Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális, hogy irigy vagyok...

Normális, hogy irigy vagyok másokra az emberi kapcsolatok terén?

Figyelt kérdés

Eddigi életem során kevésszer voltam kitéve olyan helyzetnek, ahol teljesen egyedül volnék és csak rajtam múlik, hogy hogyan ismerkedek meg az emberekkel. Még általános iskola első osztályába is a már jól ismert ovis nagycsoportommal együtt kerültem. Táborokba maximum egyszer-kétszer jártam, de itt jelenleg gondolom az ok és a következmény is egyben az volt, hogy eléggé zárkózott gyerek voltam (az ismeretlen dolgokat illetően, de a barátaimmal, családdal stb. soha). 8. osztályos koromban kezdtem el először ezen gondolkodni, amikor már minden az új középiskolákról szólt mindenkinek. Megnyugtattam magam, hogy semmi baj nem lesz és nagyon jól be fogok majd tudni illeszkedni, bár tudtam jól, hogy amikor csak 1-1 emberrel barátkozom össze sokkal jobban megy mint amikor egy komplett új társaságba kerülök be. Mindenesetre sikerült megnyugtatnom magamat. És most itt vagyok első éves gimnazistaként, nagyon jól összebarátkoztam mindenkivel.


A legjobb barátaimmal akikkel még az általános iskolában lettünk nagyon jóban természetesem viszonylag gyakran találkozunk és még mindig élnek a régi jó barátságok. Viszont egy valamit nem értek.


Nekem a mai napig az a legfurcsább, hogy nekem csak egy (talán 2) baráti köröm van, és nem vagyok úgymond "celeb". Amikor összebarátkozom valakivel, mindig eszembe jut, hogy én semmit nem számítok neki, mivel ő egészen biztosan tele van barátokkal és semmit nem érne neki ha engem elvesztene. Sok embernél úgy érzem, hogy valójában csak szánalomból barátkozik velem és ha neki abból származik előnye akkor simán hátba szúrna. Rengeteg osztálytársamat szó szerint irigylem azért mert annyi rengeteg emberrel van körülvéve, hogy állandóan találkozgat és boldog(-nak látszik). Magamat pedig úgy érzem mintha, úgymond szociálisan alsóbb szinten lennék. Ha elvesztek egy embert annak súlya van és próbálom visszaszerezni mert nincs egyből valakim aki a helyére ugorhat.


Van okom ilyenekre irigynek lenni?



2018. jún. 13. 17:21
 1/2 he84 ***** válasza:
Nem irigykedni kéne, hanem tenni magadért!
2018. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aki depressziós, vagy lelki baja van, vagy nem találja a helyét a világban, általában nem érti meg, hogy nem körülötte forog a világ. Amíg baba vagy, te vagy az egyetlen, tied minden figyelem. Aztán lesz testvéred, már ketten vagytok. Aztán oviba kerülsz, már 15-en vagytok. Suliban már csak egy vagy a 30-ból az osztályban. Senki nem bánt, csak nem kapsz elég figyelmet, amit addig kaptál. Az osztályfőnök, a tanár szemében te nem A NAGY EGYEDI VALAKI vagy, hanem az osztály 1/30-ad része. Középiskolában már csak 1/200-ad része vagy az évfolyamnak. Ahogy kikerülsz az életbe és dolgozni kezdesz, már csak a vagy a tízmilló magyarból. Érted? Aki ezt a folyamatot nem érti meg és nem tudja feldolgozni a saját vagy a szülei hibájából, az kezd olyan dolgokat beképzelni, amitől azt várja, hogy felfigyeljenek rá és újra különleges legyen, és jönnek a depressziós, önértékelési gondok. Vagyis a végső tanulság: törődj bele, hogy egy vagy a 7 milliárd földlakóból. Nem vagy sem több, sem kevesebb. Éld az életed és kész. Lelj örömet mindenben, egy finom kajában, egy csókban, egy jó filmben, egy szép állatban, később a tanulmányaidban, a csillagos ég szépségében, mindenben.
2018. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!