Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tudnék tenni ebben a...

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy faluban lakik, ahova hétvégente átszoktam járni. Mostanában nagyon sokat fogytam, mert elkaptam egy betegséget és sokat gyengültem is, de már 2 éve járok abba a faluba. Ma azonban a barátnőméktől két házzal arrébb lakó szomszéd nagyon belém kötött, hogy "újonc vagyok, köszönjek, mert szétveri a pofámat". A barátnőmmel épp sétáltunk a buszhoz, ezért nem különítettem nagy figyelmet neki, de mostanában egyre gyakrabban belém köt és amiket hallottam róla, szerintem hamarosan tényleg agresszívan megtámad, mert egy barom vadállat mindenki szerint.


A lényeg, hogy tudnám ettől megóvni magamat? Nem az, hogy félnék tőle vagy akármi ilyesmi, de nem akarok baromság miatt balhét...


Előre is köszönöm!



2018. máj. 27. 20:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
20 éves fiú vagyok*
2018. máj. 27. 20:40
 2/16 anonim ***** válasza:
A legközelebbi városban keresel egy vadászboltot, és veszel egy paprika sprayt. Ha neked támad, lefújod, és lelépsz. A szép szó ezeknél nem használ úgysem.
2018. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Megtudtam róla pár dolgot, mint hogy 4x bukott meg jogsinál, mert agresszív állat, stb. A paprika spray meg nem megoldás, hisz ha következőleg lát, akkor mit tegyek?
2018. máj. 27. 20:47
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon falu lehet..
2018. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szimplán szard le

Ha meg megtámad védekezz

2018. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha a spray nem megoldás, akkor hagyd magad hülyére verni. Lényeg, hogy ne legyen balhé, nem?
2018. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Miért nem köszönsz neki? Illedelmes persze, és tisztelettel tedd. Mondd, hogy Te ennél udvariasabb vagy. Ha ő ilyen, Te legyél különb.


Ha mégsem jön be:

Veszel paprikasprayt.

Levideózod, lefényképezed, amikor így viselkedik veled.

Megmondod, hogy felhő tárhelybe került automatikusan, azaz hiába venné el a telefont, nem csak azon van rajta.

Elküldöd a fotóját még két haverodnak, akik tudják, ha ezt teszed azonnal hívják a rendőrséget - ezt mondod neki. (nyilván nem kell a rendőrséget hívni azonnal.)

Megmondod neki, ha még egyszer beléd köt feljelentést teszel, a képek, videó lesz a bizonyíték, amit azért készítettél, mert féltél tőle, és hátha bizonyítanod kell az igazadat.

A videó készítése többek között a BTK 22. paragrafusa szerint jogos védelemnek minősül, illetve amennyiben közvetlen bizonyítékként való felhasználási céllal készül, akkor nem szabálysértő másról audiovizuális anyagot rögzíteni.


Ezután, ha tettlegességre kerül sor, lefújod a spray-vel.


Vagy feljelented azonnal, és hívod a rendőrséget, vagy zsarolni is tudod vele akár... Bár utóbbit nem ajánlom.

2018. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Önvédelemből levideózod? Ne röhögtesd ki magad, egy telefon nem fog megállítani senki, a szövegelésre meg nem kiváncsi a támadó (ez lesz meg az lesz, megmondalak még az óvónéninek is). Ha támad (de csak ha támad!) le kell fújni, és kész, nem kiselőadást tartani, meg fenyegetőzni! Ha mutogatod a sprédet használat helyett, azt veszed észre, hogy már ki is kapta a kezedből, és épp nyomja le a torkodon a töltetet. A telefont meg eldobja nagy ívben.

le kell fújni, és nyúlcipő! Máskor ötször is meggondolja, hogy támadjon-e.

2018. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mindig szoktam mindenkinek köszönni jó hangosan, és korához illően illedelmesen. Neki is köszöntem, de valamiért nagyon rám szállt, pedig semmit nem ártottam neki.

Sétáltam a barátnőmmel, odaköszöntem, hogy "sziasztok", rám nézett és nézett egy ideig, majd mikor egy kicsit elhaladtunk, akkor utánam kiabált és fenyegetett, ha még egyszer nem köszönök, szétver és ez-az.


Nagyon jó ötletek, köszönöm szépen, bár ha elkezdenék videózni, akkor garantáltan nekem rontana.

2018. máj. 27. 21:12
 10/16 A kérdező kommentje:

Most jutott a fülembe az a hír, hogy volt aki így próbált védekezni, de arra jobban rászállt és elverte a gyereket, pedig csak 17 volt.

Elméletileg addig nem száll le valakiről, ameddig jól meg nem veri valaki. (Pár falubeli sráctól tudom, akik jól ismerik.)

2018. máj. 27. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!