Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit tesztek a vendéggel,...

Ti mit tesztek a vendéggel, aki túl sokáig marad és nem veszi észre magát?

Figyelt kérdés

Volt már ilyen esetetek? Hogy a vendég túl sokáig maradt, nem vette észre magát, visszaélt a szíveslátással?

Mit tettetek? Mit lehet tenni az udvariasság keretein belül?


Legutóbb egy kedves ismerősöm "ugrott be" beszélgetni, ebből 4,5 órás, többször leülő, elhaló társalgás lett, ami kimerítő volt. Se arra nem gondolt, hogy munkából értem haza, se arra, hogy másnap munkába megyek, este nyolcig ült ott. Bevallom, nincs tapasztalatom, nem tudtam összeszedni magam, így nem tettem semmit. Mikor elment, halál kimerülten álltam neki az otthoni teendőknek.


Ezért érdekelne, legközelebb, ha ilyen van, mit tehetek, ami nem tahó, de egyértelmű jelzése annak, hogy végeztem.


Ti hogy csináljátok?


Köszi előre is.



2018. márc. 18. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a munkahelyemen csinálták ezt párszor. Beértem reggel, tök álmosan, szerettem volna nyugodtan inni egy kávét, csendben nekiállni a dolgoknak, erre bejött az illető és ki se ment vagy 2 órán át. De volt olyan aki 3 órán át magyarázott. Olyan mérges voltam már rá is meg magarmra is, nem merek szólni... Legközelebb amikor bejött valamelyik, megmondtam kerek perec, hogy ne haragudj de reggel 6 óra van, azt se tudom hol vagyok, engedd már meg, h csendben megigyam a kávém.

Vagy ha nem reggel jött hanem napközben, akkor 20 p után mondtam neki, hogy bocs de most megyek mosdóba, kiszaladok ebédért...ilyesmi.

Otthon: amikor megérkezik, már jelezd előre, h neked nemsokára valami dolgod lesz. Vasalnod kell vagy leszaladni boltba, nekiállni főzni, elmenni valahova...mindegy. Mondhatod nyugodtan, h bocs de most el kell kezdenem készülődni, mert megyek ide meg oda.

2018. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Átérzem, volt már ilyen többször is, ráadásul én még introvertált is vagyok, tehát duplán kimerített a látogatás, és bosszantott, hogy miért nem veszi észre magát. Nem arról van szó, hogy nem kedvelem, csupán nekem elég két óra is, de ő élvezte, hogy kiszolgáltam, meghallgattam, tanácsoltam stb. Általában ezért nem nagyon hívok magamhoz senkit, inkább egy külső helyszínen szeretek találkozni, amikor sértés nélkül tudom azt mondani, hogy elfáradtam, késő van, én menni szeretnék.
2018. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, én is introvertált típus vagyok. Az illetőt, akivel ez megtörtént, nagyon kedvelem, pörgött is a beszélgetés vagy másfél óráig. Neki nem volt dolga, se másnap meló, így lazán elvolt, én meg nem tudtam rávenni magam, hogy szóljak valamit, ilyenkor olyan béna tudok lenni. Ráadásul tényleg dupla olyan fárasztó, ha amúgy alapból nem vagy társas lény.

2018. márc. 18. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is fárasztó a vendéglátás, de hála istennek ritkán ugrik át csak úgy valaki és az is észreveszi magát.

Avagy pl. az egyik szomszéd párral jóban vagyunk. Van hogy csak úgy átugranak ketten, vagy akár csak az egyik. Ilyenkor nyugodtan tevélenykedek mellettük tovább, nem tekintem őket vendégeknek és szerencsére ők sem minket. Akár még be is állnak segíteni. Már amolyan szobabútorok vagyunk egymásnál. :D Ők azok akik bármikor jöhetnek és bármeddig maradhatnak. Nem érzem náluk kényszeresen, hogy "teljesíteni kell".

Ha olyan jön, akinél ezt érzem, akkor nagy mosollyal már az elején elmondom, hogy "de örülök, hogy felugrottál, viszont rengeteg a dolgom, el kell mennem ma még bevásárolni, aztán vasalok, stb.". Lehet kicsit bunkó, de ezzel általában veszi a lapot az illető, hogy ne maradjon sokáig. :D

2018. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ittm nem vele volt a baj, hanem veled. Mondanod kellett volna neki, hogy lépjen le. Ha ezt nem tudod neki megmondani, akkor nem is vagytok jóban. Vagy szimplán mondod neki, hogy helló, maradhatsz, de neked most dolgod van, és csinálod. ő meg közben beszél, te meg vagy figyelsz vagy nem. Vagy elmegy, vagy ha marad akkor sincs baj, mert így olyan mint ha ott sem lenne.
2018. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jaj, amikor haverom eljött, és egész nap itt volt...
2018. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5-ös: értelemszerűen nekem kellett volna tennem valamit, csak nem tudtam, mit, ezért is írtam ki a kérdést. Tehát az nem hír, hogy én voltam béna.

Legközelebb majd akkor elkezdek elmosogatni, vagy bedobok egy mosást, hátha észreveszik magukat.

Köszi mindenkinek.

2018. márc. 18. 18:24
 8/12 Metionin ***** válasza:
Én bunkó vagyok, szólni szoktam hogy most már menjen el mert dolgom van.
2018. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Figyelj, ne haragudj, de ki kell, hogy dobjalak, mert már most fáradt vagyok és sok a dolgom."

Engem is lefárasztanak a hosszú beszélgetések egy felszínesebb ismerőssel, szóval elnézést kértem, hogy feltartottam, és eljöttem. De én is tessékeltem már ki havert, mert egyszerűen nem volt vele kedvem dumálni, de mint kiderült, semmit nem akart, csak unatkozott, arra járt, és gondolta, beugrik "egy kávéra", amit másfél óra után már nagyon hosszú kávénak éreztem. Máskor tök oké lett volna, nekiálltunk volna sörözni, stb., de akkor én úgy mentem haza, hogy feladatokat fogok megoldani (nyelvet tanulok, nem határidőre kellett, de már beleéltem magam, hogy ezzel fogok foglalkozni otthon), szóval megkértem, hogy folytassuk máskor a beszélgetést.

Ha tényleg kedves ismerős, akkor ezt megérti :)

2018. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En pesti vagyok. ITt meg az is nagy szo,ha koszonunk nemelyik szomszednak. Atmenni egymashoz tabu. Meg beszelgetni se szoktunk. Mindenki rohan. Nameg ok nem a barataim. A barataimmal is belulok vhova. Nem hivom otthonra. Nem divat. Neha egy regi jo baratomat szoktam athivni,de elore megbeszeljuk,h mikor jon es ki meddig er ra.

Random latogatoim nincsenek soha. A lakcimemet nem szoktam elarulni.

2018. márc. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!