktam aggódni mert tudom magamról, hogy ha éjjel-nappal foglalkoznom is kell vele, akkor is kész lesz és megcsinálom, nem megy a minőség rovására sem, nincsen belőle semmi probléma. Ugyanakkor például hajlamos vagyok olyan dolgokat is elodázni, amik már kellemetlenebb következményekkel járnak, pl. válaszolni üzenetekre, telefonhívás, akár baráti vagy akár hivatalos ügyekben. Egyszerűen vannak dolgok, amiket nem szeretek és azokat ignorálom, úgy csinálok mintha nem lennének és élem az életem, de nyilván ezt nem lehet sokáig húzni és minél tovább halogatom, csak annál nehezebb lesz. Előbb-utóbb persze rászánom magam, de akkor már nagyon gáz az egész helyzet...Például a végén már egy telefonhívás esetében is azon problémázok, hogy "hú, most majd mit mondjak, hogyan kérjek bocsánatot, hogyan magyarázzam meg" és nagyon szégyellem magam, hülyén érzem magam, néha olyanokat mondok, amit én se hinnék el pl. nem volt időm (mi a francot csináltam volna, ami mellett nem lett volna 4 percem telefonálni?), kiment a fejemből (ami azért hülyeség mert sokszor az én érdekem)... Már nem tudok miket kitalálni és sajnálom az embereket, szerintem sokszor már nem is hiszik el. Aztán utólag előjön ez a nagyon magabiztos és ötudatos énem, hogy "jó, végülis senkinek semmi köze nincsen hozzá, ez az én dolgom, majd elfelejtik" stb., holott ez nem így működik és nagyon gáz...

Más is van így ezzel? Hogyan lehet ezen segíteni?


2017. szept. 27. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"ej, ráérünk arra még"
2017. szept. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én újabban már nem keresem a kifogásokat, szimplán csak nincs életkedvem.
2017. szept. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló vagyok, de nem keresek kifogást. Magam előtt sem, a benső kritikus énem nem olyan. Nem jó nekem magammal :)


Néha őszinte vagyok és megmondom, hogy én ilyen. Persze ez ritka, általában nem mondok semmit, gondoljon, amit akar, de nehogy már a személyiségbeli torzulásaimmal traktáljam.

Azért ha valamit muszáj elintézni (hogy én mennyire utálok telefonálni. szinte sosem teszem, megoldom, hogy ne kelljen), akkor azért nem halogatom akármeddig, azt én se bírom, hogy sokáig a fejem fölött lebegjen... Épp elég baj, hogy nem intézem el azonnal.


Egyes esetekben viszont igen tragikus a halogatás. Évtizedek óta képtelen vagyok időben lefeküdni s persze reggel nem tudok felkelni. Amióta anyám nem szed ki az ágyból, szó szerint nem kelek fel reggel. Ami nekem nem jó. Néha majdnem összejön, de mégsem.

2017. szept. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindent amit csak lehet. Szintén bele vagyok nyugodva hogy "majd megcsinálom úgyis", és eddig mivel még nem is buktam bele így semmibe, és az utolsó pillanatban sikerült mindig mindent elvégezni ami kellett, ezért még csak nincs is semmi ellenérv saját magammal szemben hogy miért ne halogassam. Így aztán lehetetlen rávenni magam bármire is az utolsó lehetséges pillanatig ameddig csak halogatni lehet.

Telefonálni utálok, éppen ezért nem is szoktam nagyjából soha felvenni, se visszahívni ha valaki keresett, feltételezve hogy majd ha fontos volt akkor talál más módot.

2017. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok. Ez van, szeressenek igy, ha akarnak, de nem kotelezo, nem fogom kerni senkitol soha. En attol meg nyugodtan alszok, hogy xy azt gondolja, hogy bunko vagyok, kozben meg csak lusta.
2017. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minél tovább halogatsz egy feladatot, annál biztosabb, hogy meghalsz, mielőtt bele kellene kezdened. Ezzel a jelszóval viszonyulok a teendőimhez, és egyébként is, mi van, ha ma mégis megcsinálom, holnap meg a Földbe csapódik egy bazi meteor? Na ugye. Telefonálni én is nagyon utálok, főleg, ha nekem kell kezdeményeznem a hívást. Csak akkor teszek ilyet (néhány nap/hét halogatás után, persze), ha nagyon nem lehet máshogyan elérni a másik felet. A magyarázataim biztosan átlátszóak szoktak lenni, mert nem tudok jól hazudni, de ez van, ilyenre sikeredtem.
2017. szept. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!