Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek van/volt részetek...

Nektek van/volt részetek "bullyingban"? Ez egy anonim oldal, így mesélnétek?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem ugrotok, a bullying és a mezei piszkálódás között óriási a különbség. Aki nem tudja hogy miről van szó és valami modern túlérzékeny hülyeségnek tartja, az ne szóljon hozzá!


Ki volt az agresszor? (Osztálytárs, munkatárs, családtag?)

Mivel bántott? (Fizikailag bántott, zsarolás, lekicsinylés, körbevettek és nem engedtek elmenni, stb...)

Volt hogy kiálltál magadért vagy egyedül vagy többen? Mi történt?

Azóta mi van a bullyval?


2017. dec. 25. 20:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%
Mi az a bullying
2017. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
6%
Igazán írhattál volna bántalmazást
2017. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Nekem itthon is, suliban is volt részem benne
2017. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Azért írtam angolul mert fogalmam sincs mi az magyarul. Pontos fordítás talán nem is létezik, bár a bántalmazás tényleg közel áll hozzá.
2017. dec. 25. 21:06
 5/27 A kérdező kommentje:

#1

Amikor te kiszolgáltatott helyzetben vagy, mert valaki aki nagyobb nálad / többen vannak nálad / magasabb beosztásban van nálad rádszáll, csicskáztat, bántalmaz, zsarol, megaláz, stb...

A másik feltétel (az egyik ugye a kiszolgáltatottság) hogy ez rendszeresen ismétlődő dolog, nem csak egyszeri alkalom.


Teljesen tipikis helyzet: Amikor egy iskolás gyerek gyomorgörccsel kel, mert tudja, hogy a nagyok ma is megverik és elveszik a zsebpénzét.

2017. dec. 25. 21:12
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy osztálytárs.

2. Rendszeresen sértegetett, beszólogatott, mert szerinte túl okos voltam.

3. Igen, egyszer a sarkamra álltam, és megütöttem. Utána leállt, békén hagyott.

4. Fogalmam sincs, talán még azóta is a kilencediket járja. :D


17/L

2017. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
Ezer meg egy kifejezés van a magyarban, ami teljesen tökéletes és érthető lenne a "bullying" helyett. És igen, a "piszkálódás" az nincs köztük. Nem tudom mi ez mostanában, hogy néhány kifejezésre indokolatlanul angol megfelelőt kell alkalmazni és azzal burkolózni, hogy ezt magyarul lehetetlen szavakba önteni.
2017. dec. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
a szekálás a megfelelő szó. Igen volt részem, főként általánosban, Eleinte a körzeti iskolába jártam ahol sok volt az antiszociális egyed, (valljuk be, a többség a munka és a társadalom világából leszakadó cigányok vagy whitetrash arcok utóda volt, és ezt a viselkedést látták otthon ), és valamiért nem tetszettem nekik, szóval jól megkaptam. Főleg fizikai agresszióval való fenyegetés, lelki terrorizálás és verbális abúzus volt, de lett párszor fizikai bántalmazás is belőle. Nehéz volt védekezni kis harmadikos-negyedikesként, amikor behozták a hatodikos hetedikes nagytesót.. Aztán másik suliban már azért jobb volt a helyzet, de az évfolyam kreténjei ott is megtaláltak. Azóta nagyjából semmi, de a személyiségemre elég durván rányomta a bélyegét, viszont úgy gondolom, hogy nem feltétlenül baj, nem lettem annyira szar ember én úgy gondolom (az átlaghoz képest)
2017. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Tanár


Mivel lassabb voltam, mint a többség és elvarázsolt, könnyebb volt rajtam példát statuálni, mint a rosszabb kölykökön.

Pl. óra után bezárt az osztályterembe, direkt. Több óra után szabadultam, szüleim nem tudták hol vagyok. Hozzám vágta a cipőjét, mert hamisan énekeltem.

Beszólogatott, megalázott. Énektanár volt. Legszívesebben leírnám a nevét...



Gimnáziumban skinhead-ek. Erről inkább nem, annyi, hogy a végén a folyosóra sem akartam kimenni.

Senki nem tett semmit, próbáltam velük szót érteni, nem ment.


Nem tudom mi van velük, nem is akarom.

2017. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ja, általánosban cigányok nekem is megvoltak. Jól leírta sotoro...kb. ez.


Vicces, cigányok, aztán skinheadek. :D

2017. dec. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!