Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha egy volt...

Mit tegyek, ha egy volt osztálytársam beszólogatása miatt nincs semmi önbizalmam?

Figyelt kérdés

Tehát volt egy osztálytársam, akinek valamiért az okozott örömet, ha leégetett az egész osztály előtt.

Először is mivel nagyon csendes vagyok, azt kezdte terjeszteni rólam, hogy fogyatékos vagyok. Amikor ki akart hívni valamelyik tanár a táblához, hogy megoldjak egy feladatot, ez az osztálytársam elkezdte mondani, hogy engem inkább ki se hívjanak, mert szefós vagyok és kicsengetnek, mire meg tudom oldani... (Mellesleg az egyik legjobb tanuló voltam az osztályban)

De leginkább a kinézetemre tett megjegyzéseket, azon belül is az arcomra. (Ami már csak azért is gáz, mert lány vagyok)

Tudom magamról, hogy nem vagyok szép, sőt, még átlagos se, de próbáltam magam így elfogadni, ami sose sikerült, mert az osztálytársam mindig, direkt akkor, amikor a közelben voltam, szidott, hogy milyen ocsmány vagyok.

Amikor kihívtak felelni egy órán, a barátaival végig röhögték a feleletemet, mert közben azon viccelődtek, hogy mozog a szám, amikor beszélek, meg milyen nyomorékul néz ki bizonyos szögekből az arcom.

Akármilyen ruhában mentem reggelente, mindig megjegyezte a többieknek, hogy milyen "csinos" vagyok és emiatt is nevetség tárgya voltam..Régebben tényleg elég slamposan öltöztem és volt, hogy még nyáron, 40 fokban is egész héten ugyanabban a pulcsiban mentem, meg hosszú farmerba (mellesleg azt is azért, mert a szóban forgó osztálytársam megjegyzései miatt annyira szégyelltem a testem és az alakom, hogy akármennyire is majd" megdöglöttem a melegben, nem mertem levenni a pulóvert se, mert féltem, mit mond majd a többieknek..).

De úgy ballagás előtt 2 évvel elkezdtem normálisabban öltözködni, de még így is folyamatosan beszólogatott.

És ami még eléggé fájt ezek mellett, hogy amikor rólam beszéltek a barátaival, nem a nevemmel hivatkoztak rám, hanem úgy hívtak, hogy "az a fogyatékos g**i", "ocsmány **rva", stb..


Már tavaly elballagtunk, de olyannyira bennem maradtak ezek a dolgok, hogy azóta is rosszul érzem magam, ha emberek közé kell mennem. Nem merek sminkelni meg csinosan öltözködni, mert mindig eszembe jut, az a volt osztálytársam miket mondott rám ilyenkor, és félek, más emberek is azt gondolják majd, ha meglátnak pl. kisminkelve, hogy milyen szánalmas vagyok, hogy próbálok szépnek tűnni, pedig tök rusnya vagyok.

Másrészt még manapság is előfordul, hogy random eszembe jut egy-egy ilyen esemény, amikor nagyon durván leégetett az osztály előtt és elbőgöm magam.

Hogy tehetném túl magam ezeken?


2018. jún. 1. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az szerintem fontos lenne,hogy ez általános suli vagy középiskola volt.

Velem is ugyanez volt általános iskolába,annyi szerencsével,hogy nem ilyen rondán beszéltek rólam. De a bármit veszel fel kiröhögnek, lecsúnyáznak , beszólogatnak a tanulmányaid miatt rész teljesen stimmel.

Engem is nagyon sokáig bántott,és rendesen kinyírta a fejlődésnek induló önbizalmamat.

Most már ne foglalkozz velük,sminkelj bátran,hozd ki magadból a maximumot! :)


(Az én osztálytársaim sokat változtak jó irányba,ha néha összefutok velük,akkor kedvesek velem. Néha az az érzésem,hogy el sem hiszik,hogy engem látnak,és a régi rondaság már csak a múlté. Pedig nem lettem szebb,csak megváltoztam. Nem a csúnyaságot nőttem ki,hanem a csúnya lány szerepét meguntam és változtattam a leosztáson :) És ehhez nem kell nagy átváltozás és csoda,most sincs önbizalmam,mégis sikerült viszonylag könnyen kilépnem ebből a körből )

2018. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annak a srácnak a családi hátterével valami nem stimmelt, idegbeteg apa, mindig verte az anyukáját, stb.

Látod, csak egyvalaki volt ilyen Veled, hogy még páran ezt csinálták, az azért volt, mert nem akartak kilógni a sorból.


Semmi probléma Veled, hidd el, ezt így látatlanba mondom.

Próbáld kerülni az ilyen embereknek a társaságát, tudod, nem lehet mindenkinek megfelelni, ha olvasod a híreket, láthatod, a különösen szép nőknek olyanokat írogatnak, hogy az ész megáll.

Mindenkin lehet fogást találni.

Én azt mondom, érezd jól magad, és ne törődj senkivel. :)

2018. jún. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!