Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért sértődnek be az emberek...

Miért sértődnek be az emberek ha nem adnak nekik kölcsön a barátai, rokonai?

Figyelt kérdés
Tőlem kétszer is kértek kölcsön, nem adtam, azóta nem is köszönnek nekem. Nem értem miért kellene kölcsönadnom, miért érzik úgy hogy akinek soknak az köteles adni másoknak. Persze a rokonom aki kölcsönkért tőlem, kapott mástól (elvileg a számlákra kellett a pénz) rögtön vett egy tabletet.
2018. márc. 10. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Mert egészségtelen viszonyuk van a pénzzel, azt hiszik az jár.
2018. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Kérdezd meg őket tértivevényes levélben! :D

És ha te nem adsz, akkor neked nem mindegy, hogy mire költi?

Én ha van, akkor barátaimnak, rokonaimnak szoktam adni és vissza is szoktam kapni.

Ha majd te leszel megszorulva, nem tudom kihez tudsz majd fordulni?

Mondom ezt úgy, hogy én még nem kértem kölcsön, de még nem is haltam meg. Bármi lehet.

2018. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Visszautasításnak veszik és leleplezésnek mert nem tudtak balekra venni . Két esetben nem adták vissza 10en ezret , azóta senki sem kap . Ennyit megér neked is hogy a bizalmi kör se megbízható , idegen sem cég sem befektető sem az .Sunyi a legtöbb ember , tehet is amiért ott van ahol . Ezek megszokják hogy más kimenti őket mentesíti a saját döntésük trógerségük következményeitől . Neked edzési lehetőség aljasabb trükkösebb ügy esetén már lesz gyakorlatod a dolgok levezetésén .
2018. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom: akkor is megsértődnek, ha kapnak. Akkor, amikor 3 év múlva szólsz, hogy drága tesókám, lassan ideje lenne ELKEZDENI törleszteni. Ekkor ugyanúgy felfújják magukat, mintha nem adtál volna semmit, mert te egy szemét vagy, aki nem érti meg, hogy de neki nincs. És firtatni merészeled -szintén mert szemét vagy- hogy akkor mire alapozva kért kölcsön.


Szóval ha már mindeféleké sértett rokon lesz a kölcsönkérőből, akkor legalább a pézed maradjon nálad... számomra ez lett a tanulság. Ötödik éve hiába várom vissza az édestestvéremtől azt az elég komoly összeget, amit “kölcsön”kért.

2018. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Aki megsértődik az csalódott, mert azt hitte, hogy ingyen pénzhez juthat, de nem jött be. Azért nem köszön, mert tulajdonképp vissza sem akarta fizetni.
2018. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettőezer forintot adtam kölcsön nem olyan távoli rokonnak, mert késett a fizuja és nullázta magát.

El is felejtettem, aztán 2 hét múlva leesett hogy még nem utalta vissza és figyelmeztettem. Húzta a száját hogy azt hitte, nem kell visszaadni mert csak kétezer Ft. Hát de.

Na így adjon az ember bárkinek kölcsön. Azóta még papírozva se kap senki akkor se, ha a nagyműtétre kell. Az embereket kifordítja a pénz.

2018. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ilyen rokon. Hónap elején új tablet, új laptop, kirándulások, éttermek. Hónap végén meg kopoknak hogy adjunk már nekik kölcsön 10 ezer forintot hogy tudjon a gyerekeknek kaját venni.

Ha kap akkor nem tanul az egészből. Hiába mondja hogy "csak most az egyszer", amíg nem mondod neki azt hogy nem addig minden hónap az "utolsó alkalom" lesz.

2018. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Apámtól a múltban milliókat kértek kölcsön a rokonai, tudniilik szegény vidéki roma családból származik és ő az egyetlen aki tanulással és munkával kitört. Voltak évek amikor 2-3 millióval kopasztották meg. Nehéz nemet mondania, hisz ha nem ad nekik, akkor jön hogy a gyerekkori rokonai éheznek ő meg bmw-vel jár drága ruhákban, hogy lehet ilyen irigy és gonosz stb... Természetesen egy fillért se kapott vissza egyik kölcsönből se.


Én előre megeskettem magam, ha tőlem a legjobb barátomon kívül bárki kölcsönt kér, csak számlával, aláírva és a törlesztést előre meghatározva fogok adni.

2018. márc. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!