Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A néma emberek hogyan élik...

A néma emberek hogyan élik társas életüket?

Figyelt kérdés
Hogyan/ hol ismerkednek? Hol tudnak dolgozni? Vannak gátak tovább tanulás szempontjából számukra?

2018. ápr. 7. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Azt vettem észre ,hogy nagyon sok néma ember telefonbetyár van...felhívnak de nem szólnak bele...
2018. ápr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Hmm... nem is tudom. igazándiból tanulás szempontjából mi lenne? Max annyi, hogy nem szóbeli a vizsga, hanem írásbelit kap. Azt most meg nem mondom tutira, de talán még felvételire is adnak pluszpontot, szóval akár még „előny” is lehet.


Dolgozni viszont nehéz. Nagyon diszkriminatívak a cégek a fogyatékosokkal, és ez sok helyen jogos is lehet. Tehát van egy szitu, hogy azonnal vészjelezni kellene, de nem tud kiabálni, nem tudja a társához eljuttatni, hogy gond van.


Ismerkedésnél megint a kirekesztés. Bevallom, én sem ismerkednék fogyatékossal, pedig talán a némaság az egyik legjelentéktelenebb közülük. nagyon beszűkülnek a lehetőségek, szinte csak a többi fogyatékos jöhet szóba. Tehát ez összejöveteleken lehetséges. Esetleg ismerős ismerősével.


Amúgy nagyon nagy reményekkel fordulok az őssejtkutatás és génszerkesztés felé. ezekkel valószínűleg minden rendellenesség és betegség helyrehozható lesz 20-30 éven belül. Akkorra már ne kelljen ilyen dolgokról beszélnünk! 😊

2018. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Takarítóként dolgoznak egy nagy betonkomplexumban és halemberekkel flörtölnek. Néger és meleg művész barátaik vannak.
2018. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Siketnéma nyelvet használnak, speciális iskolába járnak, hasonló sorstársakkal élnek társas életet, azonban sokuk tud szájról olvasni.
2018. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tehát akkor, #2 válaszoló az a tipikus meglátás hogy "én fogyatékosokkal nem foglalkozok" de azért igen remélem hogy minden f**** lesz a jövöben de tölem távol áljanak, és ja persze egy fogyatékos csak is egy fogyatékossal ismerkedjen!!!!- semmi képen ne akarjon többet csak azt ami ö!
2018. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5,te is fogyatekos vagy,nemtudsz helyesen irni...(bele lehet kotni,hogy nem irtam ekezetet ,de nincs magyar billentyuzetem).
2018. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában írogatva ismerkednek. Interneten sem kell beszélni, ott nincsenek hátrányban.

Dolgozni olyan munkát végeznek, amihez nem kell beszéd.

Továbbtanulás szempontjából vannak szakok, amiket inkább nem ajánlanék nekik.

2019. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!