Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért gáz ha csak 5 forintot...

Miért gáz ha csak 5 forintot adok a hajléktalannak?

Figyelt kérdés
Múlstkor a Margit hídnál jártam, de a kávé automatából csak 5 forint jarsz vissza, ezert csak ennyit tudtam adni, a csöves meg elküldött melegebb éghajlatra... Mit csináltam rosszul?

2018. ápr. 19. 19:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem szabad elítélni őket, de sajnos Pesten megtanulja az ember távol tartani, ignorálni a kéregetést.


Én például Határ útnál látok mindig egy férfit, hónapok óta majdnem minden reggel jön oda, hogy "Uram, uram, elnézést, utam...". Egyszer álltam meg neki még az elején, amikor azzal kezdte, hogy nem kéregetni szeretne, majd a kis mese után jött is a ha lenne pár forintja kérdés.


Legutóbb biciklivel mentem és még akkor is jött, hogy "Uram, elnézést, uram..."


A poén, hogy mellette ott van egy nagy építkezés, ahol tőle sokkal lecsúszottabb alakok dolgoznak reggeltől estig. De ezek szerint egyszerűbb kéregetni.


Vagy Blahán volt egy csöves, konkrétan 10 perc alatt 4-szer jött oda, hogy nincs-e 20 forintom.


Ilyenkor elgondolkozom, hogy jön a szent szöveg, hogy nézzük őket is embernek és hasonlóak. Holott ők maguk sem veszik emberszámba azt akitől kéregetnek, nem nézik ki az, hányszor mennek oda, mindegy hogy gyerek, anyuka, idős ember csak a pénze kell.

2018. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Több mint a semmi, ha csak ez volt nállad akkor teljesen oké.
2018. ápr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11# Az a leggázabb amikor direkt a BKV jegy autómaták mellé állnak, melléd lépnek bele néznek a pénztárcádba és elég agresszívan elkezdenek kérdegetni, majd valami ilyesmit mondanak.


"Nem tudnál többet adni? Ott még látok egy kétszázast"


és akkor rá mutat a pénztárcádra...

2018. ápr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Isten bocsassa meg nektek,hogy ilyen szivtelenek vagytok!
2018. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nincs egy kis aprótok?
2018. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :’D
2018. máj. 18. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!