Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ítéli a legtöbb ember...

Miért ítéli a legtöbb ember el az összes kissebbségi embert?

Figyelt kérdés

Oké,hogy legtöbbjük nem tud beilleszkedni a társadalomba,sokan munkanélküliek,csak segélyből élnek stb,meg sokan követnek el olyat ami törvénybe ütközik ,de nem mind ilyen. Vannak normálisak is köztük és mégis nagyon sokan az összest elítélik,ez nem más mint általánosítás ami nem szép dolog. Ahért,mert x,y betört valahova vagy rabolt,ezért nem szép dolog az összeset elítélni,mert ők is emberek,tisztelni kell egymást.


Én is sok rosszat hallottam róluk,de mindig tisztában voltam vele,hogy van köztük rendes tisztességes dolgos ember is.

Egyik ismerősöm egyetemen takarítónő és van egy kollégája,ugyanúgy takarító csak az férfi ráadásul cigány ,és az egyetem folyosóján talált egy ötezrest,simán zsebre tehette volna ,de nem tette,hanem leadta a portán,hogy valaki elhagyta. Nem hittem a fülemnek.

Tehát pl. itt is meglátszik,hogy cigány az illető és amellett,hogy nem ingyenélő,dolgozik,munkahelye van +becsületes is.


Ezen elgondolkodtam,hogy élő példa,hogy van köztük dolgos,tiszességes ,becsületes ember,és ezt em veszi a többi magyar észre.


Szerintem a kisebbségiek sem lennének olyanok amilyenek,jobban beilleszkednének a társadalomba,ha azt látnák,hogy a magyarok nem utálják őket. Őket is meg kéne érteni szerintem.


Én is magyar vagyok,de nem szeretem még azt sem hallani,mikor valaki általánosít,hogy az összes kisebbsèg olyan.


Szerintetek miért általánosítanak nagyon sokan és ,ha "a" elkövet valamit akkor miért kell"b"-t is utálni,és miért kell az öszes kisebbségi emberre haragudni mikor nem mind csakargó?



2018. márc. 29. 17:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Aha tehát a sosem látott idegen az utcán azért szól be, zaklat szexuálisan, félemlít meg a vonaton, tör be hozzám mert nem bánok vele rendesen? Victim blaming much? Nekik az a természetes hogy bántanak másokat akkor ezt el kell fogadni oszt kész sőt még én, akit bántanak rohanjak utánuk és pátyolgassam őket? Nálam meg az a természetes, hogy baltával szeretegetem a rokonaimat, mert így nőttel fel, akkor ez van? Mindenkinek vannak problémái, találkoztam nem egy hátrányos helyzetű, szegény magyarral is, bunkókkal, veszélyesekkel is de ilyen konzisztens, szinte mindenkire jellemző viselkedéssel amit a cigányoknál látni, sehol sem találkoztam. Nekem is vannak cigány ismerőeim és semmi bajom velük, de a többség attól még nem ilyen és ez elsőre látszik rajtuk áltlában. És a közmunka talán szégyellni való dolog? Mint mondtam és az apám is azt csinálta és ilyen cigány hölgyek miatt szívta meg akiknek derogált a közmunka... Tán rögtön a jóba akarnának beleülni? Nekik is ugynaúgy meg kell dolgozni az előre jutásért mint bárki másnak.
2018. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szóval én csak azt mondom, hogy mostmár igenis felelősséget kellene vállalni a viselkedésükért és beismerni hogy nekik is részük van annak a képnek a kialakításában ami most róluk él és nem cska véletlenül, a gonosz magyarok miatt alakult így. Nem csak sírni és várni, hogy valaki segítsen rajtuk.

És ami meg a kultúrájukat illeti, ha nekik az a természetes például, hogy a nőket tizenéves korukban férjhez kényszerítik, tenyészállatnak használják őket meg box zsáknak a 'ház ura' akkor utána ne csodálkozzanak, hogy nem jutnak sehova és ne verjék a mellüket hogy mi fogadjuk el ezt a 'kultúrát'.

2018. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem! Nem azért szól be és zaklat, mert te személy szerint nem bánsz vele rendesen, hanem azért, mert így szocializálódtak egy olyan kirekesztő társadalomban, aminek te is a tagja vagy.


Nem azt kell elfogadni, hogy bántanak, hanem azt, hogy nem azért bánt, mert cigány.

A kérdésben az "összes" szón van a hangsúly. Ha bánt valaki, védd meg magad, jelentsd fel, nem kell pátyolgatni, nem kell elnézni és megértőnek lenni, csak ne ítélkezz előre, ne vess meg, és ne nézz le minden cigányt a származása miatt.


