Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért gáz ha csak 5 forintot...

Miért gáz ha csak 5 forintot adok a hajléktalannak?

Figyelt kérdés
Múlstkor a Margit hídnál jártam, de a kávé automatából csak 5 forint jarsz vissza, ezert csak ennyit tudtam adni, a csöves meg elküldött melegebb éghajlatra... Mit csináltam rosszul?

2018. ápr. 19. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne adj neki.
2018. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még így is 5 forinttal többet adtál mind a legtöbben.
2018. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Jól mondja az első. Azzal segítesz neki leginkább, ha nem pénzeled az ivászatát
2018. ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Megalázó.

Javaslom étteremben is inkább ne adj semennyire borravalót, mintsem 5 forintot.

2018. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem gáz, én még annyit se adok. Úgyis piára költenék azt pedig nem akarom. Ha tehetem vigyázok az egészségükre.

"Mit csináltam rosszul?"

Valószínűleg többet szeretet volna a kapzsi, nem volt elég neki az 5 forint. Aki ennyire finnyás keressen munkát ne másokon élősködjön.

2018. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

4


Kéregetni már önmagában megalázó, nem? :)

2018. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más megoldás, akkor kéregetni gáz, nem gáz, ez van. Viszont valóban ne pénzt adj, hanem vagy semmit, vagy pedig pl.: egy kiflit. Amúgy a sok kicsi sokra menne...
2018. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el fordítva a helyzetet. Fizetésemelést kérsz a főnöködtől, ő meg azt mondja, rendben, holnaptól 100 forinttal több lesz a havi fizetésed. Kaptál is, de mégsem.


Viszont sok csöves tényleg telhetetlen kamugép. Jönnek a kajára gyűjtenek szöveggel, de ha felajánlom, hogy van egy csokim, szendvicsem, akkor majdnem az anyámba elküldenek. Akkor annyira mégse éheznek.


Vagy egyszer egyetemistaként részt vettem ételosztáson, közösségi konyhán, saját pénzből vett alapanyagokból több óráig készítettünk ételt. Erre odajött egy csöves férfi. Azt hittem, meg akarja köszönni az ételt, ehelyett csak kérdezett, hogy nincs-e egy kis pénzünk is. Elég rosszul esett nekem. Nem azt mondom, hogy térden állva csókoljon kezet nekem, mert segíteni akartam, de ne azokat akarja már lehúzni akik időt és energiát nem sajnáltak azért, hogy ő meleg ételt ehessen.

2018. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik barátnőmmel egyszer akartunk adni egy nőnek pénzt. Leszólìtott minket, elmondta azt amit előttünk sok másik embernek is, hozzá tette, hogy bármennyinek örül, akár 5ft is jól jön neki. Tudni kell, hogy nem volt nálunk sok pénz, kb 30 forintot tudtunk neki adni. Na igen ám, ekkor jött a felháborodás, hogy mit képzelünk magunkról, mások sokkal többet adnak...stb. Hát nagyot néztem ám :D

Amúgy hetekig láttam a Nyugatiban kéregetni, és ez után is oda jött hozzám mert látta, hogy újságot vettem és van pénzem. Elmondtam neki, hogy bocsi nem fogok adni mert múltkor ezt csinálta, de ő mondta hogy jajj biztos össze keverem valakivel mert neki ez az elő napja itt. Azóta nem adok pénzt senkinek.

2018. ápr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Csúnya dolog tőle, hogy elküldött melegebb éghajlatra. Sokan még 5 forintot sem adnak. Ha mindenki adna egy ötöst, hamar összegyűlne neki egy ebédre való vagy akármire való összeg.


Amúgy nem értem ezt a negatív hozzáállást sem a hajléktalanokhoz, mint amit a gyakorin állandóan olvasni lehet. Igen, vannak akik erőszakosak meg követelőzőek, de az ellenkezőre is találni példát.

Én találkoztam olyan hajléktalannal, aki odajött hozzánk (a barátnőmhöz és hozzám) éjszaka, hogy tudnák-e pénzt adni. Nálam nem volt, a barátnőm összekapart pár aprópénzt, de max. talán 200 forint lehetett vagy még annyi sem. Meg volt nála egy aznapi összenyomorodott szendvics, azt is odaadta. A pasi pedig ott hálálkodott neki percekig, hogy kapott egyáltalán bármit is.

Szóval nem szabad kapásból elítélni őket. Fel kell ajánlani, hogy ha van nálatok egy-két forint apró vagy valami kaja, és ha tényleg kell neki, azt is szívesen elfogadja. ha meg nem kell, akkor tovább kell állni és kész.

2018. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!