Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nemtudom visszaszerezni az...

Nemtudom visszaszerezni az önbizalmam egy régebbi trauma miatt. Hogyan tudnék tenni ez ellen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Általános iskolában egyáltalán nem voltam az osztály központjában, inkább 2-3 haverommal az a tipikus "kirekesztettek".Persze erről inkább az tehetett,hogy volt egy betegségem ami miatt csúfolni kezdtek,így innentől esélyem sem volt lányokkal beszélgetni sem,és eléggé eltávolodtam mindenkitől, és elvesztettem az önbizalmam,utáltam ha fotóznak,sehol nem akartam megjelenni azért,ahogy kinéztem.Középiskolában teljesen más a helyzet.A betegségem azóta nem látszódik annyira, egészen osztályközpontú lettem,és a lányok is szívesen beszélgetnek velem, és nagyon helyesnek tartanak a mostani sulimban.A probléma az, hogy hiába vagyok az osztályban "híresebb",vagy nemtudom, hogy mondjam, és hiába beszélnek velem a lányok is,hiába nézek ki jobban,elvesztettem az önbizalmamat az általános iskolában,és valamiért egyfolytában a régi énem van bennem,ami miatt ezek a tipikus dolgok vannak ,hogy: mindig félek ha lánnyal chat-elek,mert ha nem válaszol félek, hogy idegesítem,illetve személyesen nem annyira tudok beszélni a lányokkal,mert nincs elég önbizalmam,egyszóval nem tudom elengedni magam,nem tudok önmagam lenni,mert nem szeretem önmagamat.Ez ellen szeretnék tenni, de nem tudom ,hogyan tudnám visszanyerni az önbizalmam,vagy esetleg önbizalmat szerezni.Tudnátok ebben segíteni?Nagyon hálás lennék:) 17/F

2018. márc. 26. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
"régi énem van bennem" Jól látod, ez a probléma. Az elmét működtető erőben kell megújulnod. De hogyan és honnan? A Biblia képes ezt véghez vinni benned, mert a könyv szerzőjének hatalma van és ha engeded, hogy formáljon téged, akkor rá sem ismersz majd a régi énedre. Kérdés, akarsz-e megújulni? Mi a jutalma? Örök élet a paradicsomi földön!
2018. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Öhm,ezt nem annyira értem.:D
2018. márc. 26. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Más technikák is vannak. Pl. a jóga, vagy az agykontroll
2018. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!