Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek mi a kedvenc és a...

Nektek mi a kedvenc és a legjobban utált tantárgyatok/tantárgyaitok, és miért?

Figyelt kérdés

2017. okt. 14. 08:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan már idén májusban leérettségiztem, de azért leírom:) A töri és a biosz volt a két kedvencem, amellett, hogy nagyon érdekesnek találtam az órákon tanultakat, ezeknél éreztem úgy, hogy még az életben is hasznukat veszem. Úgy gondolom, hogy a történelem ismerete elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsük a mostani rendszerek működését, ráadásul a mi sulink egyéni tantervében végzősként eggyel több töri óránk volt, hogy jusson idő a jelenkori gazdasági és társadalomismeretre, ami szintén nagyon fontos. A biosztudás is elengedhetetlen, hogy megértsük a környezetünket és a testünk működését.

Nagyon utáltam a 11-es és 12-es tölteléktárgyakat, amik helyett akár az érettségire is tanulhattunk volna és semmi értelmük nem volt, mint az etika, életvitel, ének, és rajz. Jó tudom, hogy a művészeti tárgyak fejlesztik a jobb agy féltekét, de zenetörténeti témazáróra tanulni közvetlenül az érettségi előtt nem tartozott a kedvenc elfoglaltságaink közé.

Amit még sosem szerettem, mert nem igazán értettem, az a kémia és fizika voltak.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak jólesett egy kicsit nosztalgiázni:)

2017. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc: angol, olasz, föci (szeretem a nyelveket meg jók a tanárok)

Utált: kémia, fizika, (a kémai soha nem akar a fejbe menni, nem is érdekel, meg hülyeségnek is tartom, fizikán meg egyszrűen olyan unalmas a tanár hogy legtöbbször bealszok órán),

matek: ezt annnnyira nem utálom mert most jobb tanárt kaptunk de azért nem is szeretem...

2017. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Úgy látom kevés ember szereti a reáltárgyakat:)

Mindegy, megértem ez így volt általánosban is, most reál szakra járok, de a szak min 1/3-a nem is szereti a reál tárgyakat csak ide vették fel őket:D

2017. okt. 17. 21:36
 14/16 anonim válasza:
100%
Nos én összességében kedvelem a természettudományokat,de a fizika az életem,mert egyszerűen olyan gyönyörűen leírja az univerzum szabályait,és a fizika mindenhol,mindenre érvényes!:D
2017. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
na, én meg pont azt utálom majdnem a legjobban, de sebaj, az a jó, hogy mindnyájan mások vagyunk.:)
2017. dec. 23. 22:48
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedvenceim az a matek, irodalom, számvitel.

És amit utálok az a töri, biosz, kémia, fizika.

2018. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!