Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti hogy gondoljatok?

Dori445 kérdése:

Ti hogy gondoljatok?

Figyelt kérdés

Van egy jo baratnom 14 eves. Nem tudnám azt mondani hogy ugy viselkedik mint egy gyerek de ugye a tarsadalom annak allitja be...pegig szerintem nincs sok különbseg (4 ev )egy 18 es egy 14 eves csaj között es szerintem semmivel sem kissebb egy 18 evesnel..Ti hogy gondoljatok egy 14 eves csaj hova sorolhato??Nagyon felbosszantott az hogy mindenki a 14 eveseket meg kislanynak nezi pedig csak 4 ev valasztja el oket a 18 evtol.Nem ertem miert hisz elvegre mi is voltunk ilyen idosek es en kb. Most is ugyanugy gondolkodom mint akkor persze jo ertelemben.Es regen mar ilyenkor javaban felnottek voltak..nem is beszelve hogy olyenkor mar biologiailag is érettek.Hogy gondoljatok hova sorolhatoak a mostani 14 evesek?

19/l


2017. dec. 11. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A helyesírásod és fogalmazási képességed megegyezik egy 14 évesével, talán az alatt van, így nem nagy szám, hogy nem vélsz felfedezni különbséget kettőtök intelligenciaszintje között.

Elég szomorú, hogy nem fejlődtél a 4 év alatt semmit, egy egészséges kamasz ebben az időszakban negyedévente teljesen új ember kellene hogy legyen.

A 10 és 14 év közt is 4 év van, a logikád alapján ők is ugyanolyanok mint a 18 évesek, ugye?

Biológiailag érettek, így van, és vannak akik már 6 évesen is azok valamilyen oknál fogva, nekik is felnőtt jogokat kellene adni?

Olyan könnyű elbuktatni a logikád, hogy az hihetetlen, nem értem te hogy nem veszed észre.

2017. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ez egyaltalan nem igaz mert egy tiz eves meg a gyermek korban van meg a 14 evesek mar tinédzserek.A 14 -18 eveseket ugyanugy a tinikhez soroljak mert ha nincs semmi óriási különbseg köztük viszont egy 10 eves meg nem tini... ha jol tudom maximum is kiskamasz sot gyermek.. Es kerdezem en kedves hozzaszolo mit gondolsz akkor egy 20 -24 eves között mi a különbseg merthat te ket nagyon eltero kor 4 evet mondtad, es ezekben az emberek gondolkodasmodja nem ugyanolyan meg egy tinedzsere kb.ugyan az alapbol. es szerintem egy 4 ev valljuk be nem sok. A helyesirasomat meg interneten legyel szives ne birald, itt minden masodik ember igy ir megis vannak nalam joval idosebbek is, akik inteligenciaszintje egyaltalan nem kicsi es a fogalmazast meg legyel szives mashol ertekelni ne itt a gyakori kerdeseken merthat szerintem nem sok brilliáns fogalmazási móddal fogsz találkozni.Szerintem gondolj egy kisse bele hogy kb. Te milyen 14 eves voltal, ha neked volt egy megfelelo erettseged te se gondolkodtal sokkal maskeppen persze en se..szerintem meg mindig a tinik egyenranguak barhogyis az a 4 ev egy korszak egyfajta kozos gondolkodasmod ugyan olyanokka teszi öket,mig megegyszer mondom a 10 evesek meg nem tinedzserkorban jarnak maximum kiskamaszok.A kiskamaszsag pedig 10-13eves korig tart ezutan mar az illeto biztosan tini.. ugyhogy ez miatt azerintem egyaltalan nem alacsonyabb inteligenciaju egy 14 a 18 eveseknel hisz mindeggyik tini!Köszönön válaszodat várom a további véleményeket!
2017. dec. 11. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Az inteligenciaszint(bármelyikre is gondolunk) egyénenként változik, részben a genetikának s részben a külső behatásoknak köszönhetően. Ebből adódóan nem lehet induktív gindolkodásmódot alkalmazni emberek esetében.

Személyes tapasztalatom,hogy 18 évesen egy 14 évessel kavartam,értelmes,érett s komoly volt. Kortársaim (!) többségét is felülmúlta ebből a szempontból. Így igazad van. Vannak esetek,mikor 4 vagy több év diferencia esetén is az értelmi szint megközelíti egymást,viszont ezen kivételes esetek,nem adnak indokot arra,hogy például az összes 14 évest érettnek nyílvánítsuk.

Személy szerint kortól független az,hogy mikor kit tekintek "kislánynak" vagy illetem hasonló jelzővel.

2017. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, azért szóltam le a fogalmazási képességeid, mert a 2. helyre írt kommented konkrétan olvashatatlan és értelmezhetetlen. Ha azzal magyarázod az írástudatlanságod, hogy "mások sem írnak helyesen", a logikád szerint el lehetne égetni a helyesírási kézikönyvet.

Mint írtam, értelmezhetetlen a szöveged, reagálni sem vagyok képes rá.

2017. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!