Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elfogadható a "srácok" megszól...

Elfogadható a "srácok" megszólítás egy olyan csoportra ami lányokat is tartalmaz?

Figyelt kérdés
Többször halottam már, de soha senki nem említette hogy ez így ne lenne rendben.
2018. máj. 15. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a "skacok" lenne megfelelôbb. Csajoktól függ. Engem nem zavarna, de lehetnek feministább társaim, akiket igen :-D 26/L
2018. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiút,fiatal férfit jelent eredetileg,amúgy cigány eredetű szó.

De hallottam többször olyat,hogy fiatalabb,vagy gyerekcsoportoknál is szokták mondani,akik között lányok is vannak,de szerintem nem gyakori,így fura,ha lányokra is értik.

2018. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is mindig srácokat használok, főleg, ha először fel sem tűnik, hogy vannak lányok is. Van mikor viccesre véve úgy módosítok, hogy "Srácok, illetve lány."

A skacokat még csak bugyuta filmekben hallottam használni és ott is csak az ilyen 12 évesek mondogatták.


20/F - ha számít valamit.

2018. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én inkább neten vagyok aktív tagja nagyobb társasági köröknek, és azon belül is főleg angol nyelven.


Személy szerint imádom, ha "bro"-nak vagy "dude"-nak hívnak, pedig lány vagyok :D


Igen, alapvetően fiúkat, férfiakat szólítanak így, de eldöntöttük a csoporton belül hogy ez egy uniszex megnevezés :D


Nekem semmi bajom a "srácok"-kal


19/L

2018. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én általában minden csoportban "Hé csövesek!" "Megjöttem parasztok" vagy "Aki nem idefigyel most, megrakom később" megszólítással kezdem a mondatot. Ha tudják hogy úgyis viccelsz akkor úgyse sértődik meg rajta senki, max visszaoltanak. Ezzel is oldod a feszültséget.

Meg amúgy is aki egy-egy ilyen szavon képes fennakadni azzal nem szeretnél barátkozni.

2018. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!