Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehetségek, hogy, , beteg”...

Lehetségek, hogy, , beteg” vagyok? Hogy fejlesszem a szociális készségeimet?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Időm nagyrésze otthon töltöm el. Kevés időm van, sokat kell tanulnom, és szabadidőmet is otthon szoktam tölteni. Mindig azt gondoltam hogy nyitott vagyok, de egy ismerősömmel nemrég beszéltem és akkor jöttem rá hogy ez nem feltétlenül igaz. Nyitottnak tartottam magam, de lehet hogy tévedtem. Nem járok bulizni, kevés barátom van. Senkivel nem vagyok risszbsn az osztályból. Nincs barátnőm. Nem cigizek, iszok és nem drogozok. Nehezen kommunikálok másokkal, mert nem tudom hogy miről beszéljek velük. Nagyon keveset beszéltem az embetekkel az elmúlt két évben. Nagyon őszinte vagyok, és kifejezetten zavar hogy az emberek megjátszák magukat. Nagyon kellemetlenül érzem magam sokszor, főleg szokatlan helyzezben. Sokszor azt látom hogy nagyon téves előítéletei vannak az embereknek rólam. Nem bizok az emberekben mert nagyon csúnyán megkárzam már. Mit csináljak? Ismerkedni szeretnék emberekkel, több barátot. Barátnőt szeretnék, de alapvetően közeledni is nehez bírok az emberekhez. Ha elkezdenek vekem beszélni könyebb utána, de nekem nehéz kezdeni. Illetve nem tudom miről, hogyan beszéljek. Légyszíves segítsetek! Ez katasztrófa és nem azért mert most nem bírom ki egyedül (már hozzászoktam), hanem mert a jövőben ez probléma lesz, és mert vészhelyzet esetén sincs kohez fordulnom.



Tehát:

Mit tegyek hogy magabiztosabb legyek? Embetekkel megismerkedjek?

Hogysn ismerkedjek és barátkozzak meg valakivel?

Miről és hogyan beszéljek az emberekkel?


Úgy érzem magam mint egy szociális analfabéta :DDD ......



2018. máj. 9. 13:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. máj. 10. 07:04
 12/15 anonim ***** válasza:
27%

Lehet már későn írok, és nem fogod látni, de én azért kommentelek :D


Nem vagy beteg, a szociális készségeidet lehet fejleszteni!


Ismerős, nagyon ismerős.

Én is zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg embereknek, mert már sokat csalódtam barátokban is. Van egy bizonyos baráti köröm, de néha úgy érzem teljesen kilógok a sorból. Mások nagy dumával rendelkeznek és nem veszik észre magukat, osztogatják az észt és ezért nem merünk magunk lenni.

Én most érettségiztem és az osztályomban minden évben volt valami balhé. Utolsó évben én voltam a soros. Lány osztályba jártam; 22 lány egy helyen, 3 fiú, fú kegyetlen volt. A lényeg hogy a "mag" döntött mindenről és a szalagavató előtt meg kellett venni egy kelléket és úgy voltam vele, hogy ha már pénzt adok valamièt, akkor azért tegyem mert tetszik. Szimplán elmondtam a véleményemet és az lett, hogy mindenki ellenem fordult, én voltam a "hisztis p**a akinek nincs pénze " mindenféle téren sértő... örülök, hogy elballagtam


Tehát a barátkozásnál nekem sem volt soha szerencsém, egy igaz barátom sincs, aki kiállna mellettem.

Egyfolytában arra gondolok, hogy ez az ember mit mondhat rólam, jaj ez biztos azért bámul, mert csúnya vagyok vagy valami gáz dolgot teszek. És ezért a görcsös viselkedés miatt lesz az ember tényleg gáz.


Amit én ilyen helyzetekben teszek , vagyis próbálok tenni és legtöbbször beválik, az az , h nem gondolok erre. Tehat mivel én nem szeretem, ha néznek; én sem nézek másra és nem írom le magamban az öltözködése miatt pl. Éppen ezért nem igazán figyelek az emberekre olyan szempontból. Néha beválik ;)


Én sem cigizek, környezetemben sokáig dohányoztak, így kifejezetten zavar ha valaki az arcomba fújja a füstöt.


Bulizni én sem járok el, évközben meg főleg, én is sokat tanultam /tanulok :D persze nyáron van hogy lelépünk programokra, de azt ami engem érdekel arra soha nem kísér el senki :D


A barátnős dologra csak annyit tudok mondani, hogy ismerkedni kell, de nekem is van vele problémám, csak nekem a fiúk terén :D egyszer felmentem az egyik barátnőmmel, akinek nagyobb társasága van,és nem Hogy bemutatott volna valakinek, hanem szószerint elküldött onnan. Így aztán lehet ismerkedni, ugye?


Összefoglalva nekem az a tapasztalatom, hogy a magabiztosság hiánya legtöbbször külső hatás miatt van, de ha megpróbálsz egy olyan emberrel beszélgetni, akinel hasonló az érdeklődési köre, akkor felszabadultabb leszel.


Én is olyan vagyok, hogy idegen környezetben nem tudok/merek nyitni; de ha nagyon zavarban vagyok akkor megered a nyelvem és beszélek, ami tökre fura :D


Én személy szerint félek az egyetemtől, főleg a beilleszkedés részéről, de amit muszáj azt muszáj :D

Az előttem lévő írta hogy menj önkénteskedni. Ez nem rossz ötlet, a nyáron én is megyek diákmunkára, emberek közé tudod... ;)


Ha van más kérdésed vagy csak szeretnél beszélgetni, akkor nyugodtan írj :)


18/L

2018. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nem gondolkodtál még el azon, hogy talán egyedül erősebb vagy? Az ember akkor gyengült meg, mikor hordába párosult, városokat épített és eltávolodott a természettől.


A SZOCIALIZÁCIÓ hazugság, ne élj benne!

2018. máj. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Diákmunka? Ott is sok barátot lehet találni!
2018. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 3. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!