Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ítéli a legtöbb ember...

Miért ítéli a legtöbb ember el az összes kissebbségi embert?

Figyelt kérdés

Oké,hogy legtöbbjük nem tud beilleszkedni a társadalomba,sokan munkanélküliek,csak segélyből élnek stb,meg sokan követnek el olyat ami törvénybe ütközik ,de nem mind ilyen. Vannak normálisak is köztük és mégis nagyon sokan az összest elítélik,ez nem más mint általánosítás ami nem szép dolog. Ahért,mert x,y betört valahova vagy rabolt,ezért nem szép dolog az összeset elítélni,mert ők is emberek,tisztelni kell egymást.


Én is sok rosszat hallottam róluk,de mindig tisztában voltam vele,hogy van köztük rendes tisztességes dolgos ember is.

Egyik ismerősöm egyetemen takarítónő és van egy kollégája,ugyanúgy takarító csak az férfi ráadásul cigány ,és az egyetem folyosóján talált egy ötezrest,simán zsebre tehette volna ,de nem tette,hanem leadta a portán,hogy valaki elhagyta. Nem hittem a fülemnek.

Tehát pl. itt is meglátszik,hogy cigány az illető és amellett,hogy nem ingyenélő,dolgozik,munkahelye van +becsületes is.


Ezen elgondolkodtam,hogy élő példa,hogy van köztük dolgos,tiszességes ,becsületes ember,és ezt em veszi a többi magyar észre.


Szerintem a kisebbségiek sem lennének olyanok amilyenek,jobban beilleszkednének a társadalomba,ha azt látnák,hogy a magyarok nem utálják őket. Őket is meg kéne érteni szerintem.


Én is magyar vagyok,de nem szeretem még azt sem hallani,mikor valaki általánosít,hogy az összes kisebbsèg olyan.


Szerintetek miért általánosítanak nagyon sokan és ,ha "a" elkövet valamit akkor miért kell"b"-t is utálni,és miért kell az öszes kisebbségi emberre haragudni mikor nem mind csakargó?



2018. márc. 29. 17:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*csavargó*
2018. márc. 29. 17:36
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Édes vagy. Addig, amíg eseményszámba megy, ha egy “kisebbségi” tanul, dolgozik, becsületes... addig ne mindenki máson kérd számon, hogy miért nem szeretik az összeset. Miért nem kampányolsz náluk, hogy éljenek normálisan? Attól változna meg igazán a megítélésük, ha ők változtatnának, nem attól, hogy parancsba adod.
2018. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek a kezdetek óta törekednek arra, hogy egyeseknél felsőbbrendűnek érezhessék magukat, hatalmuk legyen felettük.
2018. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha megcsíp egy lódarázs, onnantól nem fogsz úgy nézni a többi lódarázsra hogy azok biztosan nem csípnek meg és ez csak elszigetelt eset volt, félni fogsz mindegyiktől és bekapcsol az önvédelmi ösztönöd. Ez fokozottan igaz akkor, ha a környezetedben mindenki arról beszél, hogy a lódarazsak bizony csípnek és veszélyesek.
2018. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
A világ legyen megértő velük és igazodjon hozzájuk ,mert a körülmények és a társadalom miatt bűnöznek ostobák és aljasok , értem . Egy példa nem a világ , akkor jönne meg az eszed és nem lennél naív idealista elfogult ha bekerülnél olyan helyre ahol ők vannak többen . Kiutálnának kiszorítanak patkánykodnának ahogy eddig is teszik . Babonás marhaságaik pökhendiségeik plusz hab a tortára . Akinek van esze nem vegyül nem üzletel velük és kerüli hajtja őket . Menj ki tüntess mellettük szegény nyomorultakon támogasd őket . Koppansz egyet . A világ kiismerte őket akár a migréneseket , nem különbek tőlük .
2018. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert nincs olyan ember akinek ne lenne velük számtalan kellemetlen tapasztalata. Nem csak egy és nem csak ritkán. Ez nem lehet véletlen. Hozzánk pl betörtek háromszor, onnan tudom, hogy ők voltak, mert egyszer rajta is kaptam őket, rendőrök is tudták, hogy kik azok de nem tudtak mit tenni. Utána még volt képük megfenyegetni meg téglával dobálni. Mikor apukám nyugdíj előtt pár évvel kirúgták és közmunkásnak kellett lemennie, azért vették vissza a vezető pozícióját, mert a cigány beosztottjai munkaidőban megszöktek lazsálni... Az hogy az utcán 10-ből 9 alkalommal tuti beszólnak, zaklatnak, üvöltöznek, folyton megy náluk a családi dráma (szintén tapasztalat, 20 évig egy utcában éltem egy cigány családdal, de az új helyen is ezt tapasztalom, nem rég majdnem a házunk előtt verte meg egy cigány a barátnőjét), nincs semmi érzékük a személyes szféra iránt (tehát belemásznak a képedbe, idegenekkel úgy vislekednek mintha ismerős lenne), egyszerűen nem tudnak alkalmazkodni, a gyerekeik neveletlenek, félelemben tartják a többi gyereket az iskolában (szintén tapasztalat) már szinte fel sem tűnik. És elég felháborítónak tartom, hogy ezért a viselkedésért a magyarokat okolják, mikor a többségük soha semmit sem ártott a romáknak, csak szeretnének nyugton élni. Szerintem a cigányokat segítő embereknek meg kéne címezni ezeket a problémákat, mert mindig csak arról van szó, hogy ők milyen szegények és áldozatok minden hiba nélkül.

