Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy mindenkitől...

Miért van az, hogy mindenkitől sorra kapom a beszólásokat, amiért csendes vagyok, de akárhányszor megszólalok, levegőnek néznek? 20/L

Figyelt kérdés

Már több osztálytársamtól, tanáromtól, ismerőstől is megkaptam, hogy olyan csendes vagyok, miért nem beszélek soha, stb. De mégis, akárhányszor hozzászólnék valami témához, vagy úgy csinálnak, mintha ott se lennék és simán a mondatom közepén elkezdenek beszélni, vagy meghallgatják a mondandómat, aztán semmit nem reagálnak rá, ugyanott folytatják a beszélgetést, ahol előttem abbahagyták. És még az ilyen emberek csodálkoznak, hogy nincs túl sok kedvem beszélgetni velük :D

Ez akkor szokott előfordulni amúgy, amikor kisebb társaságban vagyok és annyira halkan azért nem beszélek, hogy egy 8-10 fős csoport ne hallja, mit mondok, szóval nem is az a baj, hogy azért nem reagálnak vagy vágnak félbe, mert nem hallanának. De akkor miért csinálják ezt?


2017. dec. 24. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Mert nem mondod ki a mágikus szavat "szopjátok a p**at ti ghecik"..na akkor biztos figyelnének rád.
2017. dec. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Dettó ugyan ez
2017. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Én pont csendes lányra vágyok. :)
2017. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem értik amit mondani akarsz?

Én is így vagyok, nálam gyakori, hogy pl családban senki sem érti a munkámat és az életmódomat, mindenki másnak meg a közös szakma, érdeklődés megvan, beszélnek arról, mondok valamit fel sem tudják dolgozni, mert nem értenek hozzá.

2017. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En is igy voltam ezzel. Nagyon zarkozott voltam, es csendes, es nagyon megakartam felelni masoknak. Tudom ez igy hulyen hangzik. Aztan elkezdtem xarni masokra, hogy mit gondolnak rolam, es beszedesebb lettem. Akivel meg nem volt kedvem, azzal nem beszeltem. Amugy kitartast, es boldog karacsonyt :)
2017. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 22L vagyok
2017. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet.

Beszélnek-beszélnek, egyszer csak megkérdezik:

-Te nem akarsz mondani semmit?

-De, akartam, csak nem jutottam szóhoz.


Azután folytatják a mondandójukat.

Én elfogadom, hogy ilyenek. Azzal szeretek beszélgetni, barátkozni, aki figyel rám.

2017. dec. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Be vagy skatulyázva, hogy te csendes vagy. Az emberek így működnek. Elfogadják egymás között kimondatlanul, hogy ez csendes lány, sose szólal meg, és ezek után ha megszólalsz, észre sem veszik, illetve még piszkálnak is érte... Szóval azért is piszkálnak néha és beszólnak, hogy mindig csendes vagy, és ha mondasz valamit, akkor meg furcsán néznek rád, vagy pedig rád sem bagóznak. Velem is ez volt középiskolában. Undorodtam miatta az osztálytársaimtól. Azóta sem megyek el egy osztálytalálkozóra sem. Azóta szerencsére olyan emberek vesznek körül, akik nem néznek levegőnek. Veled is ez lesz remélhetőleg. Környezetváltozás, körülötted lévő emberek lecserélése változtathat a dolgon. És persze te is változol idővel és a körülmények is.
2017. dec. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rám meg pont azért nem figyelnek sokszor, mert rengeteget bírok beszélni, és aki sok időt tölt velem, az néha kénytelen kiszűrni :D Emiatt sokszor ismétlem magam, hogy valami azért átjusson.
2017. dec. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem is állandóan lecsendeseznek pedig sokat beszélek társaságban, mégis szinte mindig lecsendeseznek mert nyugodt természet vagyok. Pedig egyetemi tanár vagyok, sok órát tartok, illetve társaságban is rengeteget vagyok a középppontban rengeteget mesélek történeteket és vicceket, de mikor 2 percig nem szólalok meg éppen rögtön rámsütik hogy mennyire csöndes vagy.
2017. dec. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!