Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kezeljem ezeket a...

Hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

Üdv! Nemsokára 21 éves leszek, tanulok, mellette dolgozom. Egyre jobban átlátom, hogy az emberek miért güriznek ennyit és, hogy sokan miért szoronganak hó végén. Ennek ellenére próbálom mindig higgadtan és türelmesen megoldani a problémáimat.


Sosem voltam az az "alfahím" típus, aki megállná a helyét ebben a jogállami rendszerben, mégis sokkal többre vittem, mint nagyon sok ismerősöm. Mindig lenyeltem a békát és általában nem szóltam vissza. Otthagytam a konfliktushelyzeteket vagy nem is törődtem velük. Sikerem egyedüli kulcsa talán a türelem és a tiszteletadás embertársaimnak.


Kérdésem annyi lenne csupán, hogy hogyan lehet egy-egy konfliktushelyzetet kezelni ismeretlenekkel (vagy akár ismerősökkel is), amit nem teljesen Te idéztél elő?


Egy pár autós példát mondanék, ugyanis a napokban többször is úgy ért a szerencse, hogy ilyesfajta konfliktushelyzet állt elő.


1) A szokásos reggeli kocsikázás a munkahelyre, türelmesen, mindig inkább a sebességhatár alatt, mint felett. A munkahely előtti parkoló választóvonalai a hóesés miatt most nem látszódtak. Én beálltam egy kocsi mellé, ami jól láthatóan 2 helyet foglalt el. Én nem akartam tahó lenni, hogy a többiektől elveszem a helyet, mert tudom, hogy mindig telt ház van. Így csupán szorosan mellé tudtam állni, jobb oldalt súrolt a határvonal, bal oldalt a 2 sávos kocsi. Nagy nehezen kiszálltam, ügyelve, hogy ne okozzak sérülést a másik kocsin, persze szerencsémre az ürge ott volt és kiszállt. Egy 40 év körüli, először műveltnek tűnő egyénről van szó. Megkérdezte miért álltam ilyen közel, én elmondtam mi a helyzet, és hozzátettem, hogy én a vonalat követtem, maga viszont 2 helyet is elfoglal. Persze felkapta a vizet, és utóbb már elkezdett pár sértőbb szót is hozzám vágni, úgy, mint: hü*egyerek, id*óta, barom... Nem mondtam ugyan ki, de átfutott az agyamon, hogy szégyellhetné magát 40 évesen így beszélni egy nála 20 évnél fiatalabbal. Így otthagytam.


Az autójának semmi baja nem lett, külön ügyeltem rá. De ha meg is sérült volna, akkor is álltam volna a költségeket, amit el is mondtam a viszályosomnak. Ebben a helyzetben csak azt nem értem, hogy ha én türelmesen megadtam a tiszteletet a nálam 20 évvel idősebbnek, akkor ő miért nem tudja megadni nekem? Természetesen nem arról van szó, hogy én nem vagyok hibás, mert akár egy hellyel odébb is állhattam volna és akkor másnak gyűlik meg a baja az ürgével. A viszály miatt persze nem jutottunk végül dűlőre. Ereztem, hogy én is hibás vagyok, de semmi kedvem nem volt odébb állni, amiért így lehordott az ismeretlen "bácsi", ahelyett, hogy nyugodtan megbeszéltük volna a dolgot.


2) Ez rövidebb, és már hazafelé menetről van szó. Van egy utca, amin mindig átmegyek, 2 sávos, de széles. Egyik oldalt parkolni szoktak és egy általános iskola is ott van mellette. Úgy 30-al mehettem a parkoló autók mellett, ügyelve arra, hogy a közeledő száguldó kocsi biztonságosan el tudjon haladni mellettem. Közben persze arra is figyeltem, hogy ha netán gyerek lép az útra, vagy szalad ki, akkor fékezek. A száguldó autó sofőrje persze egy cseppet sem tágított, dudált és hallottam a nyitott ablakából, hogy szitkozódik. Én már nem tudtam félrehúzódni, mert jobb oldalt a parkoló autók, ő mellette pedig még több mint fél méter lógott. Itt nem tudtam eldönteni, hogy én hibás vagyok-e, hiszen már csak akkor vettem észre, hogy közeledik a gyors jármű, mikor már parkoló kocsik voltak mellettem. A kérdés ugyanaz. Miért nem lehet higgadtan, türelmesen egy-egy ilyen helyzetet megoldani? Miért kell sietni és kapkodni?