Másrészt volt már nekem pl cigány tanárom és soha semmi bajom nem volt vele és eszembe sem jutott, hogy cigány. De ettől még a tapasztalat az tapasztalat. Ha szembejön egy cigány (de főleg ha többen) az utcán vagy tömegközelekedésen, akkor összeszorul a gyomron és ezzel a többség így van.

2018. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha trágár kifejezés is van a kérdésben,válaszban törölni szokták.
2018. márc. 29. 18:33
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

Itt kár feltenni ilyen kérdést, mert bevonzod vele az összes rasszistát.



Annyit azért hozzászólnék én is, hogy nem a származással van baj, hanem a mélyszegénységgel, és azokkal a körülményekkel, ahogy felnőnek egy-egy cigánytelepen, gettóban a gyerekek, a kirekesztés, a szegregáció és a bélyeg, amit egész életében hordoz. Bármelyik gyűlölködő hozzászóló ilyen lenne, ha csecsemő korában beadták volna egy olyan családba, ahol nyolcan élnek egy szobában, és csak akkor lenne meleg, ha sikerül fát lopni, és csak az oviban, iskolában látna húst. Hiába lenne fehér a bőre és szőke a haja, akkor is csak 7 osztálya lenne 16 éves korára, és felnőttként eszében se lenne másképp élni.

Én jártam a legdurvább magyar és szlovák cigánytelepeken, és olyan falvakban is, ahol a lakosság nagy része cigány, és inkább sírhatnékom van, hogy a 21. században ilyen borzalmas körülmények közt élnek még emberek, és eszembe sincs utálni őket ezért.

Maguktól nem fognak kitörni ebből, de a mai napig is csak mélyítik a problémát ahelyett, hogy javítsanak a helyzetükön.

2018. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ok utolsó, és ez feljogosítja őket hogy mások életét megkeserítsék? Én pl egy nagyobb városban élek, a cigányok akiket látok, bár nem gazdagok (kivéve amelyik igen), egyáltalán nem élnek telepeken és mélyszegénységben, de mégis így viselkednek.
2018. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem jogosít fel senkit semmire, csak azt kell megértened, hogy a család, a barátok és a környezet tette ilyenné őket, így szocializálódtak, és semmi köze ennek a származáshoz. Nekik az a természetes, neked pedig más, ők ezt látták, ezt tanulták. Teljesen mindegy, hogy telepi vagy nem. Hidd el, hogy normális szülőkkel ők is normális emberek lehetnének. De ebben az országban nem sok esélyük van. Ahol külön iskolába kell járniuk, és senkit nem érdekel, hogy 7-8 osztálynál többre vigyék, és a munkahelyek zárva vannak előttük az előítéletek miatt, ott nincs esélyük.

Egy ismerősöm Kanadában kezdett új életet 10-12 éve, és érdekes módon, ott iskolába járt, mellette dolgozott, és ma már tökéletesen beszél angolul, és jó állása van. Itthon maximum közmunka jutott volna neki osztályrészül.


Amúgy vannak cigány barátaim, és egy rossz szót nem tudnék róluk mondani. Ha valaki normális velük, ők is végtelenül rendesek. Náluk a barátság többet jelent, mint a magyaroknál egy testvér. Sokat tudnék mesélni, de most nem teszem.

2018. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!