Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen volt az élet a 90'-2000...

Milyen volt az élet a 90'-2000-es évekeben?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok igazából milyen volt akkoriban az élet, mit csinaltak szabadidejükben az emberek hiszen nem volt (nagyon) se számítógép se mobil. Milyen volt fiatalnak lenni. Igazából bármi érdekel.
2018. máj. 5. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mi sok kvízműsort néztünk, a Kapcsoltam-ot, a 100-ból 1-et, azt, amelyikben mindig azt mondták, hogy "és aki sohasem hiányozhat, a játékvezető Vááágóó Istváán" :D

Meg az egész család együtt nézte a játék határok nélkült :)

Hétvégén elővettem a TV újságot és bejelöltem filccel, hogy mit szeretnék megnézni.. Az tök hangulatos volt, most már csak átkozom a hülye port.hu - t, hogy milyen átláthatatlan.

A szomszédokat meg a família kft-t is néztük, de aztán megérkezett a barátok közt első része és esténként néztük, másnap meg megbeszéltük a suliban.


Vonalason hívtuk egymást a barátainkkal, vagy valaki elindult és sorban lehívtunk mindenkit kaputelefonon játszani :) csak előtte mindig le kellett meccselni, hogy "én csengetek, te beszélsz".

Egész napokra eltűntünk, kóboroltunk mindenfelé.

Nagy szám volt a tetris, amin össze bírtuk veszni, hogy tetrisz vagy tetriksz.

A suliban mindig játszottunk valamivel, amit aztán betiltottak. Először essza gumija volt mindenkinek, de azt mondták veszélyes. Aztán üveggolyóztunk, jaj az de király volt :D de kitapostuk a füvet és ezért azt is betiltották. Aztán pattogó labdája volt mindenkinek, de az is hamar idegesíteni kezdte a tanárokat. Aztán volt tamagocsi, amit matek órán kellett etetni :D aztán kártyázunk minden szünetben.

Mindig volt papírgyűjtés és lehetett lógni a suliból, hogy mindenhova bekopogjunk papírért.

8.-ban lett Informatika óránk, ott volt gép meg net is, akkor még a chat.hu tök jó volt, csináltunk találkozókat pl kori pályán. Mikor gimis voltam, akkor meg ugyanúgy chat.hu, de az ország másik végéről ismerkedtem és nyáron elutaztam hozzájuk, az egyik lánynál aludtam és mindenkivel találkoztam, máig tartjuk a kapcsolatot. :)


Akkor is volt, aki 7.-ben 8.-ban vesztette el a szüzességét. Ja és akkoriban halálra cikiztek ha szőrös volt a lábad vagy a hónaljad, de akkor még nem volt divat a kar szőrtelenítés.


7.-ben volt először telefonom, a tesóm régi telója. Akkoriban mindig 3 másodperceztünk, mert nem másospercalapú volt a hívásdíj és az első 3 mp-t nem érzékelte, ezért egy-egy mondatot mondtunk, majd újra hívás :D


Még nem voltunk EU tagok (még csak 15 tagja volt) , ezért a csatlakozás előtt tartottak ilyen előadás sorozatot Csillebércen. Minden hónapban 4 napot és ketten jártunk fel Budapestre barátnőmmel ezekre, mert egyrészt lóghattunk a suliból, másrészt tök jó volt utazgatni, főleg egyedül.


A gimi végén jelent meg a Facebook, de én úgy tudtam, hogy játék oldal és a farmvill miatt regisztráltam, aztán örültem, hogy egyre többen játszanak farmosat, aztán elkezdték kiírni, hogy nem kérnek játék meghívót, mert milyen idegesítő és én meg értetlenül néztem, hogy akkor minek regisztráltak... De aztán rájöttem, hogy ez egy ilyen közösségi oldal, szóval tõröltem magam :D kb ennyi

2018. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Metionin ***** válasza:

Én 90-ben születtem, konkrétan akkor is megvolt az embereknek a maga függősége. Most a gép előtt ül mindenki, akkor a tv-ben bámulták az idióta latin-amerikai sorozatokat. Anyámék állandóan nézték, tököm kivolt velük. Én a hétvégi rajzfilm matinét vártam csak, képes voltam 7kor felkelni csak hogy nézhessem a dragon ball-t :D

A szabadidőmben bicikliztem, rajzoltam meg olvastam, de akinek volt, az nintendózott meg zenecsatornát néztek meg ilyenek. Annyira szerintem nem volt más mint most, bár a mostani tinik sokkal felnőttesebben néztek ki mint anno mi. Amikor én ált. 8-ba jártam, még alap volt hogy mindenki a szülő által meghatározott ruhában járt, most meg csak nézek amikor egy általam 20-nak gondolt csajról kiderül hogy még csak 14. Persze akkoriban is megvoltak a "menő" csajok, akik csillámport tettek a hajukra a sulidiszkóban és 16 éves korukra több nemiszerv járt bennük mint ahány ujjuk volt, de ez szerintem minden korban így volt.

2018. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A nosztalgia megszépíti annak az időszaknak az emlékét (pláne annak, aki akkoriban volt gyerek/tinédzser), de gyanítom, hogy akkor sem volt azért fenékig tejfel az élet.

Tény, hogy manapság az internet és úgy unblock a mai modern technika sok mindenre rátelepült, és ennek megvannak a veszélyei. Ugyanakkor rengeteg előnnyel is jár, és aki nem képes ezeket értékelni, azt csak sajnálni tudom.

24/F

2018. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

nagyon Köszönöm a részletes leírásokat is.

jómagam 97-es születésű vagyok és ezekből a dolgokból kaptam egy-egy "falatot" a vezetékes telefonból mèg kiskoromban azon gondolkoztam "mérgesek lennének-e az emberek ha csak úgy felhívnám őket a telefonkönyvből".

A tetrixet igazából nem értettem mi az értelma ha van annál sokkal érdekesebb játék is pl a tv-n

A bonyolult latin amerikai sorozatokat édes anyám is nézte de sosem értettem miért viselkedik olyan furán mindenki.

Számítogépel is csak-csak az iskola könyvtárban találkoztam.. és csak painton engedteg rajzolni mivel nekem még nem volt informatika órám.

Aztán viszonylag gyorsan berobant ez az egész internet és okos eszköz dolog, aminek én több hasznát láttom mint kárát.

2018. máj. 6. 21:04
 15/15 anonim ***** válasza:
Én 80-as vagyok! Szerintem sokkal jobb volt mint most, volt idő mindenre és sokkal nyugodtabb volt a világ. Fb helyett a haverokkal tekeregtünk a lakótelepen összeültünk páran és beszélgettünk, hülyültünk. Ha meg nem voltak ott a haverok akkor bicóztam, magnót hallgattam vagy tvt néztem. Amikor meg lett a jogsim 97-ben attól kezdve meg kocsikáztunk vagy azt bütyköltük. Szerintem sokkal jobb volt az az élet, és sajnálom, hogy a net mindent elrontott!
2018. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!