A közmunka nem szégyellnivaló, de itt nem tudta volna többre vinni.


"Tán rögtön a jóba akarnának beleülni? Nekik is ugynaúgy meg kell dolgozni az előre jutásért mint bárki másnak."


Nagy tévedésben vagy! Nekik nem elég ugyanúgy megdolgozni, nekik százszor többet kellene tenni az előrejutásért.

Itt ránéznek a legtöbb munkahelyen, és már közlik is vele, hogy betelt az állás.

Kanadában nincs se pozitív, se negatív diszkrimináció, ezért elég annyit tenni azért, hogy úgy élhessen, ahogy egy átlag kanadai, amennyit egy átlag kanadai tesz.


A kép sajnos kialakult. Én is így gondolkoztam régen.

Én egy olyan településen nőttem fel, ahol nem voltak cigányok, ezért nem is tudtam róluk semmit, nem is volt beszédtéma ez a családban, de mikor elkerültem 80km-re kollégiumba, akkor egy esti kimenő alkalmával kiraboltak, lefogtak, fojtogattak és elszedték az összes pénzem. Pár perc múlva szóltam két rendőrjárőrnek, 10 perc múlva kattant a bilincs az elkövetőkön. Ha jól emlékszem, 1,5 évet kaptak ezért.

Utána is voltak még konfliktusok diszkóban, utcán, betörőt is értem már tetten, tehát miután kikerültem a kis falumból, az elkövetkező 10 évben nagyon sok rossz tapasztalatom volt. Nem tagadom, én is utáltam őket, rasszista voltam, olyan skinhead ismerőseim voltak, akiknek 50 km-es körzetben ismerték, és rettegték a nevüket a cigányok.

Én akkor kezdtem el rájuk másképp nézni, amikor egy borsodi városban voltam, és egy éjszakai szórakozóhelyről mentem a szállásra, amikor utolértem egy velem egykorú srácot, akin nem látszott, hogy cigány, és valahogy szóba elegyedtünk, és mondta, hogy egy házubuliba megy, menjek vele. Én gyanútlanul belementem, aztán kezdett fura lenni a környék, és betoppantunk egy olyan házba, ahol 15-20 cigány volt, fiatal, idős, nők, férfiak, gyerekek, gitár, kanna, bor, ettek, ittak, énekeltek.

Gondolhatod, hogy az én rasszista agyamban rögtön az jutott eszembe, hogy én innen már élve nem fogok kikerülni, de nem így lett. Étellel, itallal kínáltak, és nagyon nagy szeretettel fogadtak. Kb. 2 órát töltöttem ott, és egyetlen rossz szót nem szóltak hozzám.


De volt olyan is, hogy a munkám miatt kellett cigánytelepre mennem, és rettegtem attól, hogy egyedül kell oda mennem. Az utca tele volt gyerekekkel, ezért lassan kellett mennem a pickup-pal, a gyerekek másztak fel az autóra, és mire végigértem, már vagy 10 gyerek volt a platón. Szép szóra nem hallgattak, nem mentek le a platóról, én pedig nem mehettem ki onnan így. Én nem verhettem le onnan őket magyar létemre, mert abból lincselés lett volna, ezért mentem egy kört, mire megláttam egy udvaron két 15-16 éves srácot, és megkértem őket, hogy "takarítsák" le a platót. Ők fogtak valami gumislag darabot, vagy már nem tudom mit, leverték a platóról a sok gyereket, és a platón maradtak, amíg kiértem onnan, és aprították a gyerekeket, akik kapaszkodtak az autóra.


A kultúrájukból a rosszat nem kell elfogadni, és elsősorban nem anyagi segítség kell nekik, hanem a gyerekeket kell integrálni, szocializálni, hogy az ő gyerekeik már ne legyenek ilyenek. De az előítéletek még akkor is évtizedekig megmaradnak.

Sajnos a politikusok is naponta kampányolnak velük. Újjal mutogatnak rájuk, hogy több száz év alatt nem tudtak beilleszkedni.

Az "átkosban" legalább dolgozhattak, de a rendszerváltás után már nem kaptak esélyt.


A lényeg, hogy valamiért nem is akarják megoldani ezt a problémát a politikusok, nekik pedig a saját közösségük nem elég ahhoz, hogy szintet lépjenek. Hagyják őket a saját törvényeik szerint élni.

És ne általánosíts! Lehet, hogy 90% problémás, de nem genetikailag ilyenek, és megfelelő családban, megfelelő iskolákban, megfelelő körülmények közt felnőve 90%-ban ugyanolyan rendes emberek lehetnének, mint bármelyikünk.

2018. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!