Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a szociális készségeimet?

Figyelt kérdés

Vannak olyanok, akiknek a társadalmi szabályok maguktól értetődőek, akikeket gyorsan megkedvelnek egy új társaságban és könnyen beilleszkednek bárhova. Úgymond ösztönszerűen csinálják.

Én sajnos nem tartozom ide, nagyon nem. A legalapvetőbb dolgokon már túl vagyok, de azt hiszem ez egy olyan dolog, amit életem végéig tanulhatok, míg más így születik.

Viszont, úgymond kárpótlásként az intelligenciám elég magas, és elég kreatív is vagyok. Talán ezek használata az egyetlen, ami valóban boldoggá tesz.

Belül bonyolult és mély vagyok, de ezt csak az igazán közeli barátaim tudják, sőt talán még ők sem egészen.


Egyik barátommal sokszor együtt megyünk valahova (kocsma, buli, nagyobb rendezvény), aztán mindig ő az, aki nagydumás, akit utána hívnak, FB-on jelölnek, meghívnak máshova, nem én.

Sokszor az elhangzott célzásokat nem értem meg (azonnal), az érzelmek és a metakommunikáció kiolvasása másokból és saját magam kifejezése egyaránt nehézségeket okoz.

Visszahúzódó is vagyok, nem egykönnyen teremtek kapcsolatot mással.

Barátnőm se volt hosszabb távon még, bár azért néhány rövidebb igen, ebből egy nagyon jó volt. De a szexet még nem próbáltam, pedig már 22 vagyok.

De ennek ellenére szeretnék egy "normális" életet, még ha tudom is, hogy nagyon sokat kell tennem érte. Szerintetek mit tegyek, van még egyáltalán esély?

Köszi mindenkinek, aki normális választ ad!


2012. máj. 2. 20:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Ebben csak gyakorlás által lehet fejlődni. Az egyáltalán nem probléma, hogy még nem szexeltél, emiatt ne fájjon a fejed. Ha hozzád hasonlóan intelligens, kreatív és nehezebben megnyíló emberek társaságát keresed, ez segíthet.
2012. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!