Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tapintatlanság elmondani...

Miért tapintatlanság elmondani, hogy kapok egy lakást a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok jómódú szülőkkel. Mindig jól tanultam, sosem lázadtam, és sosem kérkedtem a szüleim pénzével. És sosem csináltam úgy, mintha panaszkodnék, miközben fényezem magamat (Én fekete ájfónt kaptam fehér helyett, szegény én.). Én ha csak megemlítem (nem eldicsekszem!) vele, hogy kaptam egy lakást, vagy ilyen-plyan helyeken voltam külföldön, akkor már ki tudnának nyírni a tekintetükkel. És ha hoztam ajándékot a barátaimnak, Teneriféről mondjuk, akkor is ilyen "dögöljmeghogyazorrunkaládörgölöd"-szinten hunyorítottak rám.


És nem csak ebben tapasztalatom ezt: olyat nem szabad mondani, hogy nekünk nincs hitelünk pl.


2018. jún. 17. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mert az emberek többsége csak irigykedni tud...
2018. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Irigység! Ha tudnék én is mindent megadnék a gyermekemnek, ez természetes lenne.
2018. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elgondolkodnék, milyen bénán választom meg a barátaimat.
2018. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Mert sokaknak a töredéke sem jut és hiába nem annak szánod, attól még szarul esik nekik, hogy bezzeg a gazdag gyereknek még lakást is alátoltak.

Nem kell mondani, hogy hova mész nyaralni meg hogy lakást kapsz, más lehet, hogy az évi 1 hét Balatont sem engedheti meg magának...

2018. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon szegények voltunk, volt olyan, hogy nem tudtuk hol alszunk aznap. Az anyukám belehalt annyit dolgozott. A válság legelején vettünk lakást svájci frank hitelre, és el is veszítettük persze. Egy ismerős fogadott be egy szobába 4ünket. A párom is hasonló helyzetből jött. Most egy apró szobát bérlünk ketten, mindig trükközni kell a számlákkal, hogy ki jöjjünk a pénzből, közel a 30hozez nagyon elkeserítő. De akik normálisan mondják el, hogy hol nyaralnak vagy milyen lakást kaptak vagy sikerült venniük, azoktól soha nem irigylem és ha jó barátaim, örülök is az örömüknek.

De van, aki olyan, amilyennek leírtál. Sajnáltatja magát, miközben dicsekszik, csicskáztat másokat, kihasználja a szüleit és a férjét, miközben semmit sem tesz...őket tényleg nehéz megtűrni.


Te sem tehetsz róla, hogy ilyen környezetbe születtél és ők sem, hogy olyanba. Nehéz úgy élni, hogy legegyszerűbb dolgokat sem engedhet meg magának az ember, és nehéz hallani, hogy másnak látszólag felhőtlen az élete. Igen, röviden irigység, de nem rosszindulatú.


Szerintem büszke lehetsz arra, hogy a szüleid milyen ügyesek és okosan alakították a dolgaikat, szóval ne hagyd, hogy emiatt rosszul érezd magad.

2018. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De még a barátoknak/családnak sem lehet elmondani?
2018. jún. 17. 13:37
 7/8 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Milyen ajándékot?

Ha valaki hűtőmágnest vagy valami helyi cuccot hoz ami csak neki emlék azt én is elrakom egy dobozba amit soha nem veszek elő egyébként.

Az nekem nem emlék, hogy te elmentél nyaralni és hol voltál.

Ha hoz egy helyi piát, helyi ételt stb akkor viszont nagyon hálás tudok lenni

2018. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak bénán válogattad meg a barátaidat.


Én is kaptam gimi befejezése után a szüleimtől lakást, és egy percig sem volt kérdés, hogy el kellene-e mondanom a barátaimnak, és tényleg soha nem is volt egyikőjüknek egy rossz szava sem rá, pedig olyan barátaim is vannak, akik gimi mellett már diákmunkáztak, mert muszáj volt.

De ha igaz barátokról van szó, akkor nem fognak emiatt csúnyán nézni rád és megjegyzéseket tenni, elvégre nem óvodások vagytok már...

2018. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!