Úgy olvastam valahol, hogy Kínában türelmesebbek az emberek egymás felé. Mi a fő különbség az ottani és az itteni neveltetés vagy mentalitás között, ami miatt ez fennáll?


Előre is köszönöm!


2018. jan. 17. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is sokszor kerülök ilyen helyzetbe, pedig nem autóval járok, hanem kerékpárral. Az utak tele vannak ostoba autista idiótákkal, akik valahogy jogosítványt szereztek (józsefvárosin), és a svájcifrank-hitelre vagy párnacihában összekuporgatott pénzből vásárolt gagyikategóriás roncsukkal azt képzelik, ők az utak királya, és azt tehetnek meg, amit csak akarnak...


A legjobb módszer: úgy viszonyulni hozzájuk, ahogy ők tehozzád! Soha ne TE kezdd a konfliktust, de ne legyél gyáva visszadobni, ha megdobnak kővel! Ezek a legalja takony prolik másból nem értenek, de ha elküldöd őket az anyjukba, akkor befogják a szájukat, mert nincsenek hozzászokva. Ha pedig mégis tettlegességig fajulna a dolog...Yoda mester is megmondta: használd az erőt!

Nálam van gázspray, rugós kés, tonfa, és tazer is. Eddig szerencsére egyiket se kellett használni.


Oroszországban sokkal durvább a helyzet, ott rendszeresen ellátják egymás baját az idegbeteg sofőrök, de nem ritka, hogy csávókám Kalasnyikovot kap elő a csomagtartóból, és szitává lövi az ellenfelét.

2018. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szoktam én is kerékpárral járni, csak mivel nem tudok garázsba parkolni, ezért télen nem szeretném, ha a fagy megölné a kocsit.


Amint mondtam, nem az az alfa hím típus vagyok. Dobálózhatnék én is, hogy ő meg ezért meg azért a hibás, de szeretem átgondolni a dolgokat és igazat adni magamnak vagy másnak. De ha nem képes normális hangnemben beszélni, akkor ne várja tőlem, hogy visszaszólok, mert néha úgy érzem még egy beszólás és valóban nekiugrok. Persze, valahogy csak leküzdöm magamban a dolgot és jóember módjára megoldom, de ilyenkor olyan gondolatok mászkálnak pár napig a fejemben, hogy az emberi fajnak pusztulnia kéne, mert önmagával sincs harmóniában. Igen a kegyetlen természet, meg az "én vagyok a nagykutya, de csak ugatni tudok, harapni nem". Ha egy kis emberség is lenne a legtöbbekben, akkor már nem itt tartanánk. De a legtöbben csak állatok.


A másik amit nagyon utálok, ha jön egy sokkal idősebb egyén, mint én és elkezd olyan hangnemben beszélni velem, mintha apám lenne. Értem én, hogy idősebb, meg biztos jobban tudja, mint én, de ezt szépen is el lehet magyarázni, nem igaz, hogy feltétlen kell az a lekicsinyítő hangnem. Én még a gyerekekkel is tisztelettel beszélek, hisz nem tudhatom, hogy milyen otthon a sorsa. Lehet naponta elverik, vagy szadista az apja, vagy mittomén. Nem is az a lényeg, hanem a tisztelet. Ha olyan sok stressz és harag van az emberekben, akkor miért nem sportban töltik ki? Vagy valami hobbiban? Miért kell egymáson?


Az oroszos példád elgondolkodtató. Lehet nekem is ezt kellene. A vállamon egy M4 vagy AK és aki beszól azt minél hosszabban kivégezni. Persze én megadom a tiszteletet...


Talán változtatni kellene a felfogásomon.

2018. jan. 17. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen közúton hatalmaskodó hányadék alakok jellemzően kisstílű csicsendusz senkiháziak, nincs se hobbijuk, sportolni egyik se sportol, a legfőbb életcélja az esti sörike és az éjjelnappalbudapest. Ilyen mentalitással nőttek fel, a nagy pofájuk és a többi ember "okos enged" hozzáállása alapján ezzel vitték valamire, mert amúgy alkalmatlanok minden másra, le se tudják betűzni a "tisztelet" szót, olyan szinten gyagyások, ezeket sehogy nem fogod értelmes gondolkodásra nevelni. Maximum ólomtablettával a patikából.
2018. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!