Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valahányszor ismeretlenek,...

Valahányszor ismeretlenek, vagy nagyobb tömeg előtt kell beszélnem, betegesen elkezdek izgulni. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Izgulok akkor is, ha olyan témákról kell előadást tartanom, amiből fel vagyok készülve. Állásinterjún is volt már, hogy kérdeztek, tudtam a választ, rendesen válaszoltam is, de közben mégis elkezdek izgulni. Nem az van hogy leblokkolok teljesen, hanem inkább nem figyelek oda a mondanivalómra, tesbeszédemre, kicsit össze vissza beszélek, de nem mondok hülyeségeket. Ilyenkor mindig nagyon durván bevörösödik a fejem, ez ellen nem tudok mit tenni. Ilyenkor tudatosul bennem, hogy az interjúztatók, közönség látja rajtam hogy izgulok, és ez még tovább növeli a görcsösségemet.

Tudtok bármilyen pszichológiai témájú , testbeszédhez kapcsolódó könyvet, ami segíthet javítani a viselkedésemen ilyen helyzetekben?



2017. okt. 30. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy könyvek segítenek ezen. Ezen csak a gyakorlás segít. Én is egyetemen jöttem bele ebbe, mikor sok kiselőadást kellett tartani Gyakorlat.
2017. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Is -is. Szerintem segítene a könyv is, ennek lehetnek lelki okai is, amiben segíthet. Mondjuk akkor már jobb a pszichológus.
2017. okt. 30. 12:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha szeretnél könyvet olvasni, akkor a Libriben a pszichológia részlegnél találhatsz jókat. Nekem pl megvan Brian Tracy Önbizalom című könyve, ajándékba kaptam, de nem olvastam el :) Vannak ilyen önsegítő könyvek, és én eddig mindenre találtam. Én stresszoldásra keresek általában.
2017. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja a gyakorlás segít. Esetleg próbáld el otthon az előadást és képzeld oda a tömeget. A tömeg előtt meg azt, hogy a szobádban vagy. Hátha segít. Viszont nem tudom ki az a hülye aki minden létező kérdéshez oda írja " menj pszichológushoz" ne hallgass rá. Majd belejössz ☺
2017. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsi az önbizalmad, esetleg szociális fóbiád van. Ha szociális fóbiád van tudok segíteni, már gyakorlott vagyok. :)
2017. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs szociális fóbiám, inkább introvertált vagyok, de alapvetően szót értek az emberekkel, tudok is velük kommunikálni. Csak akkor jövök zavarba ha én kerülök a figyelem középpontjába.
2017. okt. 30. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:

"Kicsi az önbizalmad, esetleg szociális fóbiád van. Ha szociális fóbiád van tudok segíteni, már gyakorlott vagyok. :)"


Amikor valaki új helyzetbe kerül (vizsgaszitu mittudomén...érted?) akkor nem kell rögtön szociális fóbiára meg önbizalomhiányra fogni. Első előadásom pár éve volt és nem merem megnézni, egyszerűen az ember hiába készül, amikor szinte leblokkol pár száz ember előtt! Akik voltak az első előadásomkor és most is jönnek, ők is mondták, hogy olyan magabiztos vagyok már, nem ismernek meg! Tehát minden gyakorlás kérdése, és nem kell minden ügyefogyott betegséget szegény kérdezőre rásózni.

2017. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A színészek ezt úgy hívják, hogy lámpaláz. Mit tesznek, hogy csökkenjen? Abbahagyják a szereplést? Nem, épp ellenkezőleg, még többet szerepelnek.
2017. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezen semmilyen könyv nem segít. Ha csak könyveket olvasnál, akkor éles helyzetben ugyanúgy leblokkolnál, egyáltalán nem lenne rád semmilyen hatással, akármit olvastál.


Az egyedüli gyógyszer erre a gyakorlás. A nyilvános szereplést is meg lehet szokni, olyan mindennapos dologgá válhat, hogy észre sem veszed, és különösebb hatással nincs is rád, ha kiállsz sok mindenki elé. Ha sokszor csinálod ezt, észre sem fogod venni a végén.

2017. nov. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!