Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amerikai ismerős, de nem...

Amerikai ismerős, de nem merek találkozni vele a nyelvi akadály miatt?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm a neten, amerikaiak, egyikük Pesten él, a másik nyáron jön el a családjával. A pesti már többször írta, hogy találkozzunk de nem merek mert nem megy folyékonyan az angol, ráadásul nem is merek beszélni mert a nyelvtani rész is hagy kívánnivalót maga után.

10 éve középfokúztam, de ez semmit nem jelent ha beszélgetni akarsz egy native emberrel. Sok mindent el is felejtettem, nem is gyakoroltam.

Van valaki hasonló helyzetben? Szívesen találkoznék velük, már vagy 2 éve beszélgetünk emailben, csak hát nem merek.

Félek, hogy nehezen érteném meg amit mondanak, és bénáznék fél óráig mire összerakok egy mondatot. Beiratkoztam nyelviskolába, csak beszédet gyakorolni, hogy kizökkenjek ebből a helyzetből.

Ti voltatok ilyen szituban külföldivel, hogy nehezen kommunikáltatok egymással, de órákig/napokig együtt voltatok?


2018. márc. 17. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom alapján nem nagyon izgatja őket, ha éppen kimarad egy létige a mondatból. Ha nem értik, akkor meg majd visszakérdeznek. Túlparázod a dolgokat.
2018. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah, szerintem is.
2018. márc. 17. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez lenne a remek alkalom arra, hogy fejleszd az angolod. Rengeteg külföldivel beszéltem már, akkor is, amikor még szörnyű volt a nyelvtudásom, lett belőle egy-két vicces párbeszéd és kész. Nem kínos. :p
2018. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg túlizgulod.

Amikor csak nyelvtanárhoz jártam, képtelen voltam folyékonyan beszélni, egy-két mondat után meg is álltam. Aztán összebarátkoztam egy amerikaival, a vele való beszélgetéseknek hála megtanultam normálisan kommunikálni. Maga az amerikai barátom mondta, hogy néha keresem a szavakat, de egyébként szépen beszélek, mindent megért.

Szerintem ezzel fejlődhetsz a legjobban, nála muszáj angolul megértetned magad, a magyart nem érti, nem válthatsz. Egyébként pedig tapasztalatom szerint az se zavarja őket, ha makogsz, tudják, hogy nem az anyanyelved, hanem tanulod.

2018. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!