Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak, ha nem tudom...

Mit csináljak, ha nem tudom elviselni, hogy hallom, ahogy más pisil a wc-ben?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem régen hallottam-e (gondolom igen), de egy pár hónapja nem tudom elviselni. Édesanyám rettentő hangosan szokott, még fel is kelek rá reggel, amikor csend van a házban... De már mindenkit hallok és nem csak nálunk, másoknál is, egyszerűen kibírhatatlan számomra.
2018. máj. 4. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Verd földhöz a seggedet!
2018. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam, de örülök hogy neked ennyire bevált ez a módszer
2018. máj. 4. 12:47
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Keresd az okokat! Komolyan.

Átlagos esetben ez annyira ártalmatlan és jelentéktelen hang, az a fajta hang, mint az orrfújás is, hogy nem tartjuk szépnek, kellemesnek, de tudomásul vesszük, hogy ez is része az életnek, az egymás mellett élésnek.


Ha neked ez ekkora terhet jelent, akkor érdemes lenne körbenézni a lelkedben, hogy vajon miért okozza. Mire emlékeztet? Milyen múltbéli eseményre asszociál tégedet és okoz egy ilyen téves, rosszul rögzült reakciót.


Nem komoly baj ez, de érdemes a végére járni.

2018. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én sem tudom, undorodom tőle, úgy ahogy a szürcsöléstől, nyeléstől, csámcsogástól, rágástól stb. Ezt mizofóniának hívják.


Esetleg használhatsz füldugót alváshoz. Vagy vehetsz egy stresszlabdát, ami mindig ott van melletted.

2018. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2018. máj. 4. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is ilyen vagyok. Csámcsogás, szipogás, vagy mikor valaki úgy eszi a csirkét, hogy szopogatja, cuppogtatja, ezektől szabályosan rosszul vagyok.

Engem még az órakattogás is zavar, mikor aludnék, egyszerűen nem tudok elaludni, ha van valami nesz.

Van füldugóm, azt szoktam magammal vinni, ha máshol alszom. Otthon szerencsére már minden ilyen zavaró tényező ki lett iktatva.

Szerencsére a párom szuszogása nem zavar, de ha nagyon ritkán horkol, vagy beteg, és szörcsög a náthától, akkor is a füldugóhoz nyúlok.

2018. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, mi lehet a helyes módszer, de önuralmat kell gyakorolni. Próbálj meg másra koncentrálni, mert ha direkt erre figyelsz, biztosan rosszabb.

Engem ugyanígy idegesít, ha valaki ropogtat, és hallom, ahogy a fogai között morzsolódik szét a ropi vagy chips, és mindezen hangokat a koponyája által felerősödve hallom.

Az egyik haverom apja is ilyen, ő rövidre zárta a dolgot, amikor a fiával együtt ettek valami ropogósat:

- Fiam, egyikünknek ki kell mennie a konyhából. De az enyém a ház...

:)

2018. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a cipőtől való kopogást nem bírom, utcán még inkább, amikor a betonhoz ér. Meg mikor valaki úgy megy a lakásban mint egy elefánt, a sarkát szó szerint hozzávágja a padlóhoz.
2018. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4-es

Köszönöm, azt hittem selejtes vagyok most már legalább tudom hogy miért idegesít ha hangosan zabálnak a közelemben :D

2018. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtató, hogy másnak is van hasonló problémája. Most hogy így belegondolok, engem is idegesít a csámcsogás, sóhajtozás, nyögdécselés (ha pl. nehezet emel valaki), ilyesmi, bár nem olyan erőteljesen, mint ami miatt kiírtam a kérdést. Veszek füldugót és stresszlabdát :)
2018. máj. 4. